nasiona marihuany

Mikoryza cudem dla ogrodnika

Wyszukiwarka Forumowa:

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
polecam mikoryze uniwersalną z zielonego domu jest bardziej wydajniejsza niż z biopon
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
najpierw moczysz zawartość opakowania w litrze wody
na sucho to się sypie ta z bioponu
miko używam dopiero w tym sezonie na jednym spocie mam miko z bioponu na drugim z zielonego domu
 

diakrytyczny

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2013
Postów
74
Buchów
0
Spędziłem sporo czasu na zagranicznych forach czytając dyskusje o mikoryzie.
Gorąco polecam przeczytanie http://forum.grasscity.com/organic-growing/976433-mycorrhizal-fungi-myths-truths.html

Jako totalną podstawę trzeba traktować wybranie odpowiedniej szczepionki mikoryzowej! Różne szczepy grzybów są specyficzne dla konkretnych roślin i trzeba zwrócić uwagę na skład.

W przypadku ganji jako grzyby wybitnie dobrze kolonizujące korzenie wskazane są Glomus Intraradices oraz Glomus Mosseae. Mało którzy producenci podają dokładny skład, ale warto pytać, jeśli takiej informacji nie ma na opakowaniu. Ja przykładowo miałem mikoryzę VAXI-ROOT uniwersalną o bardzo dobrym składzie i mogę ją bardzo polecić :)

 

maladama

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
930
Buchów
0
Czekam na wykielkowanie i wsadzam od razu do docelowej doniczki, dodam pod korzen mikoryze ( kielukje w riot root ) i mam zamiar do tego uzyc nawzozow biobizza :)
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
Niestety, ale coś podobnego wystąpiło u moich automatów. Przestały rosnąć, a ich ogólny rozwój zwolnił się. Zrezygnowałem z nich i dałem je na outdoor. Niebawem wystartuję z czymś nowym :)

ja mojego trzymalem w litrowej doniczce 2 tygodnie (nawet nie zapelnil calej korzeniami) w dniu przesadzania wygladal tak:
Zdjecie0375.jpg


tydzień później:
Zdjecie0386.jpg


2 tygodnie pozniej
Zdjecie0400.jpg


jak widać roslinka odzyla i to dosyc zgrabnie, mikoryza jeżeli źle się rozwinie może hamowac wzrost roslinki na co trzeba uwazac.

widocznie po przesadzeniu mikoryza sie dobrze rozwinela albo przestala blokowac korzonki, ciul wie co tam pod ziemia.

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

ja juz zakupilam ja dzisiaj, jutro startuje nowy projekt , mam nadzieje ze dobrze sie sprawdzi ;)

buch na zachete, zrób porównanie jak możesz mikoryzy/bez mikoryzy bo ja mam 30x30cm boksa i juz jest pelny :(
 

Mokry pierd

Well-known member
Rejestracja
Paź 9, 2012
Postów
338
Buchów
0
Ja zaszczepiłem mikoryzę 2 cm pod kiełki zasadzone do podłoża.
Pestki wykiełkowały i narazie jest ok.

Podłożem będzie kokos i ziemia 50/50
Substrat Kokosowy BioBizz Coco MIX i ZIEMIA KWIATOWA CANNA TERRA PROFESSIONAL.
Miałem kupić Ziemia kwiatowa BioBizz Light MIX ale zabrakło.
Mam nadzieję że canna nie ma w sobie jakichś niszczących mikoryzę substancji lub jest prze koksowana.
 
Ostatnia edycja:

Klient

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
174
Buchów
0
w tamtym roku stosowałem Mikoryzę Uniwersalną firmy Biopon, efekt będzie piorunujący niezależnie od wieku rośliny, im starsza i bardziej rozrośnięty system korzeniowy tym mocniejszy efekt - tak to powinno działać,

Jak użyjesz na pewno nie pożałujesz :)
 

KiedysSieNaucze

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2013
Postów
223
Buchów
1
u mnie niestety w niektórych automatach też zablokowała rozwój i właśnie 20 dniowe wyglądają jak pięcio ;/ Czy canna terra vega będzie miał negatywny wpływ na mikoryzę? Bo słyszałem ,że biohumus forte i mikoryza coś nie idą w parze
 

przyczajony

Well-known member
Rejestracja
Cze 9, 2013
Postów
78
Buchów
0
u mnie niestety w niektórych automatach też zablokowała rozwój i właśnie 20 dniowe wyglądają jak pięcio ;/ Czy canna terra vega będzie miał negatywny wpływ na mikoryzę? Bo słyszałem ,że biohumus forte i mikoryza coś nie idą w parze

z tego co czytałem na tym forum to mikoryze zabijają nawozy mineralne,
dlatego sam lecę na organicznych :yeahh:
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
z tego co czytałem na tym forum to mikoryze zabijają nawozy mineralne,
dlatego sam lecę na organicznych :yeahh:

w malych ilosciach mozna, ale po co korzystac z mineralnych przy mikoryzie?

mikoryza rozwija sie w warstwie prochniczej gleby, a nawozy mineralne nie uczestnicza(a nawet chyba blokuja) w powstawaniu takowej :O
 

Dżuma1

Member
Rejestracja
Kwi 24, 2013
Postów
7
Buchów
0
A co z roślinkami, które mają tydzień i są już wysadzone w ziemi? Czy jest możliwość, żeby mikoryza spowolniła wzrost (gdzieś na forum o tym czytałem, ale tamto dotyczyło doniczek) lub całkowicie zahamowała wzrost gdy roślinki są w ziemi na spocie?
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
mi w donicy mikoryza zablokowala rozwoj korzeni ale na oucie od razu pieknie odbila, smialo podsypuj mikoryza;)

chociaz w glebie i tak jest pelno grzybow mikoryzowych tylko trzeba udostepnic im prochnice ;D
 
S

sub

Guest
thcunel napisał:
mikoryza rozwija sie w warstwie prochniczej gleby, a nawozy mineralne nie uczestnicza(a nawet chyba blokuja) w powstawaniu takowej :O

-> początek strony.
pisze coś o tym, że na dobrze nagównionej ziemi - dodatek mineralnych nie tylko nie szkodził.. ale i..

3.png


tak poza tym: bardzo ciekawa wypowiedź: ->
Nie z tego forum - i raczej bardzo nie często spotykana | treść i forma|

Napisał jackpl
Będąc studentem ogrodnictwa naoglądałem się doświadczeń gdzie stosowano mikoryzę.
Moje wnioski są takie:
1. Warto stosować gdy roślina ma tendencję do chorób odglebowych,
2. Mikoryza ma sens gdy roślina rośnie w ziemi, która nie zapewnia dobrych warunków rozwoju,
W innym wypadku szkoda czasu i pieniędzy, bo rezultaty są mierne
.

i nie student:

Ewelino,
uzupełniam swoją wypowiedź:
absolutnie nie polecam szczepionki mikoryzowej do stosowania przy roślinach jednorocznych.
Uważam to za stratę czasu i pieniędzy, opium dla mas, a jej sprzedaż za wielką lipę.


W przyszłym roku pozostaje mi sprawdzić działanie szczepionki na roślinach wieloletnich.
Może zadziała?

Pozdrawiam
Rakup

tak na oko trolla wygląda na to, że.

  • nawożenie mineralne nie tylko nie musi zmieszać stopnia "rozwoju grzybów" - bo -> w ziemi w której jest masa mat organicznej - może nawet zwiększać ... | pytanie do jakich ilości nawozów jest to prawdziwe |
  • mikroyza najbardziej pomaga - roślinie - gdy w ziemia jest uboga w składniki odżywcze - szczególnie gdy jest mało łatwo dostępnego P - przy czym i tak w wypadku jej stosowania - porównanie z nawożonymi wypada na korzyść tych ostatnich.
  • mikroyza może zmniejszać plon -> w niektórych wypadkach - np: gdy sadzi się rośliny w ziemi kompostowej - wzrost roślin z mikroyzą jest nawet słabszy od tych nie zaszczepianych - co może się brać z tego, że - grzyba trzeba karmić "cukrem" - a gdy składników odżywczych jest od groma - i są w łatwo dostępnej formie: karmi się darmozjada - który nie spełnia w tych warunkach swojej funkcji.
  • mikroyza -> może mieć sens - mimo wszystko - bo wygląda na to, że grzyb - zapobiega rozwojowi grzybów? i bakterii? patogennych - choroby od-glebowe. Choć nie wydaje mi sie aby konopie miały jakąś dużą tendencje do..
  • nawet jeśli się nie zaszczepi - prawdopodobnie out i tak się ją ma - w końcu .. Glomus mosseae jest 3 najpowszechniej wyst .. gr. m w Polsce - a on z całą pewnością.. z konopiami..
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół