nasiona marihuany

klonowanie outdoor .;)

Wyszukiwarka Forumowa:

krzyk

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2011
Postów
49
Buchów
0
witam , chciałbym sie dowiedziec czy można pobrac klony z rosliny outdoor ?,mam ładną odmiane szybko kwitnącą w przeciwieństwie do innych jest nie do porównania ,chciałbym ja z klonowac w szafie i z spryskac STS-em w celu uzyskania nasion na przyszły sezon. moje pytanie brzmi :czy otrzymane nasiona będą miały te same geny ,szybkosc kwitnięcia jak roslina mateczna ,itp... prosze o odpowiedz <joint>
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Nie, będzie się całkowicie różnić, w końcu sama nazwa na to wskazuje - klon. Puknij się w łeb.
 

krzyk

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2011
Postów
49
Buchów
0
Klonowanie:
Dzięki stosowaniu tej techniki uzyskuje się populacje złożoną z roślin o IDENTYCZNYCH GENACH, które w związku z tym "identycznie" rosną oraz dojrzewają dokładne w tym samym czasie.

Klony:

Plusy:

ˇ Klony są żeńskie! Nie trzeba się, więc martwić o płeć roślinki.

ˇ Klony maja krótszy czas wegetacji, co owocuje w szybszych zbiorach oraz krótszym czasie na uprawę.

ˇ Klony mogą być szybko przemienione w matczyne rośliny i posłużyć do ponownego klonowania, w ten sposób można uzyskać prawie natychmiastowo roślinę w okresie wegetatywnym.

ˇ Klony, chociaż genetycznie identyczne, posiadają pewne różnice w fenotypie. Ogólnie rzecz biorąc mogą okazać identyczne cechy w np. szybkości wzrostu.

ˇ Ukorzenione klony mogą zakwitnąć natychmiastowo, jeżeli przestrzeń i czas nie stanowią problemu.

ˇ Klony mogą szybko wykazać swoje cechy (zapach, żywotność, ilość odgałęzień, szybkość ukorzeniania, dominacja idica/sativa itp.)

więc sam się puknij w łeb :yeahh:
 

krzyk

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2011
Postów
49
Buchów
0
nie dawno znalezłem odpowiedz . chciałem też sprawdzic wasze zdanie .:yeahh:
Nie czaję...po h*j się pytasz jeśli sam znasz odpowiedź!!
ceber wyjechał ironicznie...nie zaczaiłeś.
 

Siobi

Well-known member
Rejestracja
Mar 21, 2011
Postów
215
Buchów
0
A co ma nasze zdanie do prawdy? Jeśli moim zdaniem klon żeńskiej rośliny będzie męski, uwierzysz w to?
 
M

Maitreya

Guest
Musisz tylko zrobić to na miejscu, prosto z krzaka, albo przenosić z łodyżkami w wodzie (np. w butelce 5L z wodą na dnie) i działać szybko. Jeśli przyszła matka już kwitnie, to będzie dodatkowa trudność, bo trudniej ukorzenić już kwitnące. Reszta zależy od feno. Ja miałem odmiany na outdorze, które sklonowałem bez problemu, 80-90% przeżyło, i takie, których nie dałem rady, 100% padło.
 

krzyk

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2011
Postów
49
Buchów
0
mam zamiar iść z mini szklarnią i kostkami wełny mineralnej i na miejcu sklonować.będzie to moje pierwsze klonowanie ;)<joint>
Musisz tylko zrobić to na miejscu, prosto z krzaka, albo przenosić z łodyżkami w wodzie (np. w butelce 5L z wodą na dnie) i działać szybko. Jeśli przyszła matka już kwitnie, to będzie dodatkowa trudność, bo trudniej ukorzenić już kwitnące. Reszta zależy od feno. Ja miałem odmiany na outdorze, które sklonowałem bez problemu, 80-90% przeżyło, i takie, których nie dałem rady, 100% padło.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół