nasiona marihuany

Przepis na pizze i sosy jak z pizzerii

Wyszukiwarka Forumowa:

lovely

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2011
Postów
406
Buchów
0
ziomuś robie prawie identyko sos czosnkowy od kiedy pracuje w gastronomi nie spotkałem sie z niczym lepszym ;) te wszystkie granulkowane przyprawy sranie w banie mieszanki majonezowe itp sie nie równają ;d
Można zastąpic u Ciebie zamiast majonezu - Śmietane i ciut cukru miaami <3
 

kuba belgia

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2011
Postów
480
Buchów
1
;)

Przepis bardzo wpozadku ;) zamierezam go wyprubowac :) pracuje w gastro 4 lata i kocham zrec!! :D a jeszce po dobrym blancie pizza wchodzi jak maselko w pochwe :yeahh: a nie wiem koledzy co widzicie w mozzareli pracuje z ******m wlochem w knajpie i za kazdym razem gdy probuje to gowno to wypluwam dla mnie tez nser nie ma ani kawalka smaku!!! porpostu biala dziwna substancja :D ja wole nasz polski serek no ale co kto lubi o gustach sie nie dyskutuje:) a sosik czosnkowy robie prostszy i bardziej spicy <shiza> pol na pol majonez ze smietana luyb jogurtem wole smietane :D czosnek w zabkach zmiazdzony lub posiekany szczyupta vegety pieprzu soku z cytryny odrobina cukru.i ogien wyala morde a baki sa super nieznoscne !! pozdro!:zjarany:
 

ZielonyPrzyjaciel

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2011
Postów
320
Buchów
0
Co do przepisu mam tylko jedno małe "ale".
Do ciasta nie powinno dodawać się przypraw, co jest kulinarnym błędem. Ciasto piecze się od blachy, a przyprawy nie lubią zbyt wysokiej temperatury i tracą one swoją wartość odżywczą.

Z drugiej strony kogo to obchodzi, wolnoć Tomku w swoim domku. <lol>
 

Tommy Chong

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2012
Postów
52
Buchów
0
O oregano do ciasta nie pomyślałem a smakuje mi bardziej niż bez. Bu-H dla Ciebie, niestety jeszcze nie mogę stawiać ;)

@ZielonyPrzyjaciel
oj tam oj tam, niech każdy robi tak jak mu pasuje <shiza>
 
G

Gość

Guest
Zgadzam się z jednym z przedmówców, że ciasto do pizzy jest najważniejsze.

Ja z kolei robiłem dwa razy ciasto do pizzy z tego przepisu http://myrebelkitchen.blogspot.com/2011/06/najlepsza-domowa-pizza.html

Wg mnie najlepsze jakie można w domu zrobić, a trochę tych przepisów przewałkowałem bo uwielbiam pizze. Wychodzi genialne. Stosować się do przepisu i cierpliwie wyrabiać nie dodając dodatkowej mąki. Samo wyrabianie zajmuje mi zawsze z 20min, potem z 5 trzeba poświęcić by rozciągnąć na blasze, ładnie i równo. Ja uwielbiam cienkie i chrupkie na brzegach i minimalnie od spodu - to zależy jak długo będziemy piec.

Smacznego pizzożercy:spalony:
 
G

Gość

Guest
dzięki ci za przepis jak dostane kasę od razu ja sobie zrobię ,masz Buszka.:yeahh:
 

kazuarek

Active member
Rejestracja
Maj 7, 2011
Postów
40
Buchów
0
Zrobilem sobie wlasnie ten przysmak i imho ciasto ma za duzo soli i ziółek sos tak samo...Ale to juz sprawa indywidualna jak kto lubi:D
 
D

delete

Guest
yo

OOO ziom w tej chwili mam takiego packmana i takiej pizzy mi właśnie brakuje . Jutro sobie zrobię taka :zjarany::spalony:
 

lamer123

Member
Rejestracja
Lis 7, 2010
Postów
16
Buchów
0
no panowie moj placek wlasnie wyladowal w piekarniku wiec zaraz ocenie ;DD

a co do sosikow : dla mnie bomba (rzeczywiscie jak w pizzeri) :))
 
G

Guest

Guest
wszystko ładnie pieknie ja tez sam robie sobie pizze bo z tych pizzeri to padaczki jakies bessmakowe < jak nienajabiesz tego sosu czosnkowego albo czerwonego to niepujdzie , wogule co za mania z tymi dodatkami do pizzy , jak bys wszedł we włoszech do pizzeri zamówił pizze i pochwili zamówił do tego kechup albo sos jakis to by cie wy***ali z lokalu < te sosy to jakies nieporozumienie pizza musi byc sama w sobie smaczna dodawanie sosu to oznaka ze pizza niejest smaczna <joint>
POZATYM ŁADNIE WSZYSTKO OPISAŁES I POKAZAŁES BRAWO BUCH SIE NALEZY ,, ;)
 

lamer123

Member
Rejestracja
Lis 7, 2010
Postów
16
Buchów
0
Mmmm dla mnie bajka ;)) tylko troszke za duzo przypraw w sosach i ciescie ale to jest do uregulowania :yeahh:

<joint>
 

Vlaams

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
102
Buchów
0
No klasa - buszek poszedł - choć osobiście jestem zwolennikiem ciasta na czysto czyli bez przypraw, reszta wg uznania ale jak widać i czuć - WYŚMIENITE
Już wiem co w ten weekend będę kichcił
A czasem popełniam taki przegląd tygodnia czyli co zostało to w nadzienie i tak powstaje szamka home made :)
Smakówka wszystkim :)
 

Black Jack

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2010
Postów
413
Buchów
0
Przepis na włoskie ciasto!

Teraz dodam coś od siebie. Sprawdzony przepis, a ciasto wychodzi super.

Składniki:
700g mąki Zamojskiej
4 łyżki oleju
1 płaska łyżeczka soli
1/4 kostki drożdży
1 łyżeczka cukru
ciepła woda

Przygotowanie ciasta:
Przesianą mąkę wrzucamy do miski. Zostawiamy trochę mąki, aby w razie czego później zagęścić ciasto.
Do mąki dodajemy olej, łyżeczkę soli. 1/4 kostki drożdży rozdrabniamy do szklanki, dodajemy łyżeczkę
cukru i zalewamy ciepłą (nie gorącą) wodą ok. 3/4 szklanki 250ml. Odstawiamy na 3min, aż drożdże
wypłyną na wierzch. Gdy drożdże są gotowe wlewamy je do miski z mąką. Mieszamy. Jeśli ciasto jest
za gęste należy dolać ciepłej wody, aby po wyrobieniu miało ono gumową konsystencję. Odpowiednio
wyrobione ciasto wrzucamy do miski, przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na 1 godzinę,
aż ładnie wyrośnie. Wyrośnięte ciasto rozwałkować, następnie ułożyć na kamieniu i dodać własne składniki.
Smacznego!!!
 
Ostatnia edycja:

Nicck

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2010
Postów
963
Buchów
0
Wszystko fajnie pięknie tylko szkoda, że nie mam takiego ''sprzętu'' jak trzeba. Nie mam tego koła(blachy). Zrobiłem pizze już pare razy ale zawsze jest tak jakby sfałdowana na górze. Nie wiem czy zależy od tego, że nie piecze się na równej powierzchni (pieke na tej kracie). Czy to od tego zależy? Nie zależy mi na wyglądzie bo robie dla siebie ewentualnie rodziny. Ale tak się zastanawiam. Bo robie wszystko jak oprócz wypieku na tym kole(blaszy).


Tak czy siak pizza za***ista :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół