nasiona marihuany

Przepis na pizze i sosy jak z pizzerii

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Przepis na pizze jak z pizzeri :)

Pizza składa sie z 3 etapów:
1.Ciasto
2.Sos/sosy
3.Przygotowanie składników.

1. Ciasto
Przepis na 2 kule(jedna kula to pizza około 42 cm)

Składniki:
- 3 szklanki mąki
- 3 dkg drożdży
- 6 łyżeczek oleju
- 1 szklanka wody(najlepiej ciepłej i przegotowanej, nie gorącej!!!)
- 5 łyżeczek bazyli
- 5 łyżeczek oregano
- 1,5 łyżeczki soli
- 1,5 łyżeczki cukru
- 1 jajko

Wszystkie składniki wsypujemy do miski, drożdze rozpuszczamy w pojemniku z wodą. Wlewamy pomału wode z drożdżami i mieszamy wszystko razem.



Ciasto musi być elastyczne i zwarte. Gdy robi się "ciapa" dodajemy odrobinę mąki, gdy jest za twarde odrobinę wody. Ciasto trzeba gnieść mocno od 10 do 15 minut.



Następnie odkładamy je w ciepłe miejsce na 30-45 min by wyrosło, najlepiej żeby było wtedy przykryte ściereczką, aby nie wyschło.



Potem, gdy wyrośnie kulkujemy je i wrzucamy na 2-3 godziny do lodówki, by się schłodziło. Po całej tej procedurze ciasto jest gotowe do rozkręcenia i wypieczenia.




Przechowywanie: Ciasto po odstaniu w ciepłym możemy bezpośrednio wykulkować, wsadzić do woreczka i zamrozić. Rozmrażać proponuję w lodówce, by zachowane zostały walory ciasta.

2.Sos/sosy
Ciasto przed nałożeniem składników smaruję się sosem pomidorowym, a pizze podaje się z sosem czosnkowym.

Sos pomidorowy:
- mała puszka koncentratu
- woda
- 2 łyżeczki cukru
- łyżeczka soli
- 2-3 ząbki czosnku - można zastąpić czosnkiem granulowanym
- 3 łyżeczki bazyli
- 3 łyżeczki oregano
- 2-3 łyżeczki pieprzu
- 5-6 kropel tabasco

Koncentrat mieszamy 50/50 z wodą, wrzucamy wszystkie składniki i mieszamy dokładnie. Nastepnie wkładamy sos do lodówki, by się schłodził.



Sos czosnkowy:
- 400 gramow jogurtu naturalnego
- około 400 gramów majonezu stołowego
- łyżeczka soli
- łyżeczka pieprzu
- 5-6 ząbków czosnku(NIE MA OPCJI ZASTĄPIENIA GRANULOWANYM!!!!!!!)
- 6 łyżeczek bazyli
- 6 łyżeczek oregano

Majonez z jogurtem wlać do miski i pomieszać. Zgnieść czosnek w wyciskarce i dodać do miski razem z resztą składników. Wymieszać bardzo dokładnie, umiescić w szczelnym pojemniku i wsadzić do lodówki na 6-8 godzin! To bardzo ważne, czosnek i przyprawy muszą się przegryść, dopiero po tym czasie sos smakuje wyjątkowo.



3. Składniki
Pizze można zrobić z prawie wszystkiego, bardzo ważną zasadą jest kolejność ułożenia składników na cieście i ich ilość. Pizza nie powinna mieć przesadzonej ich ilości, poniewasz składniki puszczają wodę i zrobi sie ciapa, a zależy nam na smacznej i eleganckiej pizzy. Powinno wyglądać to tak:

-50% SERA-



<<WARZYWA>>



>>MIĘSO<<



---SER---



-SOS POMIDOROWY-



><CIASTO><



Pizze należy wypiekać w piekarniku na kratce, nie na żadnej blaszce, bo nie wyjdzie. Temperatura pieczenia to około 230 stopni C. W piekarniku na pierwszym poziomie należy umiescić blachę, by zapewnić odpowiednią cyrkulację ciepła.



Pizzę na kratce trzeba wsadzić do nagrzanego piekarnika mniej wiecej na środek i piec około 10 min.



Pizza jest gotowa, gdy składniki "oddychają", a ciasto zmieniło kolor na ciemniejszy (kremowy).



SMACZNEGO :D

 
Ostatnia edycja:

MarJanek

Well-known member
Rejestracja
Maj 2, 2011
Postów
47
Buchów
0
kurde...
a ja na gastro siedzę :((

dobry przepis, na bank wykorzystam!
 
G

Gość

Guest
Moja mama stosuje identyczny. Kiedyś pracowała kilka lat w pizzerii, przeszła jakieś tam kursy z zagranicznymi kucharzami. Jej ciasto i ogólnie wszystkie pizze mimo iż pieczone w zwykłym piekarniku a nie takim jak w pizzeriach to i tak smakuje po prostu bosko. Bez porównania z wszystkimi pizzeriami w moim miescie :) Polecam ten przepis.
 
G

Gość

Guest
dzięki za buchy jak będę miał czas to zrobię foty całego przebiegu sprawy i wrzucę :)
 
Ostatnia edycja:

Katohaikara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2011
Postów
679
Buchów
0
Usmażyłem dziś pizzę z tego właśnie przepisu. Ogólnie pizza za***ista, tylko jak dla mnie i mojej rodziny za dużo bazylii, oregano i pieprzy. Ale to już jest kwestia gustu. Przepis trochę zmodyfikuję na własne potrzeby i będę korzystał jeszcze nie raz. Polecam wszystkim.
 

Ratatat

New member
Rejestracja
Mar 4, 2011
Postów
4
Buchów
0
O stary. Pakuje sie w autobus i lece do tesco po składniki. Będzie konkretny trip po 3 wiadrach :yeahh:
 

bobby_bud

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2011
Postów
573
Buchów
0
pizza to jest to co tygryski lubia najbardziej <joint>


ja polecam takie skladniki:

posiekana na drobno cebulka
pokrojone cienko pieczarki
poszatkowana wiejska szyneczka
kilka cienkich plasterkow pomidora
posypac mozarella i zapiec
na gotowa pizze troche drobno zmielonego parmezanu

NIOM NIOM NIOM <joint> buch :)
 

google.com

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2011
Postów
158
Buchów
0
Spróbujcie dodać mniej majonezu do sosu i dwie-trzy łyżeczki cukru, beddzie za***iste.
Ile mniej więcej kosztowała ta pizza ?
 

begin

Well-known member
Rejestracja
Cze 9, 2009
Postów
209
Buchów
1
zrobilem dzisiaj ta pizze... kozak! smakuje lepiej niz w pizzerii :D troche przesadzilem z bazylia, wiec uwazajacie jak bedziecie robic, zawsze troche mniej niz oregano trzeba sypac. No i za duzo papryczek chilli dodalem do sosu i byla strasznie ostra, ale ogolnie super!
 
D

delete

Guest
Ja cały czas na tym przepisie lecę
od kąt się pojawił. Za***ista pizza.
 
G

Gość

Guest
ja juz od tygodnia kanapki tylko z tym pomidorowym sosem jem normalnie kozak identyko co w pizzeri
 

MasterYoda

Loading...
Weteran
Rejestracja
Paź 30, 2010
Postów
2,403
Buchów
5
Sosy sosami nie problem zrobic , sztuka zrobic dobre ciasto :D
 

chwastus

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2011
Postów
91
Buchów
0
Jezeli chcecie pizze a nie "zapiekanke" to mozarella i pod skladnikami a nie na wierzchu :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół