nasiona marihuany

Nawożenie dolistne

Wyszukiwarka Forumowa:

PanGibon

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2012
Postów
50
Buchów
0
takie pytanko ile psiknięć powinno się stosowac na młade roślinki np Ashasi sl??
<peace>
 

Anticitizen

Member
Rejestracja
Sie 26, 2008
Postów
19
Buchów
0
Witam,
szukałem trochę, ale jako, że informację które znalazłem mnie nie satysfakcjonują, postanowiłem się zapytać.

Ostatnio swoje tygodniowe planty spryskałem Cannavegiem i Rhizotonikiem, dałem pół na pół w sumarycznym stężeniu 0,2%. Roślinkom nic nie było, ale rodzi się pytanie, który nawóz najlepiej dawać dolistnie? Na opakowaniu od Rhizo pisze, żeby dolistnie dawać - i tam jest podane dużo większe stężenie, zdaje się że nawet 0,6%. Natomiast na canavegu nie pisze nic na temat nawożenia dolistnego. Stąd pytanie, czy jest sens dodawać vega i zwiększać stężenie w dolistnej pożywce kosztem zmniejszonej dawki Rhizo. No i dalej, czy dawać cannazym dolistnie i ile?
Z tego co wiem, wapno zdaje się najgorzej wędruje w łodydze, więc teoretycznie z canavega rezygnować w dolistnym nawożeniu byłoby niezbyt rozsądnie, ale może jakiś ekspert by się wypowiedział. :)

Edit:
Nie chciałem wyjść na potheada i skorzystałem z wyszukiwarki zamiast przeglądać bieżące tematy. I napisałem posta w archiwum. -_-
 
Ostatnia edycja:

uwaga sarny

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
470
Buchów
0
jezeli mowa o dolistnym nawozeniu to polecam zarowno "biohumus papke" jak i "azofoska mocna".
wczesniej nie znalazlem jakos o naworzeniu dolistnym tym nawozem a musze przyznac robi robote :p.
Azofoska stezenie 5ml/l jest jeszcze w miare ok choc polecam zaczac od 5ml/1,5-2l zeby przyzwyczaic rosliny. efekt znacznie lepszy niz przy konwencjonalnym podlewaniu, rosliny juz na drugi dzien zabieraja sie ostro za wzrost no i dzialanie jest dlugie bo do 2 tygodni. (chociaz ja zwykle co tydzien pryskam wlasnie 5ml/1,5l lub na 5ml/1l. zalezy czy maja niedobory czy nie.)

biohumus papka jest tez swietny, zwlaszcza w poczatkowym weg.

dopiero w tym roku kupilem azofoske, nie moglem znalezc na forum sensownej wypowiedzi czy sie oplaca czy nie, dlatego moze w tym temacie odrazu opisze dzialanie...
dziewczynki rosna zdrowe silne i robiac porownanie oprysk/konwencjonalne podlanie, oprysk jest zdecydowanie strzalem w 10. nie polecam pryskac zbyt czesto, jak dziewczynki nie wykazuja wiekszych niedoborow pryskam 5ml/1l max inaczej stres dla kobitek i przenawozenie. noo w celu ratowania albo silnie wyjalowionej gleby mozna probowac lac wiecej na litr ale radzilbym spryskac takim stezeniem i przyjsc za 2 dni jak bedzie wygladac znacznie lepiej to git, jak rosliny nie nabiora koloru to jeszcze raz.

rezultat stosowania znacznie lepszy niz przy podlewaniu nim badz laniu biohumusem+florowitem. nie stosowalem dolistnego nawożenia florowitem wiec nie mam porownania, musial bede znow go kupic i zrobic test, ktory z nich lepiej dolistnie wypadnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół