nasiona marihuany

Jak zrobić sobie samemu nawozy - Przepisy

Wyszukiwarka Forumowa:

Kwiatek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 8, 2010
Postów
665
Buchów
0
Pozbierałem co ważniejsze do kupy i wyszło coś takiego:

Do wykonania 1000 ml ( 1L ) dowolnej mieszaniny używamy 800 ml wody destylowanej. Gdy po zmieszaniu wszystkich składników nie wyjdzie 1000 ml ( 1L ) to brakujące mililitry uzupełniamy wodą destylowaną.



No nie! Zupełnie nie tak.

Przy sporządzaniu płynnego koncentratu nawozowego posługujemy się wagą a nie objętością! Przykładowo: do 30gram związku X dodaje się tyle wody dejonizowanej aż całość będzie miała masę 1'000 gram (nie mililitrów). W zasadzie to procentami wagowymi powinno się również posługiwać do przygotowania rozcieńczonego nawozu do fertygacji i tylko dla wygody można się posługiwać jednostkami objętości..

2 sprawa: Po co ten siarczan potasu ? Siarka jest potrzebna roślinie w niezwykle małych ilościach a tu stężenia są duże, chyba że to jest sposób na sporządzenie ripenu. Ale wówczas potrzebny jest jeszcze tlenek magnezu.
 
Ostatnia edycja:

PolishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lip 20, 2011
Postów
171
Buchów
0
Czyli stawiamy sobie związek A+B na wadzę i dolewamy tyle wody by wyszło 1000g?
Gdy otrzymamy roztwór możemy założyć 1000g = 1L?


Mam taka prośbę do d3inx'a ; mógłbyś wrzucić przepis na Canna Rhizotonic?
 
Ostatnia edycja:

zatrutygramem

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2013
Postów
453
Buchów
3
Przy sporządzaniu płynnego koncentratu nawozowego posługujemy się wagą a nie objętością! Przykładowo: do 30gram związku X dodaje się tyle wody dejonizowanej aż całość będzie miała masę 1'000 gram (nie mililitrów). W zasadzie to procentami wagowymi powinno się również posługiwać do przygotowania rozcieńczonego nawozu do fertygacji i tylko dla wygody można się posługiwać jednostkami objętości..
Dla mnie to jest jasne nie trzeba nic wyjasniac a jak ktos nie wie o co chodzi to niech kupi sobie podrecznik do 5klasy podstawówki i porobi zadania z gwiazdką...przecież to jest proste jak slodzenie herbaty. jak chcesz zrobic 1L nawozu to powiedzmy do 100ml wody wrzucasz 3g jednej soli do nastepnego 100ml wody wrzucasz 5g drugiej soli i jak chcesz miec litr to dolewasz 800ml wody i wiadomo ze w tym litrze bedzie 3g jednej soli i 5g drugiej soli . Ja patrzyłem na kalkulatory do akwarium można latwo wyliczyć ile bedzie soli po rozpuszczeniu w wodzie. tutaj wszystko jest tak podane zeby było łatwo to zrobić a już bez przesady 1l wody = 1kg a to nie musi być tak dokładnie procentowo wszystko wyliczone bo i tak wiadomo ile wlejesz i jakiego pierwiastka pod kwiatka .. przynajmniej przy robieniu gotowej mieszanki do podlewania . jedyny problem tutaj miałem z tym ile litrow wody dawać i czy to gotowy nawoz czy do rozrabiania z woda bo tutaj piszą raz tak raz tak i za ujja nie wiadomo co jest co i jak to pozniej dawkować

2 sprawa: Po co ten siarczan potasu ? Siarka jest potrzebna roślinie w niezwykle małych ilościach a tu stężenia są duże, chyba że to jest sposób na sporządzenie ripenu. Ale wówczas potrzebny jest jeszcze tlenek magnezu.
no czytałem ze ważne jest Mg w sumie prawie tak jak N-P i K a siarka jest na samym końcu . z tego co ja chciałem zrobić wychodziło mi 5% siarki 40ppm wiec raczej będzie dobrze bo też tutaj chodzi o to ile procent wagowo jej jest w soli. a to pewnie dlatego jest w składzie bo te sole są łatwo dostępne za parę groszy do akwarium . jasne można kupić inne sole pewnie lepsze ale są droższe i niektóre ciężko w ogolę dostać no i trzeba by było od nowa liczyć wszystkie proporcje .
 

PolishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lip 20, 2011
Postów
171
Buchów
0
Czy będzie duża różnicy, gdy zamiast KOH użyje K2SO4?

Ile dodać CSM+B do 1000 ml nawozu?
 
Ostatnia edycja:

Nitzer_Ebb

Well-known member
Rejestracja
Sie 16, 2014
Postów
936
Buchów
0
Bardzo fajnie rozpykał temat z nawozami nasz grower z Ukrainy:
https://www.forum.haszysz.com/showt...91m2-AK-47-od-Serious-Seeds-Ukrainian-Style-2
Dawna radziecka szkoła chodowli roślin wyprodukowała tam wielu ekspertów, którzy za grosze są w stanie stworzyć doskonale nawozy. Papiros dał też linka do ichniego forum # gdzie są podane uniwersalne składy nawozów wytwarzanych z różnego rodzaju soli i mikroelementów na weg i flo.
 

greentube

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2011
Postów
62
Buchów
0
Czesc wszystkim!
Własnie trzymam w łapkach worek 200g KH2PO4

Nie chce bawić sie w metode prób i błedów a wiec pytam prosto z mostu, ile gram(może ml) mam tego wsypać na litr wody destylowanej? Ile takiego gotowego nawozu lac na litr wody?
Nie mam wagi, a posługiwać się bede miarką od asahi/topsinu tez mililitry w nawiasie :spalony:

krzaki ostatnio brały 4ml plantonu na litr wody i nic im nie szkodzilo wiec dawka juz jest w moim mniemaniu kolosalna (20ml na 5l wody)
Worek plantonu na 50l wody, a wiec jakies 4 podlania :bounce:
czekam na rady

edit:
można lać tego w nieskończoność, a efekty juz po 24h było widać. Zero oznak spalenia korzenia. :bounce:
15miarek(5ml kazda) na 500ml destylki, wtedy 60ml per podlanie i działa jak trza !:)
 
Ostatnia edycja:

PolishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lip 20, 2011
Postów
171
Buchów
0
I jak tam Panowie? Próbował ktoś?
Próbowałem dwa lata temu i wydaje się, ze działa, ale, niestety, nie mam porównania do seryjnych nawozów.
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Hammerhead 9/18 stara receptura DIY

Yo
Znalazlem jakis czas temu na jednym z ang.forum przetestowalem dziala i kosztuje grosze w porownaniu z bosterami z grow shopu.

Potrzebujemy
Fosforan Monopotasowy MPK (KH2PO4 ) -78gr
Siarczan Potasu (K2SO4) - 91gr
1lt wody destylowanej

Wazne zeby skladniki byly w formie latwo rozpuszczalnej w wodzie mieszamy wszystko dokladnie najlepiej w lekko podgrzanej wodzie d. i otrzymujemy 1l Hammerhead za 1/20 ceny.

Dawkowanie
Poczatek kwitnienia 1ml/l
1tydzien do 3tydzien 1.5ml/l
3-6 tydzien 2ml/l
Plukanko przez minimum 10-14dni i scina,mozna dodawac melasy i innych pierol tak jak zwykle do tego boostera.

Pozdr
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Będę testował w najbliższym grow. Czytałem o tym z tydzień temu :)
Ogólnie to ponoć za***iscie daje rade.

Buch leci oczywiście za wstawkę :)
 

pidurthc

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
109
Buchów
0
Te związki fosforu i potasu otrzymujecie w domu jakaś domowa metoda? Czy sa do kupienia pod komercyjnymi nazwami?
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Kupujesz w sklepie z nawozami lub online.Mieszanie nawozow zwaszcza z azotem bez odpowiedniej wiedzy moze byc nieciekawe w skutkach,otrzymujemy cos w rodzaju pochodnej prochu wiec moze byc wybuchowo.Myslec co sie robi,nie kombinowac z recepturami jak nie macie pojecia o chemii.
 

PustelnikMocy

Well-known member
Rejestracja
Lip 19, 2016
Postów
96
Buchów
0
Kupujesz w sklepie z nawozami lub online.Mieszanie nawozow zwaszcza z azotem bez odpowiedniej wiedzy moze byc nieciekawe w skutkach,otrzymujemy cos w rodzaju pochodnej prochu wiec moze byc wybuchowo.Myslec co sie robi,nie kombinowac z recepturami jak nie macie pojecia o chemii.

A jak sie ma 9/18 do 4/10 hammerhead'a?

Czy po prostu zmienili sklad przez wyciek starej receptury? Wiesz cos na ten temat?
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
ten 4/10 jest ponoc bardziej rozcienczony,wiekszosc produktow AN jest rozcienczona do granic mozliwosci jak przeanalizujecie stezenia % skladnikow to kazdy dobry nawoz ogrodowy ma to samo.Tylko nie kosztuje tyle co AN
 
Ostatnia edycja:
S

Sławuś z council estate.

Guest
Ja kupiłem teraz ten potsil i używam. Silikon od SHOGUNa kosztuje 11f za litra i starcza to na 1000 litrów roztworu a potsil kosztuje 6f i starcza na 1500l więc oszczędność jest widoczna gołym okiem. I jeszcze do tego dostarcza potasu.
 

PolishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lip 20, 2011
Postów
171
Buchów
0
Yo
Znalazlem jakis czas temu na jednym z ang.forum przetestowalem dziala i kosztuje grosze w porownaniu z bosterami z grow shopu.

Potrzebujemy
Fosforan Monopotasowy MPK (KH2PO4 ) -78gr
Siarczan Potasu (K2SO4) - 91gr
1lt wody destylowanej

Wazne zeby skladniki byly w formie latwo rozpuszczalnej w wodzie mieszamy wszystko dokladnie najlepiej w lekko podgrzanej wodzie d. i otrzymujemy 1l Hammerhead za 1/20 ceny.

Dawkowanie
Poczatek kwitnienia 1ml/l
1tydzien do 3tydzien 1.5ml/l
3-6 tydzien 2ml/l
Plukanko przez minimum 10-14dni i scina,mozna dodawac melasy i innych pierol tak jak zwykle do tego boostera.

Pozdr

Jest do dawka do gleby czy oprysk?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół