nasiona marihuany

Tytoń - Virginia gold

Wyszukiwarka Forumowa:

Uzywasz wyrobow tytoniowych?

  • Tak, pale szlugi

    Głosów: 15 55.6%
  • Tak, wciagam tabake

    Głosów: 4 14.8%
  • Tak, pale fajke wodna

    Głosów: 3 11.1%
  • Od czasu do czasu

    Głosów: 6 22.2%
  • Stanowcze nie...

    Głosów: 5 18.5%
  • Inne (cygara, cygaretki itp)

    Głosów: 1 3.7%

  • Łącznie głosujących
    27
  • Poll closed .

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Uszanowanie:spalony:

Ceny tytoniu wciąż rosną. W roku 2012 za***ali ostrą podwyżkę akcyz.
Łatwym, prostym i jakże skutecznym rozwiązaniem jest uprawa własnych roślin.


1.jpg


Regulacje prawne
Według przepisów w Polsce uprawa tytoniu, jako rośliny na własny użytek jest dozwolona całkowicie. Jedynym ograniczeniem jest to, iż można posiadać maksymalnie 100 krzaków.
W tym roku zdecydowałem się i kupiłem sionka... Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Joint skręcony ręcznie z własnego zielska i tytoniu? Musi smakować wybornie.

Gdzie kupić nasiona?

Nasiona można nabyć na allegro jest tego mnóstwo. Wystarczy wpisać "nasiona tytoniu". Za 5 zł otrzymujemy 2g nasion, czyli około 50 tysięcy nasion.

Kiełkowanie

Jeśli chodzi o siew należy pamiętać o odpowiednim podłożu, najlepiej nadaje się do tego ziemia uniwersalna. Nasionka należy wysiać do wcześniej przygotowanego pojemnika (najlepiej bezbarwny - plastikowy) z usypaną i wypoziomowaną ziemia. Nasiona potrzebują dużo światła, dlatego też wysypujemy ich niewielką ilość na wierzch podłoża - później nie ugniatamy i nie przysypujemy. Aby zapobiec wymywaniu nasionek w głębsze warstwy gleby należy pamiętać również, aby zachować się bardzo ostrożnie podczas podlewania. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest używanie do tego celu jakiegoś spryskiwacza, którym należy delikatnie zraszać nasionka oraz wierzchnią warstwę podłoża. Dobrze jest też doniczkę czy też pojemniczek przykryć jakąś folią z wcześniej zrobionymi dziurkami, aby zapewnić większą temperaturę wewnątrz.
W trakcie kiełkowania należy pamiętać również o zachowaniu odpowiedniej wilgoci - na średnim poziomie i uchylaniu foli zabezpieczającej z doniczki, aby dostarczyć też świeżego powietrza. Kiełkowanie roślin będzie zauważalne już po 9-10 dniach (w zależności od panujących warunków tj. temperatura - optymalna wynosi w granicach 23-24 stopni C.).
Kolejnym etapem, gdy roślinki podrosną jest przepikowanie ich do osobnych pojemników np. wielodoniczek - multipletów. Zabieg ten należy przeprowadzić bardzo ostrożnie uważając żeby nie pourywać korzonków. Przydatne do tego są cienkie patyczki np. od szaszłyków, wystarczy podważyć ziemię i wyciągnąć roślinkę delikatnie trzymając za listka.

Uprawa
O samej uprawie tytoniu nie trzeba dużo pisać. Wystarczy wstukać w Google "uprawa tytoniu".
Dla tych bardziej leniwych wklejam link: http://www.fajka.net.pl/poradniki/podstawy/tyton-dzieje-uprawa-przygotowanie/


UWAGA!
Wikipedia napisał:
Pojedyncza lub rozgałęziona, osiąga wysokość do 300 cm

Zbiory, suszenie i fermentacja [odpowiednik curring'u]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uTpWCDLkV-w&feature=youtu.be[/youtube][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yvXWYWXooTA&feature=related[/youtube][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QBgu7Rz7vrw&feature=related[/youtube]Pozdrawiam i zachęcam do uprawy własnego tytoniu

Zainteresował Cię temat? Buch mile widziany:)

[zredukowano oczo***ność tematu #tg]

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kapec227

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2011
Postów
472
Buchów
0
Uprawiam ponad 3ha tytoniu (na umowę wiec legalnie). I powiem ci ze 100% pewnością ze nie urośnie ci 3metrowy krzak 2,5m trafiają się rzadko.
Jak będziesz suszył?

Co prawda nie pale ale wiem od kolegów niema porównania własny tytoń z tytoniem w papierosie nie wiem czego oni tam dodają ale własny tytoń jest dużo gorszy od papierosów.
 
G

Gość

Guest
Uprawiam ponad 3ha tytoniu (na umowę wiec legalnie). I powiem ci ze 100% pewnością ze nie urośnie ci 3metrowy krzak 2,5m trafiają się rzadko.
Jak będziesz suszył?

Co prawda nie pale ale wiem od kolegów niema porównania własny tytoń z tytoniem w papierosie nie wiem czego oni tam dodają ale własny tytoń jest dużo gorszy od papierosów.



nie jest dużo gorszy tylko naturalniejszy, co z tym idzie mocniejszy (bardziej zanieczyszczony sub. smolistymi itd.), bo oprócz suszenia nie jest poddawany żadnej filtracji czy obróbce
 

Kapec227

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2011
Postów
472
Buchów
0
jak to koledzy ujmują "***ie po gardle" podobno nie jest dobry do palenia
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Dobrze przefermentowany jest swietny:)
Oczywiscie smakiem nie dorownuje papierosowi, a dlaczego?
Bo do papierosow jest dodawane od cholery chemii zeby tylko poprawic smak.

3hektary? Niezle niezle;)
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Pie****icie... tytoń z własnej uprawy jest najlepszy. No może nie najlepszy, najlepsze są od Indian.

Tytoń w dzisiejszych papierosach jest wzbogacany chemicznie o związki, które mają właśnie niwelować pieczenie gardła czy duszenie. Pewnego dnia uciąłem sobie dłuższą pogawędkę ze sprzedawczynią z trafiki w jednym z większych miast. Bardzo rzeczowa kobieta.

I zaproponowała mi paczkę papierosów "czystych", bez żadnych dodatków. Fakt, że kosztowała ponad 13 złotych rok temu... Ale właśnie gryzło, gryzło w gardło a smak był zupełnie inny. Jednak po spaleniu połowy paczki tego duszenia już nie czuć.
Ale jakie zauważyłem plusy... w ustach nie robi się taka zajezdnia, po spaleniu takiego czystego tytoniu jest o niebo lepiej w gębie. No i nie zamula jak to robią szluszki.
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Widze ze kolega ktory proponowal mi sie powiesic dostal banika:p
Wielkie pozdrowki dla moda ktory to zrobil.

Bialy mis'u miales okazje palic tyton z wlasnej uprawy?
Bo ja palilem kilku krotnie i zgadzam sie z Twoja wypowiedzia:p
Zupelnie inny smak niz w normalnych fajkach.
 

Jaroseeds

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2011
Postów
512
Buchów
0
Własny tytoń jest wyśmienity <lol>sam pale właśnie swój tytoń gdyż wiem co pale jest moc i smak prawdziwego tytoniu a nie samej chemii jak to w sklepowych fajach a o ruskich to już nie wspomnę bo syf straszny po za tym ceny ciągle rosna a jakość taka sama a nawet gorsza jakbyś palił plastik np;czerwone L&M ...
 

mjtox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 30, 2010
Postów
1,163
Buchów
1
Są jeszcze aromatyzery do tytexu, można na allegro kupić. Ziomek kiedyś brał od typa co hodował sam, pryskał aromatem marlbolo i dobry był podobno.
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Są jeszcze aromatyzery do tytexu, można na allegro kupić. Ziomek kiedyś brał od typa co hodował sam, pryskał aromatem marlbolo i dobry był podobno.

O kurde o takich bajerach to nie slyszalem. Zaraz zerkne z ciekawosci:p
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Aromatyzery... kolejna chemia. Od dawna wiadomo, że tytoń wspomaga raka a wy chcecie go jeszcze karmić jakimś gównem?
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Moze i masz racje bialy misiu. Nawet nie "moze" tylko na pewno:p

Ale zgodzisz sie ze mna iz uprawiany na twoim ogrodku "domowy" tyton jest (jezeli mozna tak to nazwac) zdrowszy<lol>
 

NattyDread

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2011
Postów
204
Buchów
0
co najważniejsze komercyjne uprawy tytoniu są nawożone polonem 210 (silnie radioaktywna substancja)
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
co najważniejsze komercyjne uprawy tytoniu są nawożone polonem 210 (silnie radioaktywna substancja)

A w zakładzie tytoniowym dodaja jescze do tego metale ciężkie i inne ciekawe pierwiastki co robi mieszanke wybuchową, co ciekawe metale cięzkie sie kumulują w organizmie(nie wychodzą, tylko zostają) i po parunastu latach daja o sobie znać doskonale w postaci róznych dolegliwości nie mówiac o raku.
Nasi przodkowie dlatego tak długo zyli nawet pomimo tego że palili, tak jak moja ciotka czy też dziadiczek ale zawdzieczają to temu że palili swój tytoń ktory nie był wspomagany kilku tysiącami pierwiastków tak jak teraz jest.
Przy dzisiejszych papierosach jeśli ktos będzie palił kilkadziesiąt lat jestem pewien że 70-siątki mało kto dożyje, phyy 60 lat to juz będzie dobry wynik
PS: A co do uprawy tytexu to wam kibicuje i życze dobroci, napewno jest o wiele zdrowszy niż to co teraz sprzedają w ładnych pudełkach, chociaz najlepiej to popie****ić i nie palić, satysfakcja jest wspaniała: )
 
Ostatnia edycja:

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
Dzis dostalem nasionka:)
Sa jeszcze mniejsze niz myslalem. Nasiona konopi przy tych wydaja sie ogromne! Nizej wklejam porownanie:
DSC00042%7E0.JPG

Na allegro kupilem pakiet 2g nasion czyli okolo 50tys. sztuk. Dostalem 3g Czyli 75tys.! Zobaczymy co z tego wyjdzie. Juz dzis zobacze jak to sie kielkuje. Zobaczymy czy tak jak pisza, wykielkuje po 8-9 dniach:)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół