nasiona marihuany

[PC Growbox] Poprawiony - proszę o opinie.

Wyszukiwarka Forumowa:

joefe

Member
Rejestracja
Paź 20, 2011
Postów
15
Buchów
0
Witam,
Dziękuję za poprzednie uwagi co do growboxa i proszę o dalsze:
307.jpg


308.jpg



Temperatura 31 stopni z wentylacją, czy nie jest zbyt duża ?
Izolacja/odbłysk : koc ratowniczy.
Żarówki: 2xPhilips Tornado 23W dające 1550 lumenów czyli w sumie 3100.
Wentylacja: parametrów innych niż napięcie nie znam.
Plan: początkowo White Widow.
 
G

Gość

Guest
Jest za duża. Taką temperaturę możesz mieć przez folie NRC, która wszak służy do niczego innego jak odbijania ciepła. Próbowałeś sprawdzać temperaturę bez niej?

Nie wiem czy dobrze widze na tym zdjęciu, ale czy wentylator wciągający masz na górze, a wyciągający na dole? Jeśli wzrok mnie nie myli, to zmień żeby było odwrotnie.
 

joefe

Member
Rejestracja
Paź 20, 2011
Postów
15
Buchów
0
wcześniej miałem folie alu i temp była około 30 ale jedna żarówka bez wentylacji, zalecono mi na forum zmienienie jak najszybciej na koc ratunkowy - tak zrobiłem. Co do wentylatorów słuszna uwaga, zmienię to i zdam relację jak z temperaturą.
 
G

Gość

Guest
Na pewno lepiej odbija światło koc ratunkowy niż zwykła folia aluminiowa, więc i tak jest lepiej niż było. W każdym razie jest wiele lepszych rzeczy do polecenia zważywszy na to, że masz pc-box. Na pc-boxa opłaca się bardziej brać mylar niżeli folie aluminiową do pieczenia ciast czy folie NRC, bo powierzchnia do pokrycia jest mała, zatem nie musisz płacić nie wiadomo ilu pieniędzy za pokrycie takiej małej powierzchni. Co innego gdybyś musiał obłożyć box o wymiarach 80x80x140. Wtedy już wyszłaby większa sumka.

Na przykład cena folii NRC waha się przeważnie od 8 do 15 zł, tymczasem cena takiej folii diamond mylar to 13-16 zł za 1 metr bieżący, a ona w przeciwieństwie do folii NRC pochłania w pewnym stopniu ciepło, a nie je odbija jak folia NRC, która swoją drogą robi też hot-spoty. Co w przypadku małej powierzchni pc-boxa ma duże znaczenie odnośnie jednego i drugiego, bo nie robi się w miejscu uprawy piekarnik. ;) Różnica w cenie jest niewielka, a 1 mb wystarczy na większość pc-boxów, więc warto się nad tym zastanowić jak masz w swoim miejscu zamieszkania growshop lub inny sklep, gdzie to dostaniesz bezproblemowo. Niemniej jak najbardziej możesz lecieć z uprawą na tym co masz jak uporasz się z temperaturą. :)

A właśnie jak tam, temperature masz już OK po ustawieniu wyciągającego na górze?
 

joefe

Member
Rejestracja
Paź 20, 2011
Postów
15
Buchów
0
Temperatura nadal 32 stopnie, ale dopiero 1,5 godziny od włączenia całości. Więc przy cyklach może roślinką będzie dobrze
 

Sudocrem

Well-known member
Rejestracja
Lis 21, 2011
Postów
106
Buchów
0
wsadz pod lampy zamoczona szmatke z woda. Najlepiej poprzecinaj plastikowe kubeczki do polowy i wsadz do nich zgnieciony w kostke kawalek np papieru recznikowego i zalej woda. Parowanie zbije temp, bo pewnie robiles to na sucho.
 
G

Gość

Guest
za ciepło masz bo masz zalodzoną folie aluminiowa weź ja zdejm i zobacz w tedy ile będziesz miał stopni
 

fireaxe

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2010
Postów
101
Buchów
0
Załóż koc ratunkowy na wszystkie ściany i wentylatorki z przodu i z tylu po 1, zbije to temperaturę i to sporo. Ja bym zmienił jeszcze ustawienie lamp, teraz światło skupia się w samym środku boxa, jak będziesz chciał robić lst to boczne i dolne odrosty nie będą naświetlone.
 

lovely

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2011
Postów
406
Buchów
0
gosciu ;d dobra wentylacja jest to i te 32stopnie nie robia grubej róznicy ... wyobraż sobie warunki na plantacjach gdzie słonce napie****a 40*C przez 18h dziennie ^^ A pały takie rosną tłusciutkie ze ślinka leci ;) Zadbaj o wilgotność i dasz rade peace ^^
 

joefe

Member
Rejestracja
Paź 20, 2011
Postów
15
Buchów
0
Koc ratunkowy jest, rozmieszczenie lamp rozumiem na boki przełożyć, wentylacja jest dobra, i robione "na sucho" w Czwartek napiszę co i jak po ulepszeniach :). Wielki bigup za wsparcie i uwagi.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół