nasiona marihuany

Maślane ciasteczka - różne przepisy

Wyszukiwarka Forumowa:

dr120

Member
Rejestracja
Lip 31, 2011
Postów
17
Buchów
0
Witam podaje przepis na ciacha ktore moga bardzo dlugo lezec
jesli to wogole mozliwe ;)

  • 120 g miękkiego "zielonego" masła
  • 3 łyżki cukru pudru
  • 150 g mąki
Wszystkie składniki zagnieść, można też utrzeć mikserem. Z ciasta robić kuleczki mniejsze od orzecha włoskiego, kłaść na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, spłaszczać widelcem, nadając jednocześnie wzorek.

pieke w temp 160 stopni jakies 15 minut i wystarcza
nie ma jajek wiec sie nie psuja szybko wystarczy ze beda w suchym, chlodnym i ciemnym :)

na maslo poszlo 30 g malych topikow i listkow przytopowych z krzysztalkami
moja rodzinka je uwelbia a i wszyscy w kolo sobie chwala... jedno ciastko czochra niesamowicie... na film polecam poloweczke na gdzoinke przed seansem z porscij 300g masla zostalo 250 czego mam ciasta na 60 szt



POLECAM! :freak:

 

CrystalBud

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 17, 2010
Postów
1,672
Buchów
2
A jak smakują? Nie za mało cukru? :D Będę musiał spróbować.
 

dr120

Member
Rejestracja
Lip 31, 2011
Postów
17
Buchów
0
smakuja wysmienicie cukru jest dosc ... tego sie przeciez nie je ;) rozplywaja sie w ustach!
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
dzis bede je piekl, i dam uncje haszu... zoabczymyco z tego wyjdzie:)
 

detroitechno

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
123
Buchów
0
DZIĘKI ZA PRZEPIS!
moje wyszły takie:

dziwna sprawa z ok.250g masełka 82%tłuszczu i ok.18g suszu wyszło nie całe 100g zielonego masła:sunny: może to przez to że nie mieliłem wszystkiego na pył.
Wyszło mi w sumie 8 sporych ciach o niezłej mocy jak na materiał z liści przy topowych,męskiego i ok.2g topków, już 1/5 ciacha dawała spoko efekty, w sam raz na sylwestra:zombi:
 

bobby_bud

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2011
Postów
573
Buchów
0
dzis sprobuje tylko prosze napiszcie gdzie to ziolo sie dodaje???? bo nie napisales? jak przygotowac to maslo z tym ziolem zeby to wyszlo wszystko??? za pomoc sypie buchy!! <joint>
 
M

Marklon

Guest
Witam czy ktoś podpowie
Raz zrobiłem masło thc i było obrzydliwe w smaku w sumie to zjadłem jedną bułkę na siłę i resztę wy***ałem.
Czy jak doleje wody do gotującego sie siuwaxu z masłem to chlorofil połączy się z wodą i odparuje?
czy trzeba zrobić jak w filmiku ugotować oddzielnie w wodzie a później dopiero do masełka ?

Jeżeli komuś wyszło masełko i zrobił np cistka lub kanapke i bylo smaczne lub nie wiele sie różniło w smaku od normalnego jedzienia to proszę o podpowiedz jak to zrobić ;] THC!

Kolego detroitechno czy twoje cisteczka były smaczne? bo widzę że są zielone.
 

detroitechno

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
123
Buchów
0
Kolego detroitechno czy twoje cisteczka były smaczne? bo widzę że są zielone.
owszem wyszły całkiem smaczne, czuć charakterystyczny "zielonkawy" zapach i smak, ale nie jest on zbyt mocny i prócz tego nie różnią się zbytnio od zwykłych ciastek na maśle.
Ten smak w ciasteczkach jest o wiele słabszy niż w samym maśle które próbowałem z pieczywem i też mi za bardzo nie podchodziło...

masełko robiłem wg. tego przepisu: https://www.forum.haszysz.com/mas-z-thc-t2563.html skróciłem jedynie czas gotowania o nie cała godzinę bo już się wszystko zwęglić zdążyło
 
D

delete

Guest
Raz zrobiłem masło thc i było obrzydliwe w smaku w sumie to zjadłem jedną bułkę na siłę i resztę wy***ałem. Czy jak doleje wody do gotującego sie siuwaxu z masłem to chlorofil połączy się z wodą i odparuje? czy trzeba zrobić jak w filmiku ugotować oddzielnie w wodzie a później dopiero do masełka ?

Zeby maselko smakowalo musisz wygotowac ziolo ze 4-5 razy zanim dodasz maslo.
Pierwsze dwie wody po zagotowaniu ziola/trimow sa brazowe-pelne chlorofilu, cukrow, soli i wszelkiego gowna. Celulozy nie wygotujesz wiec maslo zawsze bedzie mialo lekko ziemisty smak.
Jak robilem maslo pierwszy raz to ten sam blad. Balem sie ze wygotuje THC...glupek
Pamietaj! Jak pozadnie wygotujesz material i zmienisz wode kilka razy przed dodaniem masla, to pozbedziesz sie niesmaku z maselka.

pozdrawiam i yo
 

Farmerek

Well-known member
Rejestracja
Maj 27, 2012
Postów
166
Buchów
0
dodajcie 3 lyzeczki kakao, i wpiepszaj na miescie bez przypalu :D DOBRE SA
 
D

delete

Guest

nie ma jajek wiec się nie psuja szybko wystarczy ze będą w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu:)

no to ile maksymalnie mogę je przechowywać .a może by dodać jakiś konserwant (nie pochwalam tego) tak żeby latami były zdatne do użycia niczym te serca i rybki z odpustu :smokee:
 
K

KEFIR

Guest
Na początku czerwca znalazłem jedno ciastko pieczone gdzieś na przełomie styczeń / luty. Właściwości lecznicze były zachowane. Z racji że leżało samo sobie, gdzieś w kuchennej szafce twarde jak ww. kamienie z odpustu, musiałem moczyć w kawie przez dłuższa chwile. :spalony:

Ja polecam wyrobienie ciasta. Rulonik i do lodówki/zamrażarki. W razie potrzeby w max 20 minut masz świeżutkie ciastka

Co do przepisu ja zawsze mieszam normalne masło z zielonym. Proporcje wyznaczam na oko w zależności od tego jakiej mocy się spodziewam. Wolę mieć popieczone w mniejszych dawkach. A jak trzeba to i 10 mogę zjeść. Najlepiej smakują do porannej kawy.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół