nasiona marihuany

Jaka odległość panelu LED od krzaków?

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Sie 8, 2011
Postów
6
Buchów
0
hej

moje krzaki mają około tygodnia, od 2giego dnia życie siedzą pod lampą led 18 wat proporcja ledów to 2/1 ledy mają po 3W jaka powinna być odległość lampy od krzaków?
 

RadnyCybuch

Member
Rejestracja
Lis 20, 2010
Postów
12
Buchów
0
Minimum 20-30 cm. Chociaż spotkałem się, że musiała być o wiele wyżej(40-50cm).
Pamiętaj, że jak nie będą rosnąć w górę musisz podnieść lampę wyżej.

Swoją drogą nie wiele mocy ma Twoja lampa, wydaje mi się że minimum taka druga powinna być.
 

CrystalBud

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 17, 2010
Postów
1,672
Buchów
2
ledy możesz mieć bardzo nisko, nawet 5cm.
 

RadnyCybuch

Member
Rejestracja
Lis 20, 2010
Postów
12
Buchów
0
No właśnie nie, ponieważ nie pną do światła i karłowacieją.
Przynajmniej mam taką teorie ;]
 

majeranektenpoprzedni

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2010
Postów
280
Buchów
0
:pl: hehe jak chcesz miec wysokie i "nieskarlowaciale" rosliny z 4 liskami w 2 tygodniu to sluchaj radnego cybucha ledy mozesz trzymac jak najnizej jak masz jeszcze dobra wentylacje to przy roslinkach minimalnie na styk (zebys tylko nie przyjaral :D) wyczujesz jak z temperaturka
pozdrawiam i sluchaj Buuuda
 

RadnyCybuch

Member
Rejestracja
Lis 20, 2010
Postów
12
Buchów
0
No tylko ta teoria pasuje do każdego rodzaju oświetlenia i jest jedną z podstaw growingu...
Napisałem wyżej nie będą rosnąć podnieś lampę i tyle....
 

Rencista

Well-known member
Rejestracja
Kwi 6, 2011
Postów
280
Buchów
0
Nie słuchaj Cybucha i daj jak najniżej. LED-ami nic nie przypalisz.
 

Mundek

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2011
Postów
142
Buchów
0
Na dobrą sprawę powyżej MA RACJĘ! między innymi odległością lampy od plantów można sterować wysokością plantów.
Przy dużych odmianach umieszczałem panele na bokach pod kątem aby wyciągnąć odrosty na fimowanej roślinie to sprawiało, że nawet wielkie haze
albo typowe outy rosły w bok a końcowa wysokość nie przekraczała 50cm

Śmiesznie to wygląda trzeba podpierać boczne topy :)

5cm od lampy prawdopodobnie nie obejmiesz dobrego terenu tutaj sprawdza się NA OKO nie ma jednolitego przepisu.

U mnie LEdy przy veg były nieco dalej około 50cm przy flov miałem już blisko
nad szczytami około 30cm.

Zależy też jaki masz kąt świecenia załóżmy 120c mogą być całkiem blisko 20-30cm?? natomiast 60-90c powinny być wyżej aby objąć właściwy obszar względem skupienia światła 40-50cm

To są tylko wytyczne sam musisz obserwować jak planty rosną.
 

RadnyCybuch

Member
Rejestracja
Lis 20, 2010
Postów
12
Buchów
0
Na 5 cm światło się raczej nie wymiesza i będą spoty czerwonego i niebieskiego na liściach. Obniż po prostu najniżej jak się da aby światło się wymieszało.
Odnośnie tematu miałem 10 Watowe LEDy, zapomniałem że tutaj jest inna opcja...
Zastanawiałbym się też nad dołożeniem jakiejś świetlówki ,,białej chłodnej" albo niebieskich LEDów, ponieważ może wyjść bida z tego(wydaje mi się że za dużo czerwonego jest wobec niebieskiego i maluchy będą mizernie wyglądać).
 

Mundek

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2011
Postów
142
Buchów
0
Dołożenie świetlówki do led na pewno nie zaszkodzi.
10W trochę biednie dalej podtrzymuję zdanie, że poniżej 90W nie warto wydawać
tyle kasy na led.

Ale jak już taką masz to dodaj świetlówkę i to traktuj jak główne światło a led jako uzupełnienie widma.

Wiesz marihuana to odmiana którą można traktować stosunkowo krótkim cyklem wzrostu/weg zatem zdecydowana większość diód czerwonych jest uzasadniona.

Zwłaszcza, że średni veg to 2-3tyg a kwitnienie 8-10tyg

Co do mieszania światła większość producentów nie ma żadnych wytycznych dot. wysokości światła od szczytów roślin ale rozsądnie jest sprawdzić jaki kąt promieniowania ma twoja lampa i ustalić indywidualnie odległość.
 

Aby Z Głową

kto pyta nie błądzi
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2014
Postów
1,145
Buchów
1,135
Odznaki
3
Siema odświeże nieco ten wątek mam boxa 32cmx32cm h65 cm chce zakupić do niego panel led 32W w związku z tym że jest to mała wysokość boxa pytanie jaka minimalna odległość może być od rośliny?Tu piszą 10-20cm jeden nawet 5 cm to jak to jest ?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ledy nisko smialo trzymac mozesz bo one sie nie grzeja a tym bardziej te 32W tylko ze rozproszenie swiatla automatycznie bedzie gorsze. Sam zobaczysz . Ja coby cxb trzymam min te 20-30cm ale one daja cieplo i popalilo by koncowki.
 

Aby Z Głową

kto pyta nie błądzi
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2014
Postów
1,145
Buchów
1,135
Odznaki
3
Dzięki za odpowiedź wiadomo jak się plant rozwinie to podniosę panel a małej sadzońce 5 cm od leda to będzie za blisko ?

Genuine Osram Oslon SSL 80 leds

Całkowita liczba diod użytych w tym modelu wynosi 20 sztuk 3W.

3 watts 5 szt Royal Blue 455nm
3 watts 7 szt Red 623nm
3 watts 7 szt Hyper Red 660nm
3 watts 1 szt 3500K Warm White

to będzie ten panel z biofarmera.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
5 troche nisko wedlug mnie od sadzonki daj min. z 10-15 i powinno byc ok. Chodzi zeby kazda barwa diody obejmowala rosline.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół