nasiona marihuany

Topsin m 500 sc-ile karencja dla konopi?

Wyszukiwarka Forumowa:

rastaten

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 24, 2012
Postów
1,359
Buchów
534
Odznaki
2
a po co uzywacie topsin na plantach? przeciez to grzyba zabija a nie pleśń
Hahaha dobre! :lol3::lol3::lol3::lol3:

A tak przy okazji, czy 8 dni karencji wystarczy dla tego Topsina??? Dodam, że przez ten czas w ogóle nie było opadów. Chciałbym zerwać coś dzisiaj na próbę, a właśnie 8 dni temu robiłem oprysk. :bounce:
 

Megatop

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2012
Postów
226
Buchów
0
8 dni? Ja bym dał ze 3tyg , ale to już twoj wobor. Dla tego kupiłem biosept . Zdrowia życze
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
3. OKRES OD OSTATNIEGO ZASTOSOWANIA ŚRODKA DO DNIA ZBIORU ROŚLINY UPRAWNEJ (okres karencji)
zboża — 35 dni,
rzepak — 14 dni,
uprawy sadownicze: drzewa ziarnkowe i pestkowe — 14 dni,
burak cukrowy — 14 dni,
ogórek (pod osłonami), pomidor (pod osłonami), kapusta biała (głowiasta) — 3 dni.

4. OKRES OD OSTATNIEGO ZASTOSOWANIA ŚRODKA NA ROŚLINY PRZEZNACZONE NA PASZĘ DO DNIA, W KTÓRYM ZWIERZĘTA MOGĄ BYĆ KARMIONE TYMI ROŚLINAMI (okres karencji dla pasz)
Nie dotyczy.

źródło:http://www.sumi-agro.com.pl/oferta/fungicydy/et_Topsin_M_500_SC.html

zreszta to juz jest na samym poczatku i wszystko dalej wyjasnione wiec nawet moj post jest bez sensu... no ale skasowac nie moge :) pozdr
 

Megatop

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2012
Postów
226
Buchów
0
A jako ciekawostka zapoznaj sie z ulotka radimir gold, okres karencji dla ziol jesj o ok 7dni dluzszy
 

zdupyogien

Active member
Rejestracja
Kwi 25, 2012
Postów
31
Buchów
0
czy ten topsin wnika w glab komorek i uodparnia rosliny od grzybow czy poprostu zostaje na powieszchni tam gdzie dotarl i zabija te grzyby ?
i czy po tygodniu karencji jak wyplukam roslinke w wodzie to zmyje sie ten topsin czy zostanie w komorkach rosliny ?
 

JointBudowniczy

New member
Rejestracja
Cze 17, 2013
Postów
3
Buchów
0
ja w tym roku popryskałem solidnie Topsinem 5 automatów, na drugi dzień ktoś mi je wszystkie ukradł. Więc złodziejowi życze smacznego :) nawet nie jest świadomy co będzie palił, napewno nie wyjdzie mu to na zdrowie <lol2>takie marne pocieszenie z tej całej straty pięknych kwatków.
 

diablodoro

Well-known member
Rejestracja
Lip 22, 2012
Postów
92
Buchów
0
Po spryskaniu Topsin-em pleśń się na razie nie pojawia. Więc mogę go polecić. Teraz jak czytam ten wątek to się trochę przestraszyłem. W moim wypadku chcę odczekać do najmniej 2 tygodnie co ścinki i dodatkowo topy wypółkać porządnie w wodzie.

Tak rozumująć gdyby ten środek był tak szkodliwy to raczej by nie był w sprzedaży. Jeżeli ktoś zrobi dawki zgodne z ulotką i odczeka swoje to powinno być wszystko wporządku.
 

pokurcz

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2012
Postów
255
Buchów
0
raz na 7/10 dni trzy razy w ciągu flow

pamiętajmy ze takimi preparatami pryskamy by zapobiegać nie leczyć <peace>
 

innanazwa

Member
Rejestracja
Cze 29, 2012
Postów
12
Buchów
0
Na pewno robimy oprysk aż 3 razy? na ulotkach piszą, że maks to 1 albo 2 razy (w zależności od rodzaju roślin). U mnie wygląda to tak, że ESy i P#1 dostały Topsinem po 4tyg od rozpoczęcia flo i drugi oprysk po 10ciu dniach. Karencje nie karencje ciężko jest dopasować nasze badyle do roślin na ulotkach, bo żadnej z nich się nie puszcza z dymem, więc nie wiem jak to ostatecznie jest. Wydaje mi się, że jednak ścinka tydzień po oprysku to trochę ryzykowne, bo jeśli nie składnik aktywny Topsinu to na pewno jakiś osad z oprysku zostaje, a wszystko to w jakiś sposób wpływa na smak.

Jakiś koneser pryskał na tydzień przed kosą?
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
ja daje dawki 2-4ML na litr i tak samo amistar oprysk co 7 dni od czasu indukcji na zmiane z amistarem raz w tygodniu to raz amistar :p
 

Pinkman Jessy

Well-known member
Rejestracja
Wrz 7, 2012
Postów
94
Buchów
0
Elo.

Mam teldor, topsin, i miedzian.

Słyszałem że teldor najlepszy, podobno ma też najkrótszy czas karencji. Mamy teraz upały w całej polsce, około 30*C.

Czy pryskać już teraz? Pleśn zagraża w takie upały?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół