nasiona marihuany

Mikoryza cudem dla ogrodnika

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 23746

Guest
odświeże troche temat. Mam zamiar kupić ta mikoryze do tegorocznego outa i proszę mnie uświadomić jedynie jak to się stosuje(mieszajac z gleba?), jesli przed wysadzaniem to ile? Bo robie teraz podloze do outa i niewiem czy oplaca mi sie to zamawiac teraz i juz dodac czy dopiero na wiosne?
 

Magik14

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2012
Postów
48
Buchów
0
to zalezy od rodzaju mikoryzy. Pałeczki dodaje się do ziemi, w miejscu gdzie najszybciej bedzie sie rozwijal korzen, wiec nie ma sensu mieszac z ziemią w calej objetosci, bo w tym caly urok grzybow symbiotycznych ze szybko sie rozmnazaja, rowolegle z korzeniami. Dodaj do gleby na glebokosc ok 5-10 cm pod rosline. Mikoryze w plynie mozesz zastosowac tuz przed wysadzeniem lub po wysadzeniu. Robisz wtedy dziurkę w ziemi, blisko korzenia na gl ok 4 cm i wlewasz (uwazaj robiąć dziurkę). Ile zastosować będziesz miał podane na opakowaniu (zdaje mi sie ze ok 2 ml).
 

Harley Quinn

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2011
Postów
52
Buchów
0
... a jak przesadzałem to az biało było od korzeni bo ona robi,ze jest 1000krotnie wiecej korzeni. to jest CUDO !!!
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Mikoryza

To nie były korzenie (przynajmniej same korzenie) tylko grzybnia mikoryzowa - :)

W powiększeniu :
mycelium1.jpg


Tutaj dobierająca się do liścia :
normal_Copy_of_Fungus_Mycelium.jpg


I korzonki mj po mikoryzie :
gallery_70978_4446_5118.jpg


gallery_67434_3998_268.jpg



Ja używam plant magic+ granules ( na dwóch powyższych fotkach rośliny były potraktowane granulami) , procz samej mikoryzy granulki zawieraja wg producenta ponad 20 szczepow roznych mikro organizmow.

Sypka mikoryze zwykle mieszam z ziemia, przed wsadzeniem kielka w malej doniczce , daje to natymiastowe efekty - tylko trzeba sie spieszycz z LST - bo srednica lodygi rosnie w oczach , zwykle naginam sadzonki juz przy 3cim - 4tym pietrze - lodyga juzj wtedy jest cholernie twarda. Przy przesadzaniu kazdorazowo rowniez dolek - dno i brzegi obsypuje mikoryza.

Przy mikoryzie trzeba uwazac zeby nie przenawozic nawet standardowymi dawkami nawozow - mikoryza nonstop pompuje w rosline wszystko co sie wlewa w donice. Nawet jeżeli roslina tego nie potrzebuje za specjalnie.
 
Ostatnia edycja:
B

benyjpthc

Guest
Doda, tylko że Mikorydza do storczyków uratowała moje 2 planty (2miesieczne na out'cie) po powodzi. Musiałem przesadzić, lezały wygięte przez tydzien. Po przesadzeniu sypnełem dawkę x2, odbiły i wybiły piekne kwiaty. ratowałem ok 100 gienków na jednym krzaku.
 

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
Panowie. Proponuje zastosować starter plus z floravity. Ten środek to witamina B i auksyny. Zero stresu po przesadzaniu a korzenie od spodu doniczki widać już po kilku dniach. Mikoryza to świetne rozwiązanie, ale dla roślin wieloletnich. Przy jednorocznych to tylko chwyt marketingowy. Może niech się wypowie tu SUB.
 

Trol78

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2012
Postów
231
Buchów
0
temat troche ucichł... może jednak ktos się wypowie na temat "Pałeczeki nawozowe z Guano i endo mikoryzą"
Pizwole sobie wkleić opis sprzedajacego z rodzimego portalu:
" Podstawowe parametry oferowanego przedmiotu: - Skład chemiczny: azot (N) 10%, w tym azot amidowy 10%; pięciotlenek fosforu (P2O5) 5%, w tym 4% rozp. w roztworze cytrynianu amonu; tlenek potasu (K2O) rozp. w wodzie 5%; NAWÓZ ORGANICZNO-MINERALNY - dawkowanie dla roślin w doniczkach: o średnicy 12cm - 1szt, o średnicy 15cm -2szt, o średnicy 18cm - 4szt; w skrzynkach balkonowych należy stosować po 2szt. na 1 roślinę; - nawóz działa przez 60 dni; - trwałość: styczeń 2014. - kraj pochodzenia: POLSKA.
Opis oferowanego przedmiotu: Oferowanym przedmiotem są pałeczki nawozowe dla wszystkich roślin doniczkowych i balkonowych.
Pałeczki zawierają: - zarodniki grzybni endo-mikoryzowej VAXI-ROOT, - zewnętrzną, szybkodziałającą warstwę naturalnego GUANO, - rdzeń nawożący do 60 dni.
Dzięki zastosowaniu systemu QuickStart rośliny otrzymują jeszcze równomierniejsze nawożenie niż dotychczas. Zewnętrzna warstwa zawierająca 100% GUANO jest szybko uwalniana i działa od razu po aplikacji. Warstwa wewnętrzna zapewnia należyte odżywienie przez pozostałe tygodnie. Mikoryza to bardziej przyjazne środowisko dla roślin i ponad 1000 razy większa powierzchnia chłonna korzeni. Elementy będące przedmiotem oferty: - pałeczki nawozowe dla ozdobnych roślin doniczkowych z aktywnym Guano i Endo-mikoryza - 1 opakowanie = 30szt."

Bedzie goliło? czy jesli juz mikoryza to zastrzyk lub proszek? Cena bardzo przystepna ale ile takich pałeczek na roślinke w standardowej 11l donicy?
 

Generał

Active member
Rejestracja
Lut 1, 2012
Postów
29
Buchów
0
temat troche ucichł... może jednak ktos się wypowie na temat "Pałeczeki nawozowe z Guano i endo mikoryzą"
Pizwole sobie wkleić opis sprzedajacego z rodzimego portalu:
" Podstawowe parametry oferowanego przedmiotu: - Skład chemiczny: azot (N) 10%, w tym azot amidowy 10%; pięciotlenek fosforu (P2O5) 5%, w tym 4% rozp. w roztworze cytrynianu amonu; tlenek potasu (K2O) rozp. w wodzie 5%; NAWÓZ ORGANICZNO-MINERALNY - dawkowanie dla roślin w doniczkach: o średnicy 12cm - 1szt, o średnicy 15cm -2szt, o średnicy 18cm - 4szt; w skrzynkach balkonowych należy stosować po 2szt. na 1 roślinę; - nawóz działa przez 60 dni; - trwałość: styczeń 2014. - kraj pochodzenia: POLSKA.
Opis oferowanego przedmiotu: Oferowanym przedmiotem są pałeczki nawozowe dla wszystkich roślin doniczkowych i balkonowych.
Pałeczki zawierają: - zarodniki grzybni endo-mikoryzowej VAXI-ROOT, - zewnętrzną, szybkodziałającą warstwę naturalnego GUANO, - rdzeń nawożący do 60 dni.
Dzięki zastosowaniu systemu QuickStart rośliny otrzymują jeszcze równomierniejsze nawożenie niż dotychczas. Zewnętrzna warstwa zawierająca 100% GUANO jest szybko uwalniana i działa od razu po aplikacji. Warstwa wewnętrzna zapewnia należyte odżywienie przez pozostałe tygodnie. Mikoryza to bardziej przyjazne środowisko dla roślin i ponad 1000 razy większa powierzchnia chłonna korzeni. Elementy będące przedmiotem oferty: - pałeczki nawozowe dla ozdobnych roślin doniczkowych z aktywnym Guano i Endo-mikoryza - 1 opakowanie = 30szt."

Bedzie goliło? czy jesli juz mikoryza to zastrzyk lub proszek? Cena bardzo przystepna ale ile takich pałeczek na roślinke w standardowej 11l donicy?

Zakwaszają glebę, nie polecam.
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
biopon mikoryza

przepraszam, ale nie znalazlem odpowiedzi nigdzie na temat dlatego:

czy mozna podsypac kielek mikoryza? i w jakiej ilosci?

czy lepiej wykielkowac planty (ziemia do sadzonek) i dopiero przy przesadzaniu do głownej (5-7 dzien) podsypac mikoryza?


posiadam mikoryze biopon uniwersalną w postaci granulatu:

Najlepsze efekty uzyskuje się stosujac szczepionke mikoryzowa podczas SADZENIA lub PRZESADZANIA roślin...

no i stad dylemat bo w instrukcji nie ma nic o kielkujacych nasionach...
a pechy mam juz 1cm kielki wiec fajnie byloby szybko cos z tym zrobic :)
pozdrawiam

-------------------
Po co tyle kombinować ... daj maleństwom rosnąć swobodnie na początku!
Kombinowanie się źle kończy.
No i nie zaszkodzi jeszcze sporo poczytać Forum.
Zacznij pisać bardziej czytelnie ... z jakąś składnią ... to może ludzie będą wiedzieli o co Ci chodzi.
Bo twoje wypowiedzi nie wnoszą nic praktycznie pożytecznego.
Jak chcesz komuś coś udowodnić ... pokazać ... dodaj zdjęcia ... na których widać różnicę między twoimi eksperymentami.
Golas

---------- Post added 10-05-2013 at ---------- Previous post was 08-05-2013 at ----------

dodałem mikoryze pod kielki, tam gdzie ich nie bylo zanotowalem wieksze problemy ze wzrostem pierwotnym, korzonek ewidentnie zaszczepiony mikoryza , zatem wszystkim serdecznie polecam ten sposob, prosze nie sluchać gołego.

a na forum nie ma informacji na ten temat, zatem zaszkodzi ponieważ zmarnuje czas a odpowiedzi i tak nie uzyskam, gdyby nie to,że lubie ryzyko nie przekonalbym sie o tym , zatem polecam nie kasowac wszystkich watków bo niektore sa naprawde przydatne.

edit:
eh, co ja moge powiedziec, zakladam ze jestescie bardziej domyslni skoro tak kazecie szukac na forum a nie pytac, wiec jak kuba bogu tak bog kubie :)
 
Ostatnia edycja:
D

Dundersztyc

Guest
Biopon Mikoryza Uniwersalna to rewelacyjny środek. Polecam go z czystym sumieniem każdemu. Takiej bryły korzeniowej nie widziałem jeszcze nigdy, tak się rozrasta, że po miesiącu nie ma miejsca w którym da się włożyć palec do gleby bo jest w każdym miejscu tak twardo od korzeni.

Jednocześnie dodam, że po zastosowaniu mikoryzy należy ostrożnie obchodzić się z nawożeniem, ponieważ roślina pochłania poprzez tak rozbudowany korzeń dużo więcej substancji i zdecydowanie łatwiej o przenawożenie.

Ogólnie polecam, czy to przy przesadzaniu (a wtedy najlepiej) czy nawet później jak już roślina się zadomowiła w doniczce. ŚWIETNY ŚRODEK
 

zyni

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2013
Postów
256
Buchów
0
a jezeli ja kielkuje w doniczkach torfowych, i potem wkladam te doniczki do ziemi, to mikoryze biopon (proszek=grzybnie + AguaGel + woda) gdzie podlac? nalac tego do doniczki jakos rurka na samo dno doniczki torfowej?
 

Krewella999

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2013
Postów
58
Buchów
0
Zyni mikoryza z aquagelem niczego nie podlejesz. Proszek aquagelu wymieszany z woda i grzybnia tworzy substancje o konsystencji zastygajacej galaretki. Wg zaleceń producenta maczasz sadzonkę w tym roztworze lub robisz otwór w glebie i w ten sposób zaszczepiasz mikoryze. Ja robiłem wg drugiego sposobu i jak narazie jest git;)
A teraz moje pytanie - czy aquagel to hydrozel stosowany w celu rzadszego podlewania?
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
up - tak to to samo

ja też daje mikoryze kiełka - gdy mam wykiełkowane sionka i przygotowana doniczke robie dołek i najpierw wsypuje troche mikoryzy ( mam w postaci takiej jakby torfu ) kiełek na to - zasypuje lekko i podlewam :) póki co nie zaszkodziło żadnej a korzenie ladnie sie rozrastaja i sa grube i włoskowate - widać przy kolejnym przesadzaniu
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
a mam pytanie, zawsze stosowalem pk13-14 od canny oraz ripen,
czy mikoryza pozwoli mi na porownywalne plony bez zadnych boosterow?

czy wypadaloby jeszcze dokupić jakie bio pk 13-14 oraz bio ripena :p?

ew. pytania:
poniewaz mikoryza nie akceptuje nawozow mineralnych, chcialbym sie spytac czy oprocz kurzej kupki, oraz biobizz bloom
moge roslinke wspomagac opryskami z asahi/canna pk13-14/badz ripenu? oczywiscie 10% zalecanej dawki


no i kolejne pytanie:

mikoryza mikoryza, a co jezeli korzystamy z ziemi uniwersalnej z nawozem startowym wielkoskladnikowym?? czyz nie sa to nawozy w stylu azofoski mineralne ktore zle wplywaja na mikoryze?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół