nasiona marihuany

Obniżanie pH wody

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Dzisiaj dodałem do wody kwasku cytrynowego i co się stało. Przed dodaniem kwasu ph wynosiło ~7. Po dodaniu bywa różnie z tym ph a właściwie zależy to od głębokości. Przy powierzchni jest ~5 a przy dnie poniżej 4. Co o tym sądzicie? Mam 4 panny w canna coco wymieszanej z perlitem i na dnie oraz powierzchni jest keramzyt. Podczas mierzenia ph podłoża miernik wskazuje ~7 i nie wiem czy obniżyć czy zostawić jak jest. Poradźcie coś.
 
G

Gość

Guest
Dzisiaj dodałem do wody kwasku cytrynowego i co się stało. Przed dodaniem kwasu ph wynosiło ~7. Po dodaniu bywa różnie z tym ph a właściwie zależy to od głębokości. Przy powierzchni jest ~5 a przy dnie poniżej 4. Co o tym sądzicie? Mam 4 panny w canna coco wymieszanej z perlitem i na dnie oraz powierzchni jest keramzyt. Podczas mierzenia ph podłoża miernik wskazuje ~7 i nie wiem czy obniżyć czy zostawić jak jest. Poradźcie coś.
Gleba po pewnym czasie przejmuje pH wody. Dobrą metodą kontroli pH jest pomiar wody przelewowej.
 
G

Gość

Guest
ok. to jak następnym razem podleje krzaczki to sprawdzę ph wody w podstawce
 

d3inx

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2008
Postów
184
Buchów
1
Gleba po pewnym czasie przejmuje pH wody. Dobrą metodą kontroli pH jest pomiar wody przelewowej.

zgadza sie:
roslina pobiera sobie jony lub kationy sama sobie troche reguluje ph
kwasek też z czasem jest rozkładany przez bakterie

wypłnąc powinno ok 10% wlania
coco traktuj jak pol-hydro

ps ph powinno być takie:
 

ZiooMariA

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
311
Buchów
0
Wiekszosc wód jakie badalem czy to z wlasnej studni czy woda miejska (odstana 24h aby usunac chlor) ph-metr elektroniczny wskazywal miedzy 7,3-8. Wystarczy dodac 1 mililitr octu na butelke 1,5 litra aby ph spadlo do 6,2-6,7 dzieki temu wielu znajomych przestalo skarzyc sie na niedobory i blokady wchlaniania skladnikow odrzywczych...
 

Cricket

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2011
Postów
94
Buchów
1
a jak pisalem o ocie, to sie parówy forumowe smialiscie, nawet warna od jakiegos lumpa dostalem za wprowadzanie ludzi w bład...
kolezka wyzej ma jak najabardziej racje
ja daje 0,5ml na 1,5l wody i tez jest wszystko w pozadku, pozdrawiam
 

Kapcio

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2008
Postów
88
Buchów
0
Wiekszosc wód jakie badalem czy to z wlasnej studni czy woda miejska (odstana 24h aby usunac chlor) ph-metr elektroniczny wskazywal miedzy 7,3-8. Wystarczy dodac 1 mililitr octu na butelke 1,5 litra aby ph spadlo do 6,2-6,7 dzieki temu wielu znajomych przestalo skarzyc sie na niedobory i blokady wchlaniania skladnikow odrzywczych...

Dobra, prosta rada. Łap śmierdziela odemnie :D
 

FRAGLES

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2011
Postów
152
Buchów
0
tego wlasnie szukalem od kilku dni na tym forum dzieki wielkie mie mam jeszcze buchow wiec mie dam ale jak beda to jak najbardziej. z octem dobry i tani myk<lol>
 
G

Gość

Guest
Wiekszosc wód jakie badalem czy to z wlasnej studni czy woda miejska (odstana 24h aby usunac chlor) ph-metr elektroniczny wskazywal miedzy 7,3-8. Wystarczy dodac 1 mililitr octu na butelke 1,5 litra aby ph spadlo do 6,2-6,7 dzieki temu wielu znajomych przestalo skarzyc sie na niedobory i blokady wchlaniania skladnikow odrzywczych...

OK, ale czy poziom pH (wody której pH zostało obniżone octem) nie wzrasta z czasem ? Pytam ponieważ borykałem się z takim problemem przy obniżaniu pH za pomocą kwasku cytrynowego i jeżeli dziś ustabilizował bym pH (kwaskiem) na ~6.5 to jutro ta sama woda miała by już pH 7.5. Czy z octem dzieję się tak samo ? Czy jednak ocet raz dodany trzyma pH na poziomie ~6.5 bez względu na czas (24h, 48h).
 

d3inx

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2008
Postów
184
Buchów
1
OK, ale czy poziom pH (wody której pH zostało obniżone octem) nie wzrasta z czasem ? Pytam ponieważ borykałem się z takim problemem przy obniżaniu pH za pomocą kwasku cytrynowego i jeżeli dziś ustabilizował bym pH (kwaskiem) na ~6.5 to jutro ta sama woda miała by już pH 7.5. Czy z octem dzieję się tak samo ? Czy jednak ocet raz dodany trzyma pH na poziomie ~6.5 bez względu na czas (24h, 48h).


wzastac bedzie czymkolwiek bys nie wyregulowal

kwasek cytrynowy jest naturalny ale bedzie rozkladany przez bakterie szybko
ale jest naturalny co dla niektorych ma duze znaczenie

musialbys miec albo cos co mniej reaguje/rozklada sie ale wszystko po jakims czasie bedzie mialo wachania pH

nie napisales jaka woda bo bufory w wodzie maja tez BARDZO wielkie znaczenie np mniej bedzie skakalo pH w kranowce niz w destylce
chyba, ze wlasnie dodasz bufory ktore przez jakis czas beda sie trzymaly


ocet, kwasek cytrynowy czy inne sa skuteczne ale w krotkim czasie dlatego nie powiny byc stosowane w hydro chyba, ze chcesz czesto sprawdzac pH wody a kwasek powoduej dodatkowo, ze woda zaczyna nie byc taka klarowana (rozkladanie)

ale niektorzy lubia hydro higienicznie czyste co jest glupota bo mozna zrobic sobie organiczne hydro i nie narzekac na smak ktory bedzie chyba najlepszy jaki tylko moze byc
 

Tygrys

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
399
Buchów
0
Dzisiaj dodałem do wody kwasku cytrynowego i co się stało. Przed dodaniem kwasu ph wynosiło ~7. Po dodaniu bywa różnie z tym ph a właściwie zależy to od głębokości. Przy powierzchni jest ~5 a przy dnie poniżej 4. Co o tym sądzicie? Mam 4 panny w canna coco wymieszanej z perlitem i na dnie oraz powierzchni jest keramzyt. Podczas mierzenia ph podłoża miernik wskazuje ~7 i nie wiem czy obniżyć czy zostawić jak jest. Poradźcie coś.
Na 100% masz chiński nie dokładny ph meter, kup coś markowego typu GHE ph tester.
Taki miernik podaje fałszywe wyssane z kosmosu wyniki.
 

google.com

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2011
Postów
158
Buchów
0
Nie żebym miał coś przeciwko GHE, ale uwierz , to jest dopiero chińszczyzna... Tak w ogóle ocet daje jak na razie lepsze efekty od kwasku.
 

ZiooMariA

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
311
Buchów
0
OK, ale czy poziom pH (wody której pH zostało obniżone octem) nie wzrasta z czasem ? Pytam ponieważ borykałem się z takim problemem przy obniżaniu pH za pomocą kwasku cytrynowego i jeżeli dziś ustabilizował bym pH (kwaskiem) na ~6.5 to jutro ta sama woda miała by już pH 7.5. Czy z octem dzieję się tak samo ? Czy jednak ocet raz dodany trzyma pH na poziomie ~6.5 bez względu na czas (24h, 48h).

Ocet z nawozami lub bez ma tendencje do zmieniania kwasowosci okolo + 0.1 ph na dobe.

Chcialem troche naprostowac swoja poprzednia wypowiedz. Po kalibracji ph metra wyszlo troche inaczej... Przy dodaniu 1ml octu ph mojej wody spada do 6.0 wiec lepiej dodac jakies 0,7ml, jak dajemy nawozy chemiczne w sporych ilosciach (w moim przypadku lacznie 14ml hesi) warto zmniejszych dawke octu do max 0,3 lub nie dawac wcale. Jak na razie tym sposobem rosliny odwdzieczaja sie pieknym zielonym wybarwieniem i prawidlowym wzrostem. Jutro wrzuce jakas fotke.

E:
@Tygrys Uzywam chinskiego elektrycznego miernika za 50zl z popularnego serwisu aukcyjnego:) i daje na prawde miarodajne wyniki, tylko trzeba nauczyc sie dobrze z niego korzystac. Najwiekszym problemem jest przejscie z roztworu wody octu i nawozow do czystej wody czyli odczyt z 6,3 do 7,7. Aby ph zostalo wskazane poprawnie nalezy mieszac ph metrem w roztworze okolo 10s wtedy ph powoli rosnie do odpowiedniego poziomu i ustaje. Zawsze przed rozpoczeciem pomiarow sprawdzam czy miernik poprawnie wskazuje ph wody ktorej wynik juz znam.
 
Ostatnia edycja:

d3inx

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2008
Postów
184
Buchów
1
pH mierzy sie po dodaniu nawozow, zawsze po dodaniu nawozow czy czegos innego nalezy wstrzasnac pojemnikiem w celu rownomiernego rozprowadzenia substancji....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół