nasiona marihuany

Ogrzewnica powietrza!

Wyszukiwarka Forumowa:

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Witam. Wielu z was ma bardzo poważny problem, który zaczyna się właśnie o tej porze roku, a mianowicie chodzi o niska temperaturę. Sam kiedyś borykałem się z tym problemem i nie mogłem na to nic poradzić. Przeglądałem forum w poszukiwaniu jakiegoś skutecznego sposobu na podniesienie temp. w boxie, ale wszędzie powtarzało się to samo: obłożenie boxa styropianem/wata mineralna/kocem, wkręcenie żarówki 100W do odbłyśnika, dmuchawa samochodowa i kabel grzewczy. To ostatnie było testowane przeze mnie i niestety nie przyniosło oczekiwanych rezultatów (w moim przypadku było to spowodowane za małą mocą kabla i zbyt dużą powierzchnia boxa). Postanowiłem więc obmyśleć coś co będzie wtłaczać ciepłe powietrze przez dolny wiatrak "IN". Mając pod ręka niewiele materiałów postanowiłem połączyłem więc dwa rozwiązania w jedno, a mianowicie zbudowałem dmuchawę z żarówka 100W zamiast normalnej grzałki.
Zimne powietrze jest wsysane do puszki a następnie na wysokości żarówki zostaje ogrzane i wędruje przewodem do boxa. W rezultacie temp. wzrosła o 4-5 st. i dzięki temu uchroniłem moja panne przez stresem jaki spowodowała by niska temp.
Poniżej załączam schemat i foty ogrzewnicy powietrza



 

ZenekS

Well-known member
Rejestracja
Sie 23, 2011
Postów
251
Buchów
1
Hmm... no spoko, ale jakiego ty masz boxa i o ile ci ten wynalazek podnosi temperaturę w ogrodzie?
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Wymiary mojego boxa to 75x45x100h Temp. utrzymywała się na poziomie 22-23st. C gdzie rok temu bez ogrzewnicy temperatura wynosiła od 10st. C do 14st. C. Temperatura nie podnosi się tylko w boxie ale również w pomieszczeniu (w zależności jakie są jego wymiary)
 

biedroneczka

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2011
Postów
743
Buchów
2
ja bym zrobił jeszcze ściemniacz na żarówkę - w zależności od ilości światła tak by ci nagrzewało powietrze :)

sądzę jednak, że są tańsze rozwiązania niż pobór 100W
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Myślałem nad ściemniaczem, ale on ograniczył by moc żarówki, a równie dobrze mogłem zamontować żarówkę 40-60W. Taka moc nie byłaby wystarczająca do podniesienia temp. na odpowiedni poziom
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,179
Buchów
9,518
Odznaki
11
hmmm,ciekawe jak projekt sie rozwinie za kolejne 6 lat ;) spoko
 
D

DarkMessiah

Guest
Trzeba wykupic ubezpieczenie na dom najpierw :freak:
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Z powodzeniem używałem lata temu, a teraz dodałem wcześniej usunięte zdjęcia projektu. Ten projekt to prowizorka ja widać, ale byłem po prostu zmuszony dogrzać swoje pomidory nawet w desperacki sposób i pomogło bez problemu a jak wiadomo liczy się efekt końcowy :smokee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół