nasiona marihuany

Botrytis cinerea - szara pleśń

Wyszukiwarka Forumowa:

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Wprowadzenie

Gnicie kwiatów (szara pleśń ) jest występującym na całym świecie grzybem atakującym rośliy indoor jak i outdoor uprawiane w pewnych konretnych warunkach. Zarodki grzyba rozprzestrzeniające się w powietrzu można znaleźć wszędzie, o każdej porze roku,atakującego wiele róznych gatunków roślin.Szara pleśń najpierw atakuje kwiaty, a następnie liście i łodygi.

Hodowcy korzystający z SOG'a, ciagłychh zbiorów ( ? ), uprawiający outdoor, oraz używający różnych czasów naswietlania dla różnych .... powinni blisko pory zbiorów sprawdzać, czy nie pojawiła sie szara pleśń.

Uprawiający outdoor powinni być super-wyczuleni na warunki pogodowe w okolicach pory zbiorów. Deszcz, poranna rosa, mróz/szron, i duże spadki temperatury w nocy mogą zwiększyć ryzyko pojawienia się grzyba i pokrycia pleśnia.

W pełni rozwinięte kwiaty marihuany dostarczają idealnych warunków do rozwoju zarodków: ciepła i wilogoci. Pleśń początkowo zaatakuje największe i najgęstsze kwiaty, ponieważ to one dostarczają idealnych warunków do rozwoju. Słabe rośliny również zostaną szybko zaatakowane.


Identyfikacja i zapobieganie

Pleśń zainfekuje i zamieni kwiaty ( colas-?) w papkę (?) w ciągu kilku dni, a w ciągu tygodnia może zniszczyć cały plon jeśli pozostanie niewykryty. Pleśń kocha ciepło i wilgoć ( 50% lub więcej).Obniżenie wilgotności spowolni i zatrzyma rozwój.Dobra wentylacja i porządna cyrkulacja powietrze pomoże zapobiec infekcji.

Grow room może zauważalnie pachnieć pleśnia jeśli grzyb zaatakował jednąlub więcej kwiatów. Jeśli kwiat zostanie zainfekowany, grzyb rozprzesestrzeni się niesamowicie szybko. Wszystkie kwiaty zmienią sie w brązową papkę, zarodniki będą produkowane, atakując pobliskie kwiaty.

Wentylacja może rozprzestrzenić zarodniki w całym pomieszczeniu.


Środki zapobiegające pleśni w końcowej fazie kwitnienia:

Wczesne przycinanie niskich poziomów liści podczas veg'a i flower'a w celu wzmocnienia cyrkulacji powietrza.

Filtry HEPA (High-efficiency particulate air filter) i wentylacja wyciągająca powietrze.

Wprowadznie małych ilości ozonu do powietrza. Ozon jest skuteczny przeciwko pyłkom, pleśni i innym zarodkom rozprzestaniającyh sięw powietrzu.

Obniżenie poziomu wilgotności (ogrzewanie powietrza w nocy i częste wietrzenie, lub używanie odwilgotniacza (? :] )

Zmiejszenie liczby cykli nawadniania i ilości wody w celu obniżenia wilgotności.

Ogromne, gęste kwiaty powinny być regularnie sprawdzane. Brązowa tkanka głeboko w kwiecie będzie pachnieć pleśnią a może stać się płynna.

Removing fan leaves podczas ostanich dni przed zbiorami wzmocni cyrkulację ( nie wiem o co chodzi, moze o liscie :] )

Serenade – to jakis środkek chemiczny, którym zrasza się liście i pierwsze „wypryski” grzyba żeby zapobiec całkowitemu zarażeniu. Najlepsze rezultay otrzymamy, pryskając rośliny profilaktycznie, przed pojawieniem się pierwszych objawów,a następnie co tydzień żeby ochronić nowe liście.

Co zrobić, gdy znajdziemy pleśń?

Jeśli pleśń zostanie wykryta, plantator ( :] ) powinien odizolować zakażone kwiaty poprzez natychmiastowe usunięcie ich z grow room'a i zebranie zakażonych części, a następnie szybko wysuszyć.
Podejmij natychmiastowe kroki, w celu obniżenia wilgotności. Potem cała uprawa powinna być dokładnie obejrzana pod kątem infekcji i zniszczeń.
Plantator ( podoba mi się to słowo ;] ) może chcieć zebrać plon wcześniej jeśli znalazł więcej spleśniałych kwiatów. Zarodniki mogły sie rozprzestrzenić i rozwijać głeboko w innch kwiatach.

Czy można uratować zainfekowane kwiaty?

Tak. Usuń zainfekowane kwiaty z głównego pokoju.Odetnij zainfekowaną część ( odetnij więcej niż myślisz, że jest zainfekowane, pleśń często infekuje przylegającą tkankę) i wysusz je „ na szybko”. Ponownie skontroluj kwiaty – nie powinny – pachnieć pleśnią.

Nie polecamy palenia zainfekowanych kwiatów.

Przetłumaczył:Mars
źródło:eek:vergrow.com

tłumacz nieznał kilku słów moze ktos zna ich znaczenie?
 

Patriotyczny

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
649
Buchów
6
Odznaki
2
Botrytis cinerea-szara pleśń

Szara pleśń-choroba pleśniowa wielu roślin,wywoływana głównie prze gronkowca szarego,grzyba z klasy workowców może obniżyć plon do 30-60%.Najbardziej charakterystyczną objawem występowania pleśni są ślady pylącego nalotu i przebarwienia.Na roślinach wyrośniętych i ich owocach występuja plamy brunatne ,potem gnijące.Miejsca chore pokrywają się szarym pylącym nalotem,wśród którego tworzą się czarne,okrągłe i twarde owocniki grzyba.Najczęściej zmiany chorobowe obserwuje się na kwiatach,w efekcie powoduje zamieranie kwiatów w ciągu 2-4 dni.Do infekcji dochodzi zazwyczaj w miejscach uszkodzenia roślin spowodowane przez owady bądź prac pielęgnacyjnych







PROFILAKTYKA:

-Po pierwsze należy obniżyć wilgotność powietrza do 90% w szklarniach bądź tunelach.Trzeba pamiętać że wsutek wahań temp. pomiędzy dniem a nocą może pojawić się rosa na roślinach,obniżenie temp. powietrza wiąże się wzrostem jego wilgotności względnej.Wilgotność powietrza jest zdecydowanie wyższa w obrębie rozety liściowej gdzie najczęściej dochodzi do infekcji

-Pomieszczenia w których uprawia się roślinę trzeba często wietrzyć

-Powinno unikać się zbyt dużego zagęszczeniaroślin,oraz nie dopuścić do ich zachwaszczenia,utrudnia to przepływ powietrza wokół rośliny

-Rośliny powinno się podlewać tak,aby nie zwilżyć nadziemnych ich części a zwłaszcza zostawiać ją tak na noc

-Utrzymanie wartości pH w optymalnych warunkach

-Dwa razy tuż przed fazą kwitnienia i trzy tygodnie po jej rozpoczęciu spryskajcie wszystkie wasze krzaki preparatem kompleksowym



-Zapewnić dobrą wentylacje

ZWALCZANIE;

W okresie zwiększonego zagrożenia szarą pleśnią można opryskać roślinę profilaktycznie jednym ze środków:
-Euparen Multi 50 WG
-Kaptan 50 WP
-Miedzian 50 WP

Po stwierdzeniu objawów chorobowych opryskać
-Amistral250 SC
-Biosept 33 SL
-Topsin M 500 SC
 

trzyxszesc

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2010
Postów
209
Buchów
0
Ta pierwsza fota wyglada paaaskuuudnie !! Nie chcialbym tego nigdy zobaczyc na swoim plancie . Dzieki za informacje , btw fotki z Twoich plantow ?
 

Patriotyczny

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
649
Buchów
6
Odznaki
2
foty z netu!!ne ma problemy niech post służy:crazy:
 

TheLovePolice

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2011
Postów
51
Buchów
0
Hmmm ja mam problem z identyfikacją pleśni.
Miałem kilka drzewek na oucie, późno wysadzonych i długo dochodziły.
Właściwie żadna całkiem nie doszła ale najgorsze jest to, że niektóre łodygi były miękkie w dotyku i sine. Czy to przez mróz, czy to pleśń?
Po wysuszeniu widać zdrewniałe wnętrze łodygi. W tych miejscach też topki są ciemniejsze, jakby pomarańczowe, pomimo, że wszystkie trichomery są mlecznobiałe.
Będę wdzięczny, jeśli mi ktoś podpowie, co to jest, bo mam tego palenia kilkaset gram.

 

Patriotyczny

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
649
Buchów
6
Odznaki
2
tak to pleśń!!porównaj sobie parę topów normalnych z tym spleśniałym(patrz na foto wyż) i będziesz wiedział!!chyba że całość masz w pleśni??odradzam palić bo mogą być poważne konsekwencje zdrowotne.takie spleśniałe topy usuwa się jeszcze przed ścinką a po ogląda się rośke jeszcze raz dla pewności.

ps.wstaw wyraźniejszą fot. tego bobka bo z tych zdjęć ciężko wyłapać
 

TheLovePolice

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2011
Postów
51
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź. Palenie poszło na zmarnowanie, jednak nie byłem całkiem pewien, czy nie wyrzuciłem dobrego.
 

Wappa

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
87
Buchów
0
A czy nic się nie stanie jak utnę czesc splesniałą na topku, a resztę zdrową wysusze i spale? To również moze byc groźne dla zdrowia? Jak to jest?
 

Patriotyczny

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
649
Buchów
6
Odznaki
2
Jeśli top nie ma na sobie pleśni nie jest spleśniały!!

Poucinaj wszystkie spleśniałe topy bądź kawałki topów.Przy suszeniu obserwuj czy grzyb nie będzie się rozwijać i śmiało pal
 
S

sru

Guest
A czy nic się nie stanie jak utnę czesc splesniałą na topku, a resztę zdrową wysusze i spale? To również moze byc groźne dla zdrowia? Jak to jest?
na mikrobiologii uczono nas że w jedzeniu ucięcie samego spleśniałego miejsca nie sprawia że jedzenie nadaje się do spożycia - pleśń/grzyb zapuszcza korzenie głęboko w środek a grzybnia jest jedynie czymś w stylu owocnika co puszcza zarodniki

jak to wygląda w przypadku topów - zapewne podobnie - czy palenie takich topów po usunięciu pleśni jest szkodliwe to pytanie w stylu co się dzieje z pleśnią w czasie palenia - wątpię aby ktoś robił takie badania

ja tam takich nie wyrzucam ;)
 

Wappa

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
87
Buchów
0
W sobote sciałem 81 dniowego Diesla AF, ponieważ plesn zaczeła go po prostu "porzerac", dlatego zanim ususzyłem topy poobcinalem większe liście i starannie pozbyłem się plesni, szczególowo doglądajac kazdy topek przez co zająłe mi to wszystko 3h! Pozostały jedynie, piękne, nie skażone topki! Zobaczymy jak to bedzie po wysuszeniu! Szkoda byłoby pozbyc sie tego bo z całej mojej pierwszej uprawy pozostał tylko ten własnie Dieselek ;)
Dzieki wielkie za odp! :D
 

Crancips

Member
Rejestracja
Kwi 30, 2013
Postów
17
Buchów
0
Zebrałem plon z pleśnią identyczną jak na tym zdjęciu, wysuszyłem wszystko razem i pleśń się nie rozpowszechniła - wyciąłem ją z topów zakażonych, czy mogę palić normalnie sort?

normal_ple%C5%9B%C5%84_haszysz_pl.JPG
 

aro-zek

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2009
Postów
172
Buchów
0
kiedy zapodawać coś na pleśń na oucie? mam rośliny w 3tyg flo.

pogoda taka jest, jak widzicie, słońca w dzień, ale w nocy zimno i rosa. tyle że w topach jeszcze gęsto nie jest, cyrkulacja jest, w dzień sucho na pewno.
tak pytam, bo dziś miałem w planie zaaplikować teldor, ale nie dałem rady na spocie będąc otworzyć buteleczki ;/ była sezon temu otwarta, w domu nie próbowałem, a na miejscu taka niemiła niespodzianka i teraz szukam u was uciszenia moich obaw, że jeszcze nie ma konieczności.
 

amnesia<3

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2013
Postów
209
Buchów
0
kiedy zapodawać coś na pleśń na oucie? mam rośliny w 3tyg flo.

pogoda taka jest, jak widzicie, słońca w dzień, ale w nocy zimno i rosa. tyle że w topach jeszcze gęsto nie jest, cyrkulacja jest, w dzień sucho na pewno.
tak pytam, bo dziś miałem w planie zaaplikować teldor, ale nie dałem rady na spocie będąc otworzyć buteleczki ;/ była sezon temu otwarta, w domu nie próbowałem, a na miejscu taka niemiła niespodzianka i teraz szukam u was uciszenia moich obaw, że jeszcze nie ma konieczności.


nie otworzyłeś buteleczki? haha ;p
już zapodaj.. na moich pomidorach znalazłem pleśń..
 

aro-zek

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2009
Postów
172
Buchów
0
wiem ku**a, że trzeba tę ***aną nakrętkę wcisnąć i kręcić, ale za chu*a nie poszło, coś się z***ało albo nie brak siły. :zjarany:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół