nasiona marihuany

Topsin m 500 sc-ile karencja dla konopi?

Wyszukiwarka Forumowa:
O

OdcieńZieleni

Guest
pleśń zawsze zagraża, pryskaj wieczorem, najlepiej po zachodzie słońca, ja miałem sam topsin i dał rade, pryskane raz na tydzień
 

PanApokalipsa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
1,395
Buchów
1,327
Odznaki
6
ja daje dawki 2-4ML na litr i tak samo amistar oprysk co 7 dni od czasu indukcji na zmiane z amistarem raz w tygodniu to raz amistar :p

Ja daje 10 ml Topsinu na litr, jedyny efekt uboczny to zolte koncowki lisci, jednak to zaden problem, rosliny nie zolkna ani sie nie marszcza.
Oprysk utrzymal sie przez 3 tygodnie, gdzie w miedzyczasie obficie popadalo.
Okres karencji to okolo 5 tygodni , srodek sie utlenia po tym okresie.
To tyle.
 

pidurthc

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
109
Buchów
0
@PanApokalipsa
Po czym poznałeś, że się utrzymuje na roślinie? I ile ml tego roztworu zuzywales na krzaka (załóżmy takiego średniego automata 50cm)
 

Pinkman Jessy

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2012
Postów
94
Buchów
0
Na "sałatę"- poszło porządnie teldor w stężeniu zalecanym przez producenta 1,5ml/1L wody.
Przerwa 10 dni. Co dać dalej topsin czy znowu teldor ?
Pogoda za***ista, upały we wrześniu :)
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Okres karencji to okolo 5 tygodni , srodek sie utlenia po tym okresie.
To tyle.

Skąd takie info? I jeżeli to rzeczywiście prawda, że się utlenia to wynikało by z tego że pryskać topsinem możesz robić do trzeciego tygodnia przed harvestm + dwa tygodnie po ścięciu i mamy czas utlenienia.
 
M

Manto

Guest
Skąd takie info? I jeżeli to rzeczywiście prawda, że się utlenia to wynikało by z tego że pryskać topsinem możesz robić do trzeciego tygodnia przed harvestm + dwa tygodnie po ścięciu i mamy czas utlenienia.

Bzdury kompletne okres karencji to 14 dni i to dla roślin sadowniczych , a nie które warzywa to okres 3 dni , więc 14 dni dla konopi to w sam raz .
 

maniek80

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2017
Postów
91
Buchów
0
Topsinem należy pryskać przed kwitnieniem - to środek systemiczny który wnika w roślinę. Do tego to obecnie chyba najlepszy killer dostępny na szarą pleśń. Nie ma sensu pryskać po kwiatostanach które się później pali. Jeden oprysk przed kwitnieniem zabezpieczy roślinę i drugi oprysk jest niezalecany. Jak by trzeba było powtarzać bo jednak jakaś pleśń atakuje to drugi oprysk tym samym środkiem nie przyniesie dobrych efektów - należy zmienić środek na inny i to nie tylko z nazwy handlowej lecz taki z inną substancją która jest fungicydem - najlepiej z całkowicie innej rodziny fungicydów.

Co do okresu karencji - dla PL jest inny a dla Czechów inny ;p Czesi mają dłuższy - słabsze wątroby chyba mają ;p A tak serio to 5 tygodni to ok czas a 2 tygodnie to niezbyt.

Wiem że na szarą pleśń sadownicy w okresie tuż przed zbiorami pryskają jedynie wodorowęglanem sodu... czyli sodą spożywczą a dokładniej 2% roztworem wodnym. Ale nie mam zupełnie pojęcia jak smakuje palenie po takim oprysku - powinno być w miarę neutralne ale to trzeba przetestować.

Środkiem do stosowania tuż przed zbiorami jest Polyversum WP - on zawiera innego grzyba który pasożytuje na pleśni. A dla nas i dla rośliny jest niegroźny.

No i oczywiście jonizatory powietrza - ale one jednak utleniają nie tylko zarodniki pleśni ale i substancje zapachowe naszych roślin.
 
Ostatnia edycja:

Izabel

Member
Rejestracja
Cze 5, 2014
Postów
14
Buchów
0
Dobra, dobra.

Kazdy uprawiający jakieś tam rośliny, czy to MJ czy inne papryki, gdy zobaczy plamę na liścu dostaje stanów lękowych albo paranoi.
A nie tędy droga, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Jak słyszę że ktoś używa środka Topsin M500SC to aż ciarki przechodzą:
H317 - Może powodować reakcję alergiczną skóry
H332 - Działa szkodliwie w następstwie wdychania
H341 - Podejrzewa się, że powoduje wady genetyczne

To jest jedno z większych gówien jeśli chodzi o środki ochrony roślin.
Lepiej jest już używać Signum lub Switch trochę bezpieczniejsze ale też dupy nie urywa.

Jeśli chodzi o coś naturalnego można spróbować wyciągiem z pestek grejpfruta, jest tam jakiś środek i można go kupić
W truskawkach na szarą polecam polyversum sprawdza się dobrze, jeszcze nie miałem okazji przetestować go na MJ ale sądzę że też zrobi robotę. Jest trochę bardziej kłopotliwy w stosowaniu ale wszystko jest wyjaśnione na etykiecie.

Poza tym patrzenie na okres karencji nie wiele daje, a nie znalazłem go dla konopi o zastosowaniach spożywczych
przykładowe okresy karencji dla:
żyto: 35 dni
marchew: 28 dni
truskawka: 14 dni
ogórek:3

Co tu widzicie? Wielkie nic dla MJ.
Jak można wnioskować, że dla konopi okres karencji wynosi 10 dni albo 2 tygodnie, to są bzdury wyssane z palca.
Każda roślina posiada inny metabolizm, różnie reaguje na czynniki stresowe, co wiąże się z innym czasem degradacji lub wydalenia tiofanatu metylowego. Głównej substancji aktywnej w Topsinie.
Równie dobrze okres karencji może wynosić i 3 dni dla MJ, sprawdził to ktoś? Niema takich badań! A co jeśli wynosi 50 dni?

Poza tym środki ochrony roślin to nie zabawki. Jak czytam opisy waszych przechwał odnośnie stosowania tych preparatów to aż mnie trąca.
Często jest tak że jedyne co was może spotkać po zatruciu preparatami ochrony roślin, to tam:
bóle głowy, nudności, ospałość, wymioty,
Ale to nie wszystko. Człowiek nie jest rośliną aby to spłynęło po nim jak po kaczce.
Człowiek ma zupełnie inny metabolizm, nie potrafi sobie poradzić tak dobrze ze ŚOR jak roślina.
Dlatego niektóre substancje magazynują się w organizmie, przekraczają barierę krew-mózg, dostają się do wątroby i ją uszkadzają.
Poza tym, efekty mutagenne nie muszą ujawniać się w tym pokoleniu-teraz. Ale w przyszłym- dzieci i wnuki mogą mieć problemy.


Na ten temat będę musiał zebrać trochę materiałów i napisać osobny artykuł na forum, bo świadomość oraz wiedza ludzi na temat stosowania oraz niebezpieczeństwa jakie stwarza nierozważne stosowanie ŚOR jest znikoma.

Pozdrawiam
 
M

Manto

Guest
Zgadzam się z Izabel nic nie wiadomo dokładnie, opisy producentów nie zawsze się zgadzają z praktyką, dlatego ja zawsze ograniczam opryski na pleśń do minimum i jak na to pozwala pogoda ale prawie zawsze czekam minimum trzy tygodnie przed ścinką .
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Co tu widzicie? Wielkie nic dla MJ.
Jak można wnioskować, że dla konopi okres karencji wynosi 10 dni albo 2 tygodnie, to są bzdury wyssane z palca.
Każda roślina posiada inny metabolizm, różnie reaguje na czynniki stresowe, co wiąże się z innym czasem degradacji lub wydalenia tiofanatu metylowego. Głównej substancji aktywnej w Topsinie.
Równie dobrze okres karencji może wynosić i 3 dni dla MJ, sprawdził to ktoś? Niema takich badań! A co jeśli wynosi 50 dni?


Ludzie i tak niektózy bedą używać bo tak się utarło, bo niby innych preparatów jak topsin relki prl to nie ma....

Karencja przez producenta 21 dni (+ tydzien trzeba dodać czyli 28 dni) Zreszta jakaś mądra Sowa tutaj już pisała na ten temat, [MENTION=67414]Puchacz[/MENTION] jest taki teamt o Topsinie
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
sprawa ma sie tak psikałem topsinem z 3 tygodnie temu rośline którą będe ścinał jakoś na dniach, problem jest w tym że wczoraj pobrałem sampla i strasznie masakruje gardło i obawiam sie że są to resztki topsinu. Tutaj pojawia sie moje pytanie czy jak zrobi WC to to wypłucze jakoś topsina czy tylko złagodzi smak?
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
sprawa ma sie tak psikałem topsinem z 3 tygodnie temu rośline którą będe ścinał jakoś na dniach, problem jest w tym że wczoraj pobrałem sampla i strasznie masakruje gardło i obawiam sie że są to resztki topsinu. Tutaj pojawia sie moje pytanie czy jak zrobi WC to to wypłucze jakoś topsina czy tylko złagodzi smak?

Jak pobrałeś wczoraj sampla i dzisiaj go spaliłeś, za pewne ususzonego na szybko to jest to wina tego szuszenia a nie Topsinu.
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
[MENTION=85301]Weed_hub[/MENTION]

zdarzało mi sie już na szybko suszyc palenie i zawsze smakowało słabo ale ten dym był jakby ktoś mi jeździł papierem ściernym po gardle
 

CrimeR

Active member
Rejestracja
Sie 11, 2018
Postów
26
Buchów
0
Tegp właśnie szukałem, propsy dla wszystkich co tu pisali z sensem zwłaszcza dla izabeli !
 

Adrian15

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
60
Buchów
2
Dużo lepszy jest switch niż topsin bo nawet lepiej działa a pozostałości mniej i mniej szkodliwy niż topsin
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół