nasiona marihuany

Topsin m 500 sc-ile karencja dla konopi?

Wyszukiwarka Forumowa:

Atanazy Bazakbal

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
1,889
Buchów
10
Czy ktoś z Was wie jaka jest minimalna bezpieczna karencja tego preparatu dla konopi? Tydzień przed harvestem ochlapałem bo taka mi pleśń wyskoczyła jak jeszcze nigdy w letnim boksie.Jak każdy Polak- zaraz po użyciu przeczytałem ulotkę no i zacząłem się bać, bo to ponoć ekstremalnie trujące(zwłaszcza drogą oddechową- ku**a mać a ja akurat chciałem się tym inhalować). Dawki karencji są od 3 dni dla pomidora(takiego czerwonego-słownikowego) do 35dni(chyba bo piszę z pamięci) dla rzepaku.

Tazio

PS: Tylko mi nie piszcie postów typu-paliłem nawet i dzień po oprysku i żyje- bo to nie są zawody na Rasputina roku...;)
 
G

Gość

Guest
Poczekaj mninimum tydzień po oprysku i dla pewnosci zrób wc. Albo chociaz wypłucz dokładnie w wodzie.
 
G

Gość

Guest
water curring. no i wczesniej solidne opryski , z czyms co napewno nie zaszkodzi....
te srodki potrafią odbić się na nerkach,zębach, włosach i paznokciach....
 
Ostatnia edycja:

ITSA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
1,065
Buchów
5
ja tym pryskam i 1 tydzień po kosa i palonko gites.

byłem robić oprysk na out miałem ręce od tego syfu a miałem ze soba brzoskwinie dopiero jak zjadłem cała to sie zastanawiałem co mam takie usta gorzkie he he i żyje
 

Atanazy Bazakbal

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
1,889
Buchów
10
water curring. no i wczesniej solidne opryski , z czyms co napewno nie zaszkodzi....
te srodki potrafią odbić się na nerkach,zębach, włosach i paznokciach....


Dobra, ale bez water curringu mi chodzi... Nie lubie smaku po wc;) Zetne pierwsze za 10 dni i zakrólicze.

Tazio
 

HempLover

Active member
Rejestracja
Paź 6, 2010
Postów
37
Buchów
0
sorry ze podpinam ale nie chcialem zakladac nowego tematu a w dziale poczatkujacy nie dostalem odpowiedzi.. jak Ci sie sprawdza ten topsin? bo mam dylemat ktory z tych preparatow wybrac: topsin m500sc od substrala, miedzian extra 350 sc (target natural). Dithane Neotec 75wg(target), score 250 ec(target),falcon (bayer).ridomil gold mz 67,8 wg (target), polyversum wp (target). Profilaktycznie pryskam miedzianem 50 wp ale na af'ach mi sie nie sprawdzil ;s
 

Atanazy Bazakbal

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
1,889
Buchów
10
Topsin jest b.skuteczny, ale też troszkę straszny. Jak się nie przestrzega zaleceń może powodować "nieodwracalne uszkodzenia w organizmie", szczególnie groźny przyjęty drogami oddechowymi. Także ostrożnie z tym, ale nie bać się! Po prostu myśleć przy użytkowaniu. Notować opryski. Nie jeść w trakcie (nawet brzoskwini;) )i nie palić.:spalony:Itd itp.

Tazio
 
D

delete

Guest
podejrzewam ze w skaldzie topsinu czy jak sie to zwie znajduje sie prodimenol.
Niestety bardzo trudno usunac do konca posmak . Uzywajac do polowy flo smak i aromat zanika. Po tygodniu czasu od oprysku co n ajwyzej to straci toxycznosc , ale smak pozostanie. ( moze sie myle co do prodimenolu jesli niewchodzi w sklad topsinu to nic niebazgralam)

pozdro
 
E

edvard munch

Guest
Zawartość substancji czynnej:
tiofanat metylowy (związek z grupy benzimidiazoli) - 500 g w 1 litrze środka (41,91%).

KARTA CHARAKTERYSTYKI
zgodnie z Rozporządzeniem WE 1907/2006
Wersja 4.1 Przejrzano dnia 07.11.2011
Wydrukowano dnia 25.05.2012
1. IDENTYFIKACJA SUBSTANCJI/ MIESZANINY I IDENTYFIKACJA PRZEDSIĘBIORSTWA
1.1 Identyfikatory produktu
Nazwa wyrobu : Tiofanat metylowy
---------------------------------------------------------

Działanie mutagenne na komórki rozrodcze
Badania in vitro wykazały skutki mutagenne

Szkodliwe działanie na rozrodczość
Szkodliwe działanie na rozrodczość - szczur - Doustnie
Działanie na rozrodczość żeńską: Inne działanie. Działanie na płodność: śmiertelność przed
zagnieżdżeniem komórek jajowych (np. zmniejszenie liczby zagnieżdżonych komórek jajowych na samicę;
całkowita liczba zagnieżdżonych komórek jajowych naciałka żółte).
Szkodliwe działanie na rozrodczość - mysz - Doustnie
Działanie na rozrodczość męską: Gruczoł krokowy,pęcherzyki nasienne, gruczoły Cowpera, gruczoły
pomocnicze.
Szkodliwe działanie na rozrodczość - mysz - Doustnie
Działanie na płodność: Wielkość miotu (np. liczba płodów w miocie; zmierzona przed urodzeniem).

Więc po prostu uważać, żeby nie spożywać !!!!!!!!

Wgłebiając sie bardziej w temat

Acceptable Daily Intakes

The US EPA RfD (Reference Dose) value is 0.08 mg/kg/day.

A więc dla człowieka o masie 75 kg akceptowalne dzienne spozycie wynosi 6 mg.
Licząc, ze dawkujemy 1ml/L czyli okolo 0,5 g tiofanatu/L. Czyli kazdy ml roztworu bedzie zawierał
0.5 mg, a wiec aby osiagnac wartosc akceptowalna nalezaloby wypic 12 ml roztoworu.

Wiec jednak nie taki diabeł straszny.

Rakotwórczość
IARC: Żaden ze składników tego produktu obecny w stężeniach powyżej 0.1% nie został określony
przez IARC jako prawdopodobny, możliwy lub potwierdzony czynnik rakotwórczy dla ludzi.



Poza tym

Klasyfikacja zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 1272/2008 [UE-GHS/CLP]
Działanie mutagenne na komórki rozrodcze (Kategoria 2)
Toksyczność ostra, Wdychanie (Kategoria 4)
Działanie uczulające na skórę (Kategoria 1)
Toksyczność ostrą dla środowiska wodnego (Kategoria 1)
Przewlekła toksyczność dla środowiska wodnego (Kategoria 1)

Więc w ogóle uważać.

 
Ostatnia edycja:

szalon_szatan

Well-known member
Rejestracja
Paź 26, 2011
Postów
103
Buchów
0
to co napisales wyzej nie ma odzwierciedlenia w niczym:D
okres karencji dla konopi mozna brac z roslin warzywnych najlepiej salata, kapusta itp wszystko co jest zaliczane do lisciastych gdyz paliszkwiaty i liscie.
przewaznie wynosi ok 5 dni. ale 14 dni to masz na bank brak szkodliwosci
 
E

edvard munch

Guest
Ja sądze, że jednak ma. Chodzi o bezpieczenstwo stosowania, a odzwierciedlenia szukałbym raczej w stanie zdrowia. Podałem dawke bezpieczna, wiec "zjedzenie zabrudzonej brzoskwini" jak to któs wczesniej wspomniał jest bez skutków, ale przy inhalacji indoor, na wiekszych powierzchniach, nalezałoby chyba stosować maski. Jak masz cos ciekawego do dodania w temacie zdolnosci parowania tiofanatu i ewentualnego jego stezenia w powietrzu to prosze bardzo. Ostra toksyczność :
LC50 Wdychanie - szczur - 4 h - 1.700 mg/m3
Twój bank w tym temacie chyba wiesz ile znaczy. ;)
 

nmakaveli

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2010
Postów
221
Buchów
0
Czy topsinem można robić opryski profilaktyczne? Jak tak to w jakich odstępach czasowych?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół