nasiona marihuany

Obniżanie pH wody

Wyszukiwarka Forumowa:

marram

Well-known member
Rejestracja
Maj 19, 2014
Postów
116
Buchów
0
Widziałem kiedyś tu na forum jak ktoś pisał, że do baniaka z wodą wrzuca torf nieodkwaszony, potem odcedza i miesza z kranówką. Full organik i pH pożywki nie rośnie.
 
J

jarpen

Guest
Ja wam powiem ze ten watek ratuje mnie calkowicie bo koniec kasy i koniec regulatorów. A ocet jest tania alternatywa jak dla mnie. A jeszcze dodam drzewa do wody. Bo powiem tak jak na ta chwile zużywam 300l wody na jedno podlanie.
A pare butelek octu to nawę mam w domu
 
R

Rivi

Guest
Canna ph -, polecam. Bardzo wydajne, 1l wody 7,6ph, kilka kropli i 6,0. Wydajne, wcale drogie nie jest a starczy na wieki.
 

Marihuanator

Banned
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
873
Buchów
0
Ja używam "cytrynkę" w płynie, ten koncentrat. Na wiadro 15l wody o ph ok 8, dodaje ok 50ml koncentratu i jest ok.
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Jarpen ja bym polecił Plagron PH- ja na 18 litrów wody dodaje 1,5 ml i mam ph z 8-9,0 na 6,5.
 

grow3r

Member
Rejestracja
Lip 3, 2015
Postów
22
Buchów
0
Podepne się pod temat ze swoim pytaniem.
Co polecicie do długoterminowego obniżenia PH w większym zbiorniku?
Wyżej przeczytałem że domowe sposoby jak ocet, kwasek cytrynowy to krotkoterminowe rozwiązania bo pH powoli wraca do poprzedniego.
Czy są na rynku produkty trwale obnizajace PH?
Drugie pytanie. Czy opłaca się kupować osobne pH downy na weg i na flo? Czy to zwykły zabieg marketingowy?
 

Joe_Black

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2016
Postów
8
Buchów
0
Żeby na stałe obniżyć pH wody w zbiorniku potrzebujesz filtr odwróconej osmozy lub wymieniacze jonowe, aby pozbyć się z wody pierwiastków które odpowiadają za właściwości buforowe wody a co za tym idzie, za "zobojętnianie" dodawanych kwasów i zasad. Może kiedyś szerzej o tym napiszę na forum podpierając to różnymi eksperymentami.
Posiadam też domowy bardzo tani sposób na trwałe obniżenie pH wody 100% organiczny, ale musiałbym znaleźć zdjęcia, a ponieważ robione one były wiele lat temu to nie wiem jak się mam do nich dokopać :p
 

hassan13

Member
Rejestracja
Sty 8, 2016
Postów
24
Buchów
0
Podepne się pod temat ze swoim pytaniem.
Czy są na rynku produkty trwale obnizajace PH?
Drugie pytanie. Czy opłaca się kupować osobne pH downy na weg i na flo? Czy to zwykły zabieg marketingowy?

Kwas azotowy i kwas fosforowy. Tego się używa w rolnictwie, jest tanie jak ocet praktycznie, do tego na pewno trwalsze i zdecydowanie mocniejsze (o ile kupi się stężone kwasy). I własnie wersja na weg. pH minus to kwas azotowy, kwas fosforowy na flo.
W ogóle wszystkim polecam szukanie odpowiedników "naszych" nawozów w rolniczych sklepach. Ceny są kilkakrotnie niższe, jakością raczej nie odbiegają od innych. Jedyny minus to duże opakowania w których są sprzedawane.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół