nasiona marihuany

Botrytis cinerea - szara pleśń

Wyszukiwarka Forumowa:

GROW LOVER

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
218
Buchów
0
a co robic gdy zostalo 4 tyg flo i kazdy glowny top ma juz jakies ognisko? mam miedzian 50wp i jestem gotow go uzyc, ale jak bardzo to wplynie na jakosc palenia? czy water curring zalatwi sprawe w 100%? potrzebuje szybkiej odpowiedzi aczkolwiek i tak chyba to spryskam
 

king of bongo

Well-known member
Rejestracja
Sie 31, 2015
Postów
572
Buchów
6
Witam

Okres kraencji to 7 dni dla tego śdoka (dla pomidora zawsze biorę zalecenia lub dla chmielu) dodaj do tego + 7 dni na wszelki wypadek!

http://www.themar.com.pl/dladomu/produkty/srodki-ochrony-roslin/miedzian-50-wp---50-g


Topsin M500 SC

Dla pomidora okres karencji to 10 dni


http://www.sumiagro.pl/download/etykiety-instrukcje/TOPSIN_M_500_SC_uzytkownicy_nieprofesjonalni.pdf


Najlepeij rotacje tych środków zastosować! Choć w Twoim wypadku to już chyba za pózno na dwa preparty zastosuj jeden powinno pomóc! Ja zawsze do zalecanych okresów karencji dodaje pare dni dla pewnosći...


Jeszcze jest Yamato 303 SE też zawiera Tiofanat metylowy


Jest jeszcze naturalny środek grzyb który żywi się szarą pleśnią! Polyversum WP

"Jeżeli jednak szara pleśń wystąpi na naszych roślinach, można ją potraktować opryskiem z Polyversum WP. Jest to środek biologiczny. W swoim skłdzie zawiera innego grzyba - Pythium oligandrum, który pasożytuje na Botrytis cinerea, sprawcy szarej pleśni. Jednocześnie grzyb zawarty w Polyversum WP jest bezpieczny dla roślin i ludzi. Dzięki Polyversum WP nie musimy od razu sięgać po chemiczne środki grzybobójcze. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki Polyversum WP możemy zlikwidować objawy szarej pleśni szybko i w naturalny sposób."

Ale moim zdaniem działa słabiej trochę od chemicznych środków...
 

psilo

Well-known member
Rejestracja
Cze 3, 2016
Postów
54
Buchów
0
Szukałem ww. środków w pobliskim ogrodniku ale znalazłem i zakupiłem Rovral Aquaflo 500 SC, substancja czynna to Iprodion wiec jest to po prostu Iprodion pod inna nazwa, do pewnego czasu (czerwiec 2013) był niedostępny dla użytku domowego czy nieprofesjonalnego. Podobno bardzo skuteczny jeżeli chodzi o szara pleśń. Okres karencji dla pomidora 3 dni. Dawkowanie 1.5ml/1L. Cena przystępna 15zl za 10ml. Okres ważności 2 lata. Standardowy fungicyd z grupy dikarboksyimidów.

Produkt dostępny w serii Apteka Ogrodnika (Agrecol) :)

Nigdy nie pryskałem roślin niczym, w tym sezonie będę musiał wiec ewentualne efekty opisze pod koniec sezonu.

Pzdr.
 

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
http://agrarius.eu/fito-doctor-efektywne-mikroorganizmy/
http://horticenter.pl/templates/images/files/7542/1425740232-polyversum-etykieta.pdf
King of bongo poliversum podobnie jak fitodoctor działają słabiej ,gdy stosujesz je interwencyjnie.Jeśli zachowasz prewencję nie będziesz miał problemu z pleśnią.
Odpuśćcie z tą chemią.Sam kiedyś byłem zwolennikiem takich rozwiązań,ale spróbowałem natury i to rzeczywiście działa.
Dziwi mnie także polecanie miedzianu na pleśń,który defakto nie zwalcza tego patogenu.
Euparen np.jest już od kilku lat wycofany z obiegu ze względu na wysoką toksyczność.
 

Patrykq

Member
Rejestracja
Gru 15, 2011
Postów
16
Buchów
0
Witam. Mam sporo towaru ktory nie zdarzylem sciac na czas i plesn w polaczeniu z pierwszymi przymrozkami spowodowaly ze susz nie bedzie sie nadawal do palenia przez swoj wyglad wizualny. Stad pytanie czy moge sprobowac z niego wyprodukowac haszyk lub olej czy nic z tego nie wyjdzie? Z gory dzieki za odp.
 

CrimeR

Active member
Rejestracja
Sie 11, 2018
Postów
26
Buchów
0
Odświeżę temat pytając o coś.
czy jeśli plesń zaatakowała mi topa przy gównej łodydze tak że zeżarła już tkanki i wyszła na zewnątrz tak że ją normalnie widać, są zwiędłe listki i szary nalot to czy jest tak że też weszła w środek łodygi poszła wyżej prze wiązki przewodzące i jest też w tym co rośnie ponad?
I jak ją zwalczać? Czym pryskacie? Amistar, Topsin? Jeden z nich jest rakotwórczy ktoś mi to mówił tylko nie zapamietałem który. poradźcie.
 

xFuRiOn

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2017
Postów
60
Buchów
0
Podlaczam sie do tematu, widze swiezy nalot z plesni na jednym krzaczku, scialem topki i chyba chyba pojawia sie takze na innych. Czym moge zareagowac ? Moge uzyc srodka na grzyba ktorym pryskalem sciany ?

Dodam, ze jakby ktos byl jeszcze obeznany to jakies srodki z Holandi/Belgi. Cykne jakies fotki przy okazji, teraz ide obejrzec.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Podlaczam sie do tematu, widze swiezy nalot z plesni na jednym krzaczku, scialem topki i chyba chyba pojawia sie takze na innych. Czym moge zareagowac ? Moge uzyc srodka na grzyba ktorym pryskalem sciany ?
Możesz, nikt Ci nie broni, ale raczej nie radziłbym Ci tego palić. :sunny:
 

xFuRiOn

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2017
Postów
60
Buchów
0
Możesz, nikt Ci nie broni, ale raczej nie radziłbym Ci tego palić. :sunny:

Tez tak myslalem hehehe. Ok odcialem 2 ogniwa, reszta wyglada ok. Czym to popryskac? Niektorzy mowia ze jakies srodki sa rakotworcze oO. Chce zeby moje ziolko bylo silne, zdrowe i pyszne :D
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Tez tak myslalem hehehe. Ok odcialem 2 ogniwa, reszta wyglada ok. Czym to popryskac? Niektorzy mowia ze jakies srodki sa rakotworcze oO. Chce zeby moje ziolko bylo silne, zdrowe i pyszne :D
Jak już ściałeś i jest zainfektowane pleśnią to radziłbym wyj***ć do śmietnika. Jak rośnie to i tak chyba za późno na cokolwiek, bo okres karencji to zawsze jakiś okres od oprysku. Te do psikania na ściany zawierają głównie NaOCl. Nie wiem co gorsze.
 

xFuRiOn

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2017
Postów
60
Buchów
0
Jak już ściałeś i jest zainfektowane pleśnią to radziłbym wyj***ć do śmietnika. Jak rośnie to i tak chyba za późno na cokolwiek, bo okres karencji to zawsze jakiś okres od oprysku. Te do psikania na ściany zawierają głównie NaOCl. Nie wiem co gorsze.

Z dwoch krzaczkow tylko dwa topy byly zainfekowane, reszta rosnie ladnie. Moze je czyms zabezpieczyc ? Na sciany ladnie dzialal ten antygrzyb, ale nie chcialbym pozniej palic palenia tym popryskanego :D Nie ma nic eko :D ?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Z dwoch krzaczkow tylko dwa topy byly zainfekowane, reszta rosnie ladnie. Moze je czyms zabezpieczyc ? Na sciany ladnie dzialal ten antygrzyb, ale nie chcialbym pozniej palic palenia tym popryskanego :D Nie ma nic eko :D ?

Nic nie zdzialasz jak juz jest plesn - wywal zainfekowane do kosza i pal zdrowe topy...
 

Forest_7

Member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
7
Buchów
0
Witam jak pleśń atakuje to wycinam i pryskam rozcieńczonym alkoholem miejsce skażone można tak ? jutro jadę po jakieś preparaty (amistral topsin miedzian ) roślinie brakuje jakiś miesiąc ale topy są tak zbite i wielkie jak butelka po pepsi półtoralitrowa i odchylać pryskać do środka , nie zaszkodzi to paleniu i czy to pomoże czy wycinać i nie pryskać ?
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Miedzianu nie kupuj, jedynie co to da to $ dla sprzedawcy. Jak spryskasz to osiądzie na liściach.
Polecam topsin. Rozchylać i pryskać topy. Widoczną pleśń wyciąć. Pamiętaj o karencji, więc jak masz za tydzień kosić to lepiej nie pryskaj i skoś teraz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół