nasiona marihuany

Naturalny środek na pleśń

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Interesuje mnie ten wywar z czosnku i cebuli. Jakie proporcje? Nie śmierdzi potem jaranie?
 

Samotnik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 4, 2012
Postów
552
Buchów
112
Interesuje mnie ten wywar z czosnku i cebuli. Jakie proporcje? Nie śmierdzi potem jaranie?

podpinam tez mam zamiar tu zastosowac w tym sezonie a chce piekne pachnace naturalne palonko;)
 

Aspargin

Suplement diety
Rejestracja
Kwi 8, 2015
Postów
378
Buchów
2
Kiedyś user bhang podawał mi recepturę na oprysk z soku grapefruit'a, który miał mieć bardzo dobre właściwości anty septyczne - przepis pochodził z pewnej książki traktującej o kalendarzu biodynamicznym, jak znajdę to wstawię. A swoją drogą woda utleniona powinna robić robotę.
 

Aspargin

Suplement diety
Rejestracja
Kwi 8, 2015
Postów
378
Buchów
2
Woda utleniona tez cuchnie :D

Czy ja wiem? Może trochę dziwnie pachnie, ale z pewnością nie cuchnie tak, jak inna oferowana przeciwko pleśni. Poza tym szybko wyparowuje do powietrza i nie pozostaje po niej śladu.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Na PM nie działa. Może na botrytis działa. Zanim zainfekuje bo w trakcie już nie sądzę żeby coś mogło pomóc.
 
J

Julia 21

Guest
Chciałabym poznać przepis na oprysk z wody utlenionej. Jakie proporcje wody utlenionej do kranówki (mam perhydrol 30%)? Jak często pryskać? Jaka jest skuteczność tej mieszanki?
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Chciałabym poznać przepis na oprysk z wody utlenionej. Jakie proporcje wody utlenionej do kranówki (mam perhydrol 30%)? Jak często pryskać? Jaka jest skuteczność tej mieszanki?
Dawka od 15ml do 30ml na 1l wody. Pryskalbym raczej czesto i po kazdym deszczu bo szybko sie zmywa ta mieszanka.
 

AvganTHC

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2021
Postów
78
Buchów
286
Witam, z tego co ja słyszałem dobrym środkiem na pleśń są zwykłe drożdże piekarskie, robimy z nich oprysk niby pożyteczne bakterie zjadają grzyby i pleśń, ale nigdy nie zastosowałem
 

gucio333

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2010
Postów
58
Buchów
80
Cynamon doskonale radzi sobie z takimi problemami jak usuwanie pleśni i grzybów, które jak wiadomo są wrogiem zdrowej rośliny. Jeżeli zauważysz ślady pleśni w Twoim ogródku (lub doniczkach) po prostu posyp je mielonym cynamonem, który zatrzyma rozmnażanie i rozprzestrzenianie się
grzyba.
Podana metoda jest na pleśń w ziemi, ale jak jest skuteczne w ziemi, to można i z tego zrobić oprysk, tak mi się wydaje.

Ekstrakt z nasion grejpfruta - roztwór wody i wspomnianego ekstraktu to bezpieczny, bezbarwny środek doskonale radzący sobie ze zwalczaniem pleśni i grzybów w domu. Do posmarowania ściany użyj mieszanki składającej się z 10 kropli ekstraktu z nasion grejpfrutaoraz 1/2 litra wod
I to się tyż nada. :dela:
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Jak pleśń się pojawiła takie grejfiuty czy inne wynalazki gówno dają. Może w tej wczesnej fazie jak są malutki ogniska ale to trzeba z lupą oglądać codziennie planty. Ja stosuje w takim wypadku miedzien ekstra raz pryskam i spokój a tymi innymi wynalazkami nic nie zdziałałem.
 

Bam Bam

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
15
Buchów
16
Nie czytałem całego wątku, jeśli po kimś powtarzam to przepraszam :p niemniej do sedna: Na szarą pleśń (botrytis) jest mało środków, które nie psuły by produktu końcowego. Większość chemicznych środków ma długi czas rozpadu, więc zostaje w topach i palimy to, szkoda się truć dodatkowo. Podam kilka naturalnych, sprawdzonych sposobów:

1) Dobrym sposobem, choć mało trwałym jest perhydrol, (do nabycia w sklepach dla myśliwych albo hurtowniach fryzjerskich), w formie 30% rozrabiamy 1-10, tak, żeby uzyskać stężenie 3% (może być też zwykła woda utleniona). Pryskamy delikatnie zarażone miejsce. H2O2 niszczy też jaja pasożytów, więc podwójny efekt, minus tylko taki, że działa jednorazowo, po godzinie aktywny tlen ulatuje i jeśli nie wybił wszystkiego ppatogen znów zaatakuje. No i bije też pożądaną mikroflorę, więc doglebowo nie polecam, chyba, że grzyba jest bardzo dużo, wtedy perhydrol + po 2-3h zaszczepić mikroorganizmami typu EM czy kompost/obornik (świeży, sppod tyłka krowy, nie granulowany).

2) citrosept - wyciąg z pestek grejpfruta, 10 kropli na szklankę wody, dobrze wybełtać, bo krople są na glicerynie, więc gęste. Psikać po zakaonym miejscu 1x dziennie. Pomidory mi uratował.

3) Środki bakteryjne/grzybowe - z dostępnych środków mamy SKUTECZNE:

a) wszystkie środki na bazie rodzaju Trichoderma. Grzyb bardzo inwazyjny, ale też niebezpiecznny, bo jest ekspansywny i może być mieczem obosiecznym. Jeśli wyżre wszystkie patogeny a roślinka jeszcze nie będzie gotowa do zbiorów, grzyb zainteresuje się pożytecznymi mikroorganizmami, osłabi ich działanie i roślinka nie będzie tak piękna jak mogła by być, może nawet jej zaszkodzić.

b) Polyversum (Phytium oligandrum), grzyb atakujący inne grzyby (wytwarza chitynazę, enzym który rozpuszcza ścianę komórkową grzybów) i dający roślince fitohormony, będzie łądniej kwitnąć i rozwijać się. Phytium owija się wokół strzępek grzyba i rozpuszcza je, działa na większość grzybów patogennych, w tym Botrytisa. Bardzo fajny środek, cenowo przystępny. Psikać na podłoże (najlepiej zrobić wgłębienie w podłożu i tam wlać roztwór, wtedy szybciej dotrze do korzenia) i na zakażone liście/kwiaty, w warunkach domowych działa dłużej, uv z lampki wspiera jego rozwój.

c) Fungilitic (Paenibacillus polymyxa), bakteria która rozpuszcza różne grzyby (tak jak Phytium, produkuje chuitynazę) i chroni korzeń (produkuje biofilm - barierę dla patogenów) Produkuje podobne fitohormony jak polyversum (cytokininy, auksyny) plus wiąże azot - roślinka lepiej rośnie, ładniej kwitnie i lepiej prowadzi fotosyntezę. tak samo jak z polyversum - wgłębienie w podłożu i tam wlać roztwór, plus popsikać po liściach/kwiatach. W wysokiej wilgotności bakteria powinna się ładnie utrzymać parę tygodni i chronić przed pleśnią.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół