nasiona marihuany

Botrytis cinerea - szara pleśń

Wyszukiwarka Forumowa:

intro

New member
Rejestracja
Lut 9, 2020
Postów
3
Buchów
0
Zauważyłem że wiele czynników wpływa na to czy roślina plesnoeje. Mam trzy spoty z criticalem kush x ww XXL. Własne nasiona. Na bagnach choć wyschły ale otoczone lasem i jest dość wilgotno pleśń złapała 2 tygodnie temu. Drugi spot nad rzeką też wilgotno na pewno mgła jest codziennie
Ale przestrzeń otwarta słońce wstaje rano odrazu oświetla spot wiatr ciągle owiewa i nic się nie dzieje. Trzeci spot jest w młodniku sosnowym żwir i sucho jak na pustyni otoczony sosnami więc wiatru brak. Sporo slonca i też żadnej plesni. Więc wybór miejsca też odgrywa duża rolę w tym temacie. Takie przemyślenia. Pozdro
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Aby zapobiec pleśni należy zabezpieczyć rośliny środkiem grzybobójczym. Łatwo i tanio wykonać ekologiczny środek grzybobójczy i nawóz dolistny wapniowy zarazem PW na bazie dwóch składników spożywczych: propionian wapnia i ocet.

Przepis:
Odważamy 150 gram propionianu wapnia i wsypujemy do butelki o poj 1 l. Do tego dodajemy 2 ml octu 10 % lub 3 ml octu 6 % i całość dopełniamy wodą do objętości 1 litra. Wstrząsamy do całkowitego rozpuszczenia.

Do oprysku bierzemy tego koncentratu 10-20ml na każdy litr cieczy do oprysku.

Ponieważ właściwości grzybobójcze ma jedynie niezdysocjonowany kwas propionowy musi istnieć pewność, że ciecz do oprysku ma pH poniżej 7. Dlatego oprysk musi być sporządzany na deszczówce/wodzie RO. Można sprawdzić płynem heliga i ewentualnie obniżyć PH kilkoma kloplami octu. Oprysk wykonujemy 1-2 razy w tygodniu w momentach wysokiej wilgotności lub niedoborów wapnia.
PW używam od wielu lat z powodzeniem na warzywach, krzewach i drzewach owocowych i działa rewelacyjnie.
Przepis na ten środek znalazłem tam. Znajdują się tam inne ciekawe ekologiczne przepisy.
 

N0M4D

Member
Rejestracja
Lut 18, 2022
Postów
18
Buchów
0
W słoiku miałem jednego topka ktory naszedł pleśnią i teraz pytanie :
Cały słoik do Wyj... czy wyrzucic jednego i reszte wrzucić na suszenie jeszcze?
 

Toksyna

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2016
Postów
84
Buchów
170
Ja bym tego topa oczywiście wyrzucił przejrzał resztę i jeżeli nie ma oznak pleśni rozłożył na płaskiej powierzchni z zachowaniem odstępów i czekał czy nie pojawi się nic więcej a jak będzie pleśń to na bieżąco wyrzucać.
 
Rejestracja
Gru 16, 2022
Postów
1
Buchów
0
Siema co do zdjecia czy to początek plechy?
A poza zdjęciem czy białe włoski na lodydze to normalne zjawisko?

To palenie nie pachnie juz czystym zielskiem tylko wymieszane jest z bardzo dielikatnym zapachem zgnilizny.
I ostatnie czy water curring pomoże je odświeżyć czy jeśli już się rozkłada to po nich?

 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół