nasiona marihuany

Uprawa grzybów - Wątek ogólny

Wyszukiwarka Forumowa:
0

00000000001

Guest
Bardzo się cieszę, że są Polacy na forum inteligentni wykształceni, bądź kształcący się. Interesujący się ponadto psycho-chemiczną stroną naszego Ja.

Temat bajka - na pewno kiedyś zrobię.

Co prawda temat o Psylocibe Cubenis ale mam pytanko o Mexican-y.
Już sam nie wiem czy to inne czy te same grzybki.

Mam taki set uprawowy. 3 lata temu go raz zrobiłem ale cienko wyszedł. Parę grzybków jeszcze próbowało dojść ale tak obstały.

Oto to





I tu moje pytanie. Czy jest mi łatwiej wystartować. Co mam zrobić?
Cyknąć lepsze foty?
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
Kolego, bardzo mało można wywnioskować z Twoich zdjęć. zupełnie nic nie widzę :D jeżeli to leży 3 lata to wypieprz bo nic z tego nie zrobisz. napisz więcej o substracie, widzę tam coś w rodzaju mixu werm/perlit/torf ale to co widzę a co tam jest może się różnić w 100% :freak: mexican to tylko odmiana Psilocybe Cubensis chyba że to co uprawiałeś to Psilocybe Mexicana która bardziej lubi wytwarzać sklerotię, choć na moje oko prędzej wszedłeś w posiadanie zwykłego straina cubensisów. napisz coś więcej, postaram się pomóc.

Pozdro.
 

"makowiec"

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 1, 2009
Postów
1,023
Buchów
1
Fenomen =D. Tez kiedys ciekawilo mnie jak wyglada uprawa cubensis. Elegancko to opisales szkoda tylko ze niema zadnych fot.
Postawie ci bucha jutro =p bo dzis juz niemoge =d.
EDIT: Zamawial ktos cos z tej strony?

http://www.cubensis.home.pl/
 
Ostatnia edycja:

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
nie zamawiajcie za pieniądze kur*a! będą odciski za darmo, nie zesrajta się. to nie może być za pieniądze, za to nie wolno płacić, to jest koncentrat wolności a materializm ją niszczy.
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
ależ da radę uprawiać łysiczki. trochę to problematyczne bo to grzyb mikoryzowy, ale da. moja pierwsza próba (a właściwie 3) to właśnie była uprawa semilanceaty. niestety skończyła się na pinach wielkości zapałek. oczywiście zaszczepianie nie z zarodników, bo grzyby z outa do kserowania się nie nadają, ale łatwo można pozyskać materiał z np. łodyżki. kompost+kopa+nasiona trawy trawnikowej nadaje się do uprawy, ale nie wiem jak z warunkami. ludzie ze shroomtalk-a czy innych zagranicznych for mają dosyć niezłe doświadczenie w uprawie łysicy.

FSRE po 1. chwilowo nie działa, ma już nowego właściciela
po 2. było wiele przypadków że ludzie dostawali odciski drukowane na drukarce
po 3. zanieczyszczone
po 4. odmiana napisana na princie różni się bardzo często od tej którą dostajemy np. ja miałem dostać PE a dostałem jakieś karakany nieklepiące na cienkich nóżkach, kapelusz plamiasty.

postaram się wykombinować kilkadziesiąt odcisków do rozdania, ale tu już nie będę tak dobry i za przesyłkę sami sobie zapłacicie bo szczerze mówiąc stan mojego aktualnego konta zawiera się poniżej dolnej granicy złotówki. jak bym miał, to wysłał bym za darmo, a że nie mam to już wasz problem.

pozdro grzybojaracze
 

liliputek900

Well-known member
Rejestracja
Lut 15, 2009
Postów
244
Buchów
0
ja dzisiaj dostalem odcisk z fsre, mam nadzieje ze nie walek;p podobno b+;p jakbys mi qbku (qbeku?) mogl napisac jak najlatwiej uprawiac? zastanawiam sie nad ciastkami ryzowymi (ale nie wiem nawet gdzie szukac wermikult i make z brazowego ryzu) a zytem (ale znowu, gdzie dostac zyto;p). mysle jeszcze nad popcornem, gdzies widzialem opis tej metody. cos polecisz na pierwszy raz? i jeszcze pytanko, ile zajmuje taka uprawa? zmieszcze sie w 6tyg? chociaz na pierwszy rzut.
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
czytaj co napisałem. jak masz chęci i odcisk coś wykombinujesz. słoma, żyto, pszenica, owies, jęczmień (ogólnie chyba na każdym zbożu pójdzie) ja zaczynałem z pszenicą + słomą. było gicior. b+ rosną potężne, wielkie przy drugim rzucie. dobra i prosta odmiana, choć mało haluniasta.
 

Hunahpu

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2009
Postów
304
Buchów
0
Mąkę z brązowego ryżu kupujesz tak, że kupujesz se ryż brązowy i go mielisz. Wermikulit można pominąć. Da się uprawiać mając tylko garnek, słoiki, odcisk, strzykawkę, żyto, akwarium. Cała reszta to już tylko dopieszczanie, chociaż czasami dopieszczanie faktycznie dające mega efekty, jak np. okrywa.
 

.K.O

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2009
Postów
407
Buchów
1
naprzyklad jedziesz do mnie w pazdzierniku i se zbieramy z pola grzybki swierze do buzi he he
 

Atanazy Bazakbal

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
1,889
Buchów
10
To jak to jest teraz?!?! Idzie dostać w jakimś polskim-sprawdzonym sklepie jakąś sensowną strzykawkę z której wyrośnie coś co zadziała zgodnie z opisem:)?!?! Polecacie jakiś sklep!?!


Tazio
 

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
jutro będzie mały up, mam zamiar dodać pełną fotorelację z przygotowania substratu i zaszczepiania.

pisze się ktoś by ubrać to jakoś ładnie graficznie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół