nasiona marihuany

OUT 2011 by atokk

Wyszukiwarka Forumowa:

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Przeglądam je jakoś od 2 miesięcy i postanowiłem zrobić moją fotorelacje.
Moje doświadczenia z uprawą MJ są raczej małe. W 2003r miałem na oucie 4 przemysłówki. 3 damki i jeden męszczak. 3 kobietki doszły do ok 2m wysokości. Suszu z topów wyszło ok 200g. Teraz pewnie każdy mi powie, że przemysłówa nie kopie i była to strata czasu, ale jeśli ktoś tak twierdzi, to jest w dużym błędzie. Oczywiście nie ma takiej mocy, jak roślinki z konkretnych nasion, ale spokojnie można się tym upalić, tyle że trzeba wypalić trochę więcej.

W tym roku jakoś tak z głupa wyszło, że postanowiłem coś posadzić. Na początku posadziłem trochę przemysłówek. Początki były ciężkie, bo pogoda nie rozpieszczała, czyli kwietniowy i majowy grad, a do tego przeklęte ślimaki i ptaki. Po ciężkich przejściach opanowałem sytuację i przemysłówki zaczęły rosnąć. Wtedy postanowiłem zakupić trochę lepszych nasion.

Grupa I

Początkowo do boju poszły:
Bulk Feminized Seeds
2x Blue Berry Automatic
2x Auto MAXI

Short Stuff Seeds
2x Himalaya Blue Diesel

Oraz feminizowany BubbleGummer - był jako gratis wiec też poszedł do ziemi na farta. Nie pamiętam, od jakiego hodowcy był. Najprawdopodobniej nie dojdzie na oucie, ale i tak nie miałem gdzie go posadzić pod lampą.

Z tej gromadki nie przetrwało jedno Auto Maxi. Kiełek w ogóle nie wyszedł.

Wyszły z ziemi między 02.07.2011 – 07.07.2011

Grupa II

Następnie do wesołej gromadki doszły kolejne automaty:

Bulk Feminized Seeds
2x Blue Berry Automatic
2x Auto AK47
Short Stuff Seeds
1x Himalaya Blue Diesel

Wyszły z ziemi ok. 22.07.2011r.

Z tej gromadki akacze nie przetrwały. Jeden w ogóle nie wyszedł z ziemi pomimo dużego kiełka, a drugiego obgryzł ślimak i padł.

Grupa III

Ich miejsce zastąpiły:
Bulk Feminized Seeds
1x Auto AK47
1x Auto White Russian

Te z kolei wyszły ok. 28.07.2011r.

Co do kiełkowania, to jedynie jedno nasionko w ogóle nie wykiełkowało, czyli Auto MAXI, reszta stosunkowo szybko puściła kiełek.

Teraz warunki techniczne:
a) ziemia sklepowa, ph 5,5-6,5 zmieszana z dolomitem, styropianem i keramzytem,
b) doniczki: 5 roślin jest w 12l doniczkach (niestety w tamtym momencie nie mogłem kupić mniejszych), 1 jest w 5l, a wszystkie kolejne będą w 7l (w tym momencie 5 roślinek jest w małych doniczkach i czekają na przesadzenie).
c) koksy dla roślin: veg- biohumus, canna terra veg, asahi sl; flo- palanton k, canna PK 13/14, canna Ripen (będzie użyty jedynie wtedy gdy warunki pogodowe będą niesprzyjające i będzie trzeba zakończyć OUT wcześniej). Asahi sl będę dalej używał na flo, bo nie powinien zaszkodzić.
d) trening: dla automatów LST, na 5 przemysłówkach zrobiłem supercrooping.
e) środki ochronne: na pleśń i grzyby Teldor 500 sc; na owady karate; na ślimaki Glanzit 06 GB firmy agrecol,

Tyle dla wstępu. Teraz przejdźmy do fotek…


„Młoda” BB z grupy I. Jest prawie najmłodsza z tamtej grupy, ponieważ została zasadzona 2 lub 3 dni później od reszty, bo kiełek rósł dosyć wolno. Wyszło jej to na korzyść, bo trafiła wtedy w lepsze warunki atmosferyczne i miała dość dużo słońca przez pierwsze dni życia. Jako jedyna rośnie w doniczce 5l. Jest chyba najlepsza z całej uprawy.



02.08.2011





06.08.2011





Oto starsza BB. Rośnie w sumie dość dobrze. Niestety pokazała już preflowery. Miałem nadzieje, że jeszcze podrośnie, ale trudno. Nie mam wpływu na to.


02.06.2011






06.08.2011





Auto MAXI
Można powiedzieć, że ta jest najmłodsza, ponieważ wyszła z ziemi jeszcze później niż młoda BB, ale, mniejsza z tym. Po wyjściu z ziemi ślimaki obgryzły do połowy 2 pierwsze listki, ale jakoś sobie poradziła.



02.06.2011






06.08.2011





Himalaya Blue Diesel
No cóż. Ta odmiana rośnie najgorzej. Nie jestem do końca przekonany, czy jest to automat na OUT’a. Wszystkie są dosyć jasne i rosną bardzo wolno. Ich w ogóle chyba nie będę trenował. Może lekko odegnę żeby lepiej doświetlić odrosty.

Większa


02.06.2011






06.08.2011





Mniejsza


02.08.2011






06.08.2011





Bubble gumer


02.08.2011






06.08.2011






A oto przemysłówki. Są tam 3. Na pierwszym planie najdorodniejsza z tej ekipy. Są w dołku ok. 20l. Mała przestrzeń, jak na 3 roślinki, ale one były do celów treningowych więc to nieistotne. Mam jeszcze 6 przemysłówek, ale są dosyć marne więc nawet nie robiłem fotek. Już wiem, że jedna, która jest akurat w doniczce, będzie na 100% męska i tak myślę, czy nie poświecić jednego najmniejszego automata i zapylić go. Ale to jeszcze okaże się w przyszłości.


02.08.2011





06.08.2011





Maluszkom nie robiłem fotek, bo w sumie to nic ciekawego. BB idą dosyć ładnie, Himalaya ociąga się jak siostry, a Ak47 i WR rosną sobie powolutku do przodu.

A teraz moje refleksje co do wszystkiego.
1. Prawda jest taka, że są to mikro automaty w porównaniu do automatów innych użytkowników. Jest to spowodowane prawdopodobnie kiepską pogodą. W całym lipcu miały może tydzień dobrego słońca, a tak to cały czas deszcz.
2. Możliwe też, że mają słabe geny i po prostu nic większego się nie da z nich wyciągnąć. Bulk Feminized Seeds jest chyba stosunkowo nową firmą na rynku i może geny są jakieś do dupy.
3. Roślinki z fotek nie licząc przemysłówek były posadzone od razu w docelowych doniczkach (12l). Myślę, że to też był błąd, ponieważ przez długi okres początkowego życia wszystko szło w korzenie i mało rozwijały się nad ziemią i stąd takie karły.
4. Posadziłem je na środku doniczkek, przez co LST mam trochę utrudnione, ale człowiek uczy się na błędach.

Początkowo liczyłem na 15g z krzaka, ale w tych okolicznościach jest to nierealne. Pewnie jak wyjdzie z 5g z krzaka, to i tak będzie sukces…

Na fotkach widać ile zmieniły się w ciągu 4 dni. Widać, że słońce i koksy służą im. Szkoda tylko, że tak mało jest dobrej pogody.

Tyle na początek! Pozdro!!
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Mały UP!

Blue Berry Automatic młodsza

10.08.2011r.



13.08.2011r.



Blue Berry Automatic starsza

10.08.2011r.



13.08.2011r.



Obie zaczęły kwitnąć.

Auto MAXI

10.08.2011r.



13.08.2011r.



Himalaya Blue Diesel mniejsza


10.08.2011r.



13.08.2011r.



Himalaya Blue Diesel większa


10.08.2011r.



13.08.2011r.



BubbleGummer

10.08.2011r.



13.08.2011r.



Przemysłówki

10.08.2011r.





Póki co rosną. Wolno ale do przodu. AutoMaxi trochę przypalona od nawozu, ale już jest wszystko pod kontrolą.

Obie Blue Berry Automatic dostały już po małej dawce plantonu k oraz PK 13/14.

Tyle na dzisiaj. Komentarze, sugestie i uwagi mile widziane:)
Pozdro!!
 
Ostatnia edycja:

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Kolejny UP!

Nowe fotki dodane z datą 13.08.2011r. żeby łatwiej można było zobaczyć postępy.

Himalaya Blue Diesel większa pokazała preflowery. Dziś dostała ostatnią dawkę nawozów na vega.

Obie Blue Berry Automatic już ładnie kwitną. 13.08 dostały porządne dawki plantonu k i PK 13/14.

Reszta bez zmian.

Pozdro!
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam!!

Kolejny UP!

Wszystkie roślinki powoli zaczynają kwitnąć. Niestety Blue Berry Automatic młodsza została pozbawiona szczytu. Około 12cm. Trudno, ale rośnie dalej. Ma kilka odrostów, więc coś jeszcze z niej będzie.

BubbleGummer miał nadłamany szczyt, ale rośnie sobie dalej.

Do fotorelacji dochodzą dwie Blue Berry Automatic, które pomimo tego, że mają ok 12cm już kwitną.

18.08.2011r.

Blue Berry Automatic młodsza



Blue Berry Automatic starsza



Auto MAXI



Himalaya Blue Diesel mniejsza



Himalaya Blue Diesel większa



BubbleGummer



Blue Berry Automatic #1



Blue Berry Automatic #2




Sorki za jakość zdjęć, ale robiłem na szybkiego.

Tyle na dziś. Pozdro!!
 

Fisti

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2010
Postów
118
Buchów
0
Ładnie lecisz z tym outem oby tak do końca.
 

Szpątek

New member
Rejestracja
Sie 16, 2011
Postów
3
Buchów
0
Widze , że leci kabarecik jestem ciekaw tego automaxi bo mam zamiar kupic sobie te sionka pzdr
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam! Kolejny UP!

21.08.2011r.


Blue Berry Automatic młodsza



Blue Berry Automatic starsza



Auto MAXI



Himalaya Blue Diesel mniejsza



Himalaya Blue Diesel większa



Bubble gumer



Blue Berry Automatic #1



Blue Berry Automatic #2



Do fotorelacji dołączają:
Auto AK47
Auto White Russian

Niestety nie wiem, która, to która. Poszły do jednej doniczki, bo wydaje mi się, że nie zdążą się rozrosnąć za bardzo.




Jak widać roślinki rosną zdrowo i powiem szczerze, że jestem w szoku jak się rozrosły. Mają po kilka odrostów i zaczyna pojawiać się szron na listkach przy topach. Mam nadzieję, że dobra pogoda będzie się utrzymywać jeszcze przez długi czas. Dla mnie są po prostu piękne:))

Widze , że leci kabarecik jestem ciekaw tego automaxi bo mam zamiar kupic sobie te sionka pzdr

Co do Auto MAXI to rośnie dość dobrze. Trochę ociąga się z kwitnięciem, ale pomału, a do przodu:)
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam!! Wrześniowy UP!

Zapraszam do oglądania i komentowania:)

04.09.2011r.

Blue Berry Automatic młodsza



Blue Berry Automatic starsza





Auto MAXI



Himalaya Blue Diesel większa




Blue Berry Automatic #1



Blue Berry Automatic #2 &
Himalaya Blue Diesel


Auto AK47
& Auto White Russian



BubbleGummer



Nie wiem jak to się stało, ale
Himalaya Blue Diesel mniejsza nie pozowała do fotek.
Dziś kwitnące roślinki dostały małą dawkę azotu.

Ogólnie to musiałem przewieźć wszystkie roślinki, które były w doniczkach, ponieważ zorientowałem się, że ktoś je odwiedza. Przemysłówki zostawiłem na stracenie. Może je odwiedzę za jakiś czas.

Mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników niż ja.

1.
BubbleGummer - nie kwitnie jeszcze, a mimo to żółknie dosyć sporo. Dostaje regularnie Biohumus i Canna terra vega. Myślicie, że to wina złego ph, czy może zwiększyć dawkę nawozów??

2. Roślinki ogólnie sobie kwitną, ale bez rewelacji. Mało puchną topy, pomimo dobrej pogody. Dostają planton k i PK 13/14. Raczej starałem się nie przenawozić i stosowałem małe dawki, ale częściej, bo przez pierwsze 2 tygodnie co podlanie, czyli co 3 dni.
planton k 5ml/l
pk 13/14 1,5ml/l (tak wyczytałem z tabelki canny)

I zastanawiam się teraz co robić. Zwiększyć dawki??

Myślę, żeby kupić jeszcze
Canna Boost oraz Canna Terra Flores. Tylko, czy da to coś więcej??

Roślinki chciałbym potrzymać jeszcze 4-5 tygodni (w zależności na ile pogoda pozwoli).

Co myślicie o zakupie tych nawozów? Jest sens czy darować sobie, skoro przy dobrych warunkach podlałbym je może ze 2 razy.

3.
Jeszcze ostatnie pytanie co do treningu LST. Do kiedy go stosować? Do samego końca naginać, żeby jak najbardziej wszystko było doświetlone, czy w którymś momencie trzeba przestać? Teraz nie są ponaginane wszystkie szczyty, bo po przewiezieniu w inne miejsce już tego nie robiłem...

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki i podpowiedzi:))

Pozdro!!









 
Ostatnia edycja:
M

Marklon

Guest
Masz jakiś boks uszykowany? bo nie chce mi się czytać całości ;p ale to Ci na oucie nie dojdzie.
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Masz jakiś boks uszykowany? bo nie chce mi się czytać całości ;p ale to Ci na oucie nie dojdzie.


Boksa nie mam, bo gdybym miał, to nie bawiłbym się w outdoor.

Chodzi Ci tylko o BubbleGummer'a, czy o wszystkie roślinki?
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
Niczym się nie martw. Roślinki powinny ci dojść. W związku z tym, że są to AFy - na oucie plony masz po ok 2,5 m-ca. Zapowiadają piękną złotą polską jesień więc wszystko będzie ok. Najważniejsze żeby temperatura nie spadła do zera i trochę słoneczka było...

Wielu growerów sadzących "normalne" odmiany jest przygotowanych na zbiory nawet w drugiej połowie października. Jeśli roślinki są "dorosłe" potrafią znieść wiele trudnych sytuacji...

... a co do tego, że liczysz na 5g z krzaczka - o to chodzi! Lepiej liczyć na mniej i się miło zaskoczyć niż liczyć na kokosy a wylądować z ręką w nocniku :)

powodzenia!
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
O to, że dojdą, to się nie martwię, tyle, że potrzebuję odpowiedzi na resztę pytań.
 
G

Gość

Guest
2. Roślinki ogólnie sobie kwitną, ale bez rewelacji. Mało puchną topy, pomimo dobrej pogody. Dostają planton k i PK 13/14. Raczej starałem się nie przenawozić i stosowałem małe dawki, ale częściej, bo przez pierwsze 2 tygodnie co podlanie, czyli co 3 dni. planton k 5ml/l pk 13/14 1,5ml/l (tak wyczytałem z tabelki canny) I zastanawiam się teraz co robić. Zwiększyć dawki?? Myślę, żeby kupić jeszcze Canna Boost oraz Canna Terra Flores. Tylko, czy da to coś więcej?? Roślinki chciałbym potrzymać jeszcze 4-5 tygodni (w zależności na ile pogoda pozwoli). Co myślicie o zakupie tych nawozów? Jest sens czy darować sobie, skoro przy dobrych warunkach podlałbym je może ze 2 razy. 3. Jeszcze ostatnie pytanie co do treningu LST. Do kiedy go stosować? Do samego końca naginać, żeby jak najbardziej wszystko było doświetlone, czy w którymś momencie trzeba przestać? Teraz nie są ponaginane wszystkie szczyty, bo po przewiezieniu w inne miejsce już tego nie robiłem...
Alo, teraz to już nie kupuj tych nowych nawozów bo się nie opłaca skoro podlał byś nimi ze dwa razy. Możesz minimalnie metodą prób i błedów zwiększyć dawkę tych stosowanych(najwyżej zrobisz flusza jak je przypalisz) i taka moja rada co do żółknienia to chyba warto by było zapodać im trochę nawozu z azotem, tak ze dwa podlania, bo to pewnie wina braku azotu gdyż stosujesz nawozy które go nie posiadają a roślina jednak go potzrebuje w czasie kwitnienia (jedna więcej inna mniej).
Jak masz jakiś nawóz z azotem to spoko, jak nie to kup zwykły florovit dla kwitnących w kwiaciarni.
LST stosujemy do samego końca tzn nie odwiązujemy rośliny do samego końca flo.
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Wreszcie jakaś konkretna odpowiedź. Dzięki.

Ostatnio jak podlewałem to dostały biohumusa i canna terra vega. Bałem się tylko, że to może być coś z ph.


A co do LST, to potrzebuję dokładniejszej odpowiedzi. Jeśli mam jakiś odrost i powiedzmy, że ma on kształt litery "L". To mam nagiąć część, która jest w pionie do poziomu, czy już ją tak zostawić skoro kwitnie...?
 

atokk

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2011
Postów
115
Buchów
0
Kolejny UP!

Bez zbędnych komentarzy przechodzę do fotek...

10.09.2011r.

Blue Berry Automatic młodsza







Auto MAXI







Himalaya Blue Diesel mniejsza





Himalaya Blue Diesel większa





AK47 & White Russian



Blue Berry Automatic #1





Blue Berry Automatic #2



BubbleGummer - w końcu kwitnie...



Blue Berry Automatic starsza







Moja faworytka. Ile jeszcze jej dajecie??

Pytam tak z ciekawości, bo i tak chcę ją potrzymać do końca września, jeśli pogoda będzie odpowiednia,

Wszystkie pociechy razem



Roślinki dostały oprysk na pleśń tak zapobiegawczo, bo ostatnio padało i jest mniej słonecznie...

Tyle na dziś. Komentarze i z***ki mile widziane:spalony:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół