nasiona marihuany

Obniżenie Ph wody

Wyszukiwarka Forumowa:

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
Jak zawsze czytając forum coś tam wyczytałem i mnie zaciekawiło i postanowiłem rozwinąć temat .
Po prostu wiedzieć więcej , czy myślę i pisze z sensem ocenicie .
Czym więcej wiesz tym lepiej hehehehe .
Dobra do rzeczy chodzi o ph . Dość często pojawiają się tematy o obniżenie ph bo jest za wysokie .
I tak przeglądając forum wyczytałem fajną informację o sposobie obniżenia ph za pomocą octu

Wiekszosc wód jakie badalem czy to z wlasnej studni czy woda miejska (odstana 24h aby usunac chlor) ph-metr elektroniczny wskazywal miedzy 7,3-8. Wystarczy dodac 1 mililitr octu na butelke 1,5 litra aby ph spadlo do 6,2-6,7 dzieki temu wielu znajomych przestalo skarzyc sie na niedobory i blokady wchlaniania skladnikow odrzywczych...

I tak znalazłem kilka dodatkowych rzeczy na ten temat .
Co to jest ph :
Skala pH to ilościowa skala kwasowości i zasadowości roztworów wodnych związków chemicznych. Skala ta jest oparta na stężeniu jonów wodorkowych [H+] w roztworach wodnych. Dokładnie jest to:

pH = -log10[H+]

czyli minus logarytm dziesiętny ze stężenia jonów wodorkowych wyrażonych w molach na litr.

Pomiary pH.

W procesach chemicznych i analizach ważne znaczenie ma pomiar pH płynów. Chemicy określają w ten sposób zawartość jonów wodoru. Wodór (symbol chemiczny H) jest ważnym czynnikiem tworzącym kwasy. Symbolem na przykład kwasu solnego jest związek HCl - chlorek wodoru.
Im większa jest koncentracja jonów wodoru, tym bardziej wzrasta kwasowość roztworu. Według dokładnej definicji wartość pH jest równa ujemnemu logarytmowi dziesiętnemu z koncentracji jonów wodorowych. Według definicji chemicznej określa się ją w molach na litr przy 20C. Wartość pH = 2 oznacza np., że w jednym litrze znajduje się 10-2 moli jonów wodorowych. Z ujemnej potęgi wynika, że im bardziej kwaśny jest roztwór, tym mniejsza jest wartość pH. Fizykalne właściwości wody powodują, że skala pH może przyjmować tylko wartości od 0 do 14. Przy czym:

Wartoąć pH = 1 oznacza silny kwas,
7 - neutralny kwas,
14 - silną zasadę.
Tak więc roztwory kwaśne to te o pH mniejszym niż 7 a zasadowe te o pH większym niż 7.

Substancja Ph

Woda z ogór 1,0

Sok cytry 2,4

Coca Cola 2,5

Ocet 2,9

Sok Poma 3,5

Więc jak chcemy obniżyć ph można użyć powyższych substancji .(tak mi się wydaje :) )
Przydał by się jakiś opisany wzór ile trzeba dodać substancji aby obniżyć ph wody do ,,prawidłowego ‘’
Praca kopiuj , wklej .
 
G

Gość

Guest
obnizanie PH wody nie ma sensu , jedynie w Hydro ma znaczenie ale to terz jeśli juz całkowite sterzenie i ph roztworu naworzacego , przy hodowli w glebie nie ma takiej potrzeby bo ziemia jest buforem a PH wody ( beznawozowej ) ma bardzo niskie sterzenie przez co realnie nie ma wiekszego wpływu na glebę- tymbardziej ze nawozy ją i tak zakwaszają wiec zwykła woda kranowa nam w niczym nie zaszkozi
 

paki

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2012
Postów
218
Buchów
0
obnizanie PH wody nie ma sensu , jedynie w Hydro ma znaczenie ale to terz jeśli juz całkowite sterzenie i ph roztworu naworzacego , przy hodowli w glebie nie ma takiej potrzeby bo ziemia jest buforem a PH wody ( beznawozowej ) ma bardzo niskie sterzenie przez co realnie nie ma wiekszego wpływu na glebę- tymbardziej ze nawozy ją i tak zakwaszają wiec zwykła woda kranowa nam w niczym nie zaszkozi

Po 2 tyg. lania wody z kranu mam blokowanie przyswajania skladnikow odrzywczych mimo, ze sadze w ziemi i mieszam ja z dolomitem, a nawozy sa tak dobrane zyby ich ph było odpowiednie dodam, ze wlasnie najczestrzy problem przy grow'ie to własnie ph wiec lee_knox wie co pisze.
 

ochendawid

Member
Rejestracja
Gru 13, 2010
Postów
22
Buchów
1
Witam.Nie chce zakladac nowych tematow,mam male pytanko,czy moge podlewac swojego pomidorka na fazie flo woda z kranu z skorupkami od jajek? I czy moge to robic co ok. 3-4 dni?
 
D

delete

Guest
właśnie przeprowadziłem swoj mały szybki eksperyment z sokiem po ogórkach kiszonych :) jak sprzątnę kuchnie to zaraz zdam tutaj swój mały raport! <lol>

Eksperyment wykonany przy pomocy papierków "lamusowych", wody z kranu (Ph 7) i soku po ogórach (Ph 2 tak wykazały magiczne karteczki) i strzykawki którą dodawałem kwachu :)

1l wody (Ph 7) plus 50ml wody po ogórkach (Ph 2) pozwala zjechać do 5,5 Ph! Oczywiście dane na oko bo ile można wywnioskować z kawałka zabarwionego papieru :p

Zachęcam osobę która ma więcej czasu i lepszy sprzęt do przeprowadzenia dokładnych badan dla potomnych :)
 
Ostatnia edycja:

hitchhiker

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2011
Postów
416
Buchów
2
kuuuuuurrr już myślałem, że lee powrócił i założył nowy temat:p
 

brodziaty

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2013
Postów
168
Buchów
0
Na 1,5l butelkę wody o Ph ok 8,0 dodaję 2,5ml octu + papu dla krzaczków(organiczne gadżety) i wychodzi mi cos pomiędzy 6,2 - 6,7. Próbowałem dużo rzeczy, nawet wodę z ogóra ale ocet jest jednak najlepszy:)
 
3

3one

Guest
U mnie jest metoda obnizania kwasem owocowym ("vinagre"). Dozowanie przy wodzie 7.5ph:
5ml na 1 litr obnizy PH do granic 5.9-6.1

Problem w takich kwaskach jest taki, ze nie sa one stabilne - to znaczy nalezy dostosowywac ph zaraz przed podlaniem (48h pozniej ph wroci do poprzedniego stanu).
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,760
Buchów
8,983
Odznaki
3
ostatni testowalem i na 5 litrow wody 2ml soku z cytryny , woda odstana po 48h ma Ph 7.0 a po dolaniu cytrynki 5,5 - 6,5
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Niektóre zbijacze ph naturalne działają krócej, było wałkowane na forum.
Sok z cytryny, kwasek cytrynowy, max 48h i ph wraca do pierwotnego stanu.
Podobno ocet działa lepiej, dłużej.
Jak dla mnie to zainwestuj w ph down, nie jest jakoś kosmicznie drogie, a robi robotę na pewno.
Pzdr.
 

porompal

Member
Rejestracja
Maj 12, 2019
Postów
6
Buchów
0
Hej , zawsze mam odstane 20L wody Ph 7.0
Dodaje PHDOWN i zbijam do 6.0 ale po jakims czasie 2/3 dni moje Ph powraca do swojej wartosci i znowu musze dodac ,
pare dni pozniej znowu i znowu
Moje pytanie czy te ciągłe dodawanie nie zaszkodzi roslinkom ? czy ten kwas wyparowuje ? czy co sie z nim dzieje
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Moje pytanie czy te ciągłe dodawanie nie zaszkodzi roslinkom ? czy ten kwas wyparowuje ? czy co sie z nim dzieje

Kwas rozkłada się, azotowy do azotanów a fosforowy do fosforanów i pewnie jeszcze innych substancji. Niby nic szkodliwego, ale po co sobie zaśmiecać niepotrzebnie pożywkę. Najlepiej regulować ph tylko takiej ilości wody jaką używasz w danej chwili.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół