nasiona marihuany

ABC uprawy pod - Adjust-A-Wings

  • Autor wątku Synek z zawodu
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

zatrutygramem

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2013
Postów
453
Buchów
3
Z fizyki :
Widzimy zawsze ten kolor, który odbija się od oglądanego przedmiotu. Na przykład, pomidor jest czerwony, bo odbija światło czerwone, a pochłania pozostałe kolory. Jeśli jakiś oświetlony przedmiot pochłania wszystkie kolory tęczy, światło nie odbija się i widzimy kolor czarny. Jeśli zaś odbija on wszystkie kolory, widzimy biały.
Także biały jak najbardziej sie nadaje . Najlepiej odbija chyba lustro ... Może growbox z lustrzanymi scianami ?
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Liczba Albedo jest parametrem definiujacym zdolność odbijania promieni przez określoną powierzchnię i mówi o stosunku ilości promieniowania odbitego do padającego i mimo, że odnosi się jako parametr głównie do warunków naturalnych (Albedo naturalnych powierzchni na Ziemi jest największe dla świeżego śniegu 80-95%) , to można przyjąć że albedo zwierciadła wynosi mocno ponad 90% i jest prawdopodobnie rekordowe. Jednak aby parametr albedo był wysoki, kąt zawarty pomiędzy promieniem padającym a powierzchnią na jaką pada ma więcej niż istotne znaczenie, bo Albedo wody ma ok. 2,5% w przypadku kiedy Słońce osiąga wysokość 50°, ale już w przypadku kiedy największa gwiazda naszego układu jest w wysokości 1°- wówczas Albedo wody wynosi ok. 89,6%.
Dlatego nie jest istotne samo Albedo, ważne jest też rozproszenie odbijającego promieniowania.
Lustro nie rozprasza promieni, a jedynie odbija je i skupia w punkcie.

Mam nadzieję, że zrozumiale te zdania zostały przeze mnie napie****one, bo jestem strasznie stetrroryzowany przez tetrahydrocannabinol.

Tymczasem.
 
Ostatnia edycja:

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
spliff nr 42 jest odpowiedz co do roznicy miedzy Avengerem a Defenderem
 

Ginekolog

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2013
Postów
653
Buchów
113
Odznaki
1
Najlepiej odbija chyba lustro ...

Dobrze że to napisałeś.

Lustro tylko dobija światło a to ma je rozproszyć z tego co mi wiadomo.
Czyli beda sie robiły hot spoty itp
Wiec jako materiał do wyłożenia światła sie nie nadaje.
 

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
okazuje sie ze mam farta... w testach wyszedl tak samo a nawet ciutke lepiej niz avanger..<peace>

tego ze lepiej nie doczytałem :D hehe nie no wyniki wychodzily takie same, lecz cena jest korzystniejsza czyli po co przepłacać jak niema roznicy
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Juz mam dwa biale wingi zalozone.
Pieknie rospraszaja.
Nie kumam o co tyle halasu.. :D
 
B

Ballantines1

Guest
tego ze lepiej nie doczytałem :D hehe nie no wyniki wychodzily takie same, lecz cena jest korzystniejsza czyli po co przepłacać jak niema roznicy

..."defender uzyskal takie same wyniki jak jego brat Adjust A-Wing Avanger.Srednia FAR W/m2 nawet o 4 punkty wyzsza, ale przy takiej mocy nie jest to zasadnicza roznica"...:smokee:

---------- Post Zaktualizowany 10:13 ---------- Data pierwszego postu 10:11 ----------

Nie kumam o co tyle halasu.. :D

Kolego... nie kazdego stac wybulic 350zl zeby uczyc sie na blendach...
jak moj brat dowiedzial sie ze tyle kasy wydalem na kawalek bialej blachy to stwierdzil ze jestem nienormalny...:crazy:
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Kolego... nie kazdego stac wybulic 350zl zeby uczyc sie na blendach...
jak moj brat dowiedzial sie ze tyle kasy wydalem na kawalek bialej blachy to stwierdzil ze jestem nienormalny...:crazy:

A ja ci powiem, ze niewielka roznice bys zauwazyl czy to wing, czy to zwykly odblysnik.
Musialbys zrobic dwie jednakowe uprawy porownawcze z tych samych klonow i zapewnic im takie same warunki.
Mom zdaniem, na domowe warunki, gdzie przy kazdym grow pojawiaja sie rozne zmienne, srednia jakosc odblysnika calkowicie wystarcza.

U nas za granica, w krainie mlekiem i miodem plynacej, gdzie pieniadze leza na ziemi, to jest 4,5 godziny ciezkiej pracy , wiec jak cos to uczcie sie na moich bledach :)
Hehe
 
Ostatnia edycja:

Massa84

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2014
Postów
144
Buchów
0
Czy ktoś może napisać, bo wie na 100% co autor miał na myśli z wysokością oprawy od odbłyśnika? Jak w tabeli jest nisko to znaczy bliżej roślin a wysoko bliżej odbłyśnika?
 
P

paleczny

Guest
Ja się teraz "przesiadłem" ze zwyklego Adjusta na tego białego , i jestem bardzo bardzo zadowolony.
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Czy ktoś może napisać, bo wie na 100% co autor miał na myśli z wysokością oprawy od odbłyśnika? Jak w tabeli jest nisko to znaczy bliżej roślin a wysoko bliżej odbłyśnika?

W tych odbłyśnikach odległość lampy od blachy odbłyśnika jest regulowana na szynie i zabezpieczana przez 2 motylki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół