nasiona marihuany

Feminizacja - OFFTOP z tematu "Robimy nasiona feminizowane - FOTORELACJA"

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Major_zielarz napisał:
Mam takie pytanko. W jaki sposób najlepiej zebrać pyłek na oucie?

Pończocha. Na dzień - i lepiej aby nie padało.

Pyłek nie lubi wilgoci. Źle się przechowuje na mokro. | taka obserwacja |
Pończocha na zapylany szczyt.

możesz także ściąć kawałek szczytu i wysuszyć.. chyba..
 
D

delete

Guest
Jeszcze jedno pytanie. Przez ile czasu mniej więcej trwa pylenie? Jeżeli opryskam całą roślinę i zmieni płeć w całości to w jakim okresie czasu wszystkie bananki się otworzą?
 
D

delete

Guest
Jak długo i w jakich warunkach można przechowywać wymieszany roztwór STS? Rozcieńczyłem bazę 1:3 i 1;8. Jest to moje pierwsze spotkanie z produkcją pestek więc nie szaleję z opryskiem i został mi nadmiar.
Rośliny spryskane... STS przechowywać czy rozdać potrzebującym? ;)
 
S

sub

Guest
nuda - ?? - chyba to jest właśnie to :

Major_zielarz napisał:
Jeszcze jedno pytanie. Przez ile czasu mniej więcej trwa pylenie? Jeżeli opryskam całą roślinę i zmieni płeć w całości to w jakim okresie czasu wszystkie bananki się otworzą?

3? tygodnie lub nieco więcej z tego co mi się wydaje. - tak od momentu gdy otwierają się nie pierwsze ale nieco więcej - potem potrafią się pokazać znowu żeńskie kwiaty - pi razy oko razy drzwi - procedura inna wiec czy tak samo... | zapisywał Ktoś daty? jakaś dokumentacja opis. etc. pewnie sie coś znajdzie - tyle ludzi to robi|

QUOTE=Turkuć_Podjadek;829023]Jak długo i w jakich warunkach można przechowywać wymieszany roztwór STS? Rozcieńczyłem bazę 1:3 i 1;8. Jest to moje pierwsze spotkanie z produkcją pestek więc nie szaleję z opryskiem i został mi nadmiar.
Rośliny spryskane... STS przechowywać czy rozdać potrzebującym? ;)[/QUOTE]

Patrz:http://www.wiki.haszysz.com/index.php/STS

wiki# napisał:
Trwałość

STS ma ograniczoną trwałość, ulega on rozkładowi z wydzieleniem Ag2S. Im wyższa temperatura tym trwałośc jest niższa, w niskiej temperaturze | 2oC | w plastikowych lub szklanych pojemnikach może być przechowywany przez kilka miesięcy. |na podstawie [[3]] |

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0304423885900093 napisał:
Abstract
Silver thiosulfate (STS) complex stability and degradation during formulation and storage were monitored indirectly by determining the effectiveness of treatment solutions in retarding flower petal abscission in geraniums (Pelargonium hortorum Baily). Freshly prepared solutions composed of Ag+:S2O32− ratios from 1:1 to 1:16 at constant silver concentration were all equally effective. There were no differences in effectiveness when a Ag+:S2O32− solution of ratio 1:4 was formulated at 5, 25 or 50°C, when prepared at pH 4.01, 7.0 or 10.0, or when prepared in the presence of 10 mM KCl, Na2CO3, Ca(NO3)2 or MgSO4. The ability of solutions to retard abscission was reduced when Ag+ was substantially in excess of S2O32−. Rapid mixing of AgNO3 and Na2S2O3 solutions yielded effective solutions, independent of mixing order. Complete loss of activity was observed when solutions were stored in contact with either tin or galvanized metal for 5 days, whereas there was no loss in activity after 3 months' storage in plastic or glass at 2°C. These results indicate that currently recommended formulation procedures are unnecessarily stringent, and that long-term cold storage of prepared STS solutions is feasible.

Keywords
degradation; formulation procedures; silver thiosulfate; stability
Copyright ˆ 1985 Published by Elsevier B.V.

ciekawe jestem ile razy to było wrzucone na forum
 

Ganja-Farmer

Active member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
27
Buchów
0
Siema mam pytanie posiadam 2xWR AF Fem o chcę spryskać jednego srebrem koloidalnym domowej roboty tylko nie wiem jak to na Af jest czy wszystko zdąży dojrzeć ? dzisiaj roślinki mają po 4 dni <lol> oprysk zastosował bym od pojawienia się pierwszych oznak płci..
tak btw. ile sionek może być z jednego AF ? tak na "oko" w przybliżeniu wiem że róznie to może być ale tak z doświadczenia ?
 

marudny

Well-known member
Rejestracja
Paź 12, 2011
Postów
202
Buchów
0
Podobne mam pytanie, w jakich odstepach czasu kielkowac af, by wyszlo optymalnie?

Mam odrobine watpliwosci czy taki czas jest wystarczajacy.. Ale ok;)
Kolejne pytanie mam.. Czy jesli mamy rosline feminizowana, można pryskać STS'em zanim w ogole określi płeć?
 
Ostatnia edycja:

loockasss

Well-known member
Rejestracja
Gru 16, 2011
Postów
146
Buchów
0
SUB liczylem na krótką i zwięzłą odpowiedź TAK/NIE .
 
S

sub

Guest
loockasss napisał:
SUB liczylem na krótką i zwięzłą odpowiedź TAK/NIE .

dałem jeszcze krótszą - bez słów | to było tyle razy wałkowane, że ..@#@#$%^ - tym bardziej, że masz w wiki --> cuś gdzie wymienione i opisane zostały wszystkie "techniki".... nie tylko opisane ale i dokumentacja fotograficzna dla każdej z nich jest | + opcje szukaj - możesz to nawet przy użyci google przeszukać - nie tylko wyszukiwarki wbudowanej jeśli nie lubisz jej - odp znajdziesz w 10 sekund.
 

Varg

Well-known member
Rejestracja
Lut 14, 2008
Postów
70
Buchów
6
apropos feminizacji, zawsze słyszałem, ze STS jest mega skuteczny, ale ciężko go stworzyć w domowych warunkach. jednak ostatnio do większego zamówienia w gshopie wybrałem sobie taki gratis:
http://progrower.pl/akcesoria-do-uprawy/1144-feminizator-nasion-silver-spray-120ml.html

do stworzenia pyłku wybrałem white russiana auto (f4 albo f5) którego katuje co roku na oucie, spryskiwałem zgodnie z zaleceniami co 2 dni (jak tylko zobaczyłem pierwszy konkret "włosek" to zacząłem). Po ok 10 dniach miałem oznaki plci meskiej, a po 15 dniach zaczelo sie pojawiac co raz wiecej jaj, ktore wkrotce wydaly pylek. Ten pylek umiescilem na kolejnym white russianku af - w zasadzie to delikatnie sypnąłem na kilka gałązek, bo jednak szkoda mi było główny szczyt zapylać :jocolor: no i nie do końca wierzyłem w skuteczność tego preparatu.

jednak nasionka wyszły ładne i zdrowe, niczym nie różniące sie od regów, jak podeschną to wykiełkuje kilkanaście sztuk i potrzymam w 1l doniczkach w celu sprawdzenia czy będzie 100% żeńskich, ale już mnie to niesamowicie ekscytuje bo sam fakt odwrócenia płci roślinki jest mega mega zadowalający :D zdam relacje wkrótce czy wyszły same babki i co najwazniejsze, czy nie pojawiły się hermy! pozdrooo
 
S

sub

Guest
apropos feminizacji, zawsze słyszałem, ze STS jest mega skuteczny, ale ciężko go stworzyć w domowych warunkach. jednak ostatnio do większego zamówienia w gshopie wybrałem sobie taki gratis:
http://progrower.pl/akcesoria-do-uprawy/1144-feminizator-nasion-silver-spray-120ml.html

To jest CS - skoro bredzą coś takiego --> ||Organiczny, w pełni bezpieczny feminizator nasion - Silver Spray Fem 120ml|| Co to u cholery znaczy organiczny :lol:

o STS źle słyszałeś. STS da się zrobić mając wagę z linijki i sznurków - odważniki z monet etc.

chcą za te 120 ml CS ? 47,50 - drogo jak diabli imo.
 
D

delete

Guest
Pewnie, że drogo. Już lepiej na alledrogo za 14zł kupić 5g AgNO3. Skuteczność chyba podobna jak STS a 5g wystarczy na całe życie o ile nie marnujesz robiąc 1l roztworu albo nie jesteś breederem :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół