nasiona marihuany

Serdecznik Syberyjski - uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Dzisiaj wyszły mi z ziemi dwie pierwsze roślinki. Narazie rosną w domu, w doniczce wypełnionej mieszanką czarnoziemem / perlit / kokos / sypki biohumus / odrobina dolomitu.
Wie ktoś może coś więcej o uprawie tej roślinki na dworze? Moja wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa.
Słyszałem jedynie, że potrafi wyjątkowo długo kiełkować (co się potwierdziło - pierwsze roślinki po ok. 1-2 tyg.), oraz że na dworze rośnie bardzo szybko (niczym chwast), dominując nad inną roślinnością. Niektórzy mówią, że bardzo trudno się go pozbyć.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Serdecznik niema tak wygórowanych wymagań jak konopia. Wystarczy jak posadzisz je na dobrze nasłonecznionym miejscu. Bardzo lubią światło.

Moje Serdeczniki rosły na wogóle nie skopanej ziemi w dodatku bez żadnego nawozu i wyrosły mi na 1,5 metra. Możesz się nimi nawet nie opiekować. Wystarczy, że zasadzisz a potem zbierzesz.

Mam tylko dwie uwagi, które zauważyłem podczas uprawy.

1) Serdeczniki są używane w pszczelarstwie więc wokół roślin możesz się spodziewać masy pszczół. Trzeba uważać, żeby nie pokąsały.

2) Gdy wykształcają się kwiaty to płatki systematycznie będą wypadać z kielichów. Zawieje mocniejszy wiatr i pełno płatków spadnie na ziemię. Musisz na ziemi ułożyć jakąś folię bo inaczej zmarnujesz nawet połowę kwiatów.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
a zapomniałem, swoje serdeczniki dałem dziewczynie a niech sobie rosną :).
Wychodziły nad ziemie parę dni.. ale ja je moczyłem na początku w wodzie i kiełkowałem jak MJ.

Potem bardzo szybko wystrzeliły w górę i odrazu otworzyły się liścienie..
teraz nieco zwolniły tempo ale wystawię je na podwórko jak zrobi się cieplej do jakiś większych doniczek lub luzem do Ziemi.
Zrobie foto jak nie zapomnę i wstawię :).
 

dr.THC

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2007
Postów
49
Buchów
0
ja też zamówiłem sobie nasionka

i po jakim czasie uprawy można sie spodziewac zbiorów

i czy te płatki odrastają no i ile można wyciągnąc z 1 rośliny i pojakim czasie

pozdro
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
dr.THC napisał:
po jakim czasie uprawy można sie spodziewac zbiorów
dr.THC napisał:
ile można wyciągnąc z 1 rośliny i pojakim czasie

Był a może i nadal jest :sunny: użytkownik z trafnym w 100 opisem ;)
' niechęć czytania ogranicza ludzi do pytania ' !
dr.Thc google.pl ...
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
tak był i jest .. juz chyba niema tego opisu, ale jest bardzo szanowanym uzytkownikiem (przynajmniej przeze mnie)
 

dr.THC

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2007
Postów
49
Buchów
0
to chyba temat o uprawie wiec pytam :scratch:
pozdro.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
to mój serdecznik, dobrze rośnie pod kompaktami pod HPSem nie zauważyłem różnicy.
Teraz sobie stoi na parapecie i vegetuje.

 

dr.THC

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2007
Postów
49
Buchów
0
odswieze troszke temat moje serdeczniki juz kwitną;p i moje pytanie takie :

czy zrywac do palenia same płatki czy jak bo wiem ze kopją płatki ale widziałem w necie fotki suszu i sa raczej zielone a nie fioletowe jak płatki :scratch:

pozdro.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Zbiera się tylko i wyłącznie różowe płatki. Tylko one mają jaką taką nikłą moc w sobie. I musisz zbierać te płatki przez cały okres kwitnienia bo inaczej będą opadać na ziemie.
 

Kwidron

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 2, 2007
Postów
1,335
Buchów
6
Jeżeli chodzi o Serdecznik Syberyjski to pali się kwiaty :)

Jest jeszcze, trochę trudno dostępna (przynajmniej dla mnie ;] ) odmiana Leonotis Nepetifolia, który osiąga nawet 2,5 metra wysokości, jest bardzo rozłożysty i wszystkie części tej rośliny zawierają psychoaktywne substancje, w dodatku jest mocniejszy od pozostałych odmian :)
 

buszek

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
126
Buchów
1
gdzie mozna dostac nasiona serdecznika??? palil to ktos z was? jak dziala i jaka ma moc ;) ???
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół