nasiona marihuany

Hydroponika czyli jak zbudować? :)

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
ja mam takie pytanie co do tego systemu ? czy jak kostki będą zanużone cały czas na te 2cm w wodzie to korzenie nie zaczną mi gnić czy coś ?
 

tychy90

Member
Rejestracja
Paź 3, 2007
Postów
22
Buchów
0
szkoda ze nikt nieodpowiedzial rowniez nasuwa mi sie te i jeszcze wiele inych pytan
 

tychy90

Member
Rejestracja
Paź 3, 2007
Postów
22
Buchów
0
jesli dobrze rozumiem korzenie szybko przebiją się przez wkład hydroponiczny , tak ? Czyli wygląda to wtedy w ten sposób ze na pewien moment zalewane są korzenie, następnie woda ścieka do pojemnika niżej. Korzenie wtedy zostają że tak powiem, na "wolnym powietrzu "? następnie z dolnego pojemnika, woda przepompowywana jest z powrotem na górę? hmmm. przedstawie to tak, na górze dwa pojemniki stojące nad jednym wiekszym. obydwa górne w dnie posiadają niewielkie otwory. w dolnym pojemniku jest mieszanka wody+ odzywki + pompa, pakująca wode do górnych pojemników. u góry normalnie stojące we wkładach hydro rosliny, nie zawieszane w powietrzu ani nic. woda z górnych pojemników leci na dół, z dolnego do góry . w kilku cyklach dziennie, dobrze rozumiem ?
edit ;
roslinki zawieszone jakims cudem 3 cm nad ziemią , tak ? a aby nie odparowała cała woda z ich poijemników dziurka z boku pojemnika centymetr nad dnem ?
 
Ostatnia edycja:
G

gowna strugi

Guest
dobrze rozumiesz. Co do wątpliwości: najczęściej stosuje się keramzyt w zbiorniku z roślinami, utrzymuje wilgoć i chroni korzenie. Druga kwestia dotyczy tego jak planta kiełkujesz. O tym poczytaj w artykule o Aeroponice Kowalskiego na WIKI oraz tutaj:
https://www.forum.haszysz.com/kie-kowanie-kostkach-we-ny-fotoporadnik-t54570.html
Kostka z wełny mineralnej to jedna z opcji, inna to tzw. netpot.

Jakieś plany konstruktorskie?

<peace>

tu o moim hydro, to ten sam system...
https://www.forum.haszysz.com/hydrobox-wzh-wiki-t62833.html
 

tychy90

Member
Rejestracja
Paź 3, 2007
Postów
22
Buchów
0
przypuszczam ze na początku nawet w systemie hydro, roslinke podlewac było by trzeba od góry, gdyz korzenie musiałyby się jeszcze rozrosnąć. a co do dziurek w skrzynce z roslinami.musiały by byc dwie. jedna odprowadzająca w cyklu gdzie przestała przepływac woda, w takim miejscu aby została 1-2 cm tafla wody, oraz druga, aby przelewając wode nie przelac pojemnika. w takim razie, jak mocno podtapiamy rosline w cyklu napełniania wody ? tak aby zapełnic cały pojemnik, czy jak gdzies mi pamięc przypomina tylko 1-2 cm pudełka z keramzytem. druga sprawa, nie potrafie ogarnąć jakiej wielkosci są pojemniki z keramzytem. cały system jaki chce stworzyc juz ktos opisał, 3 plastikowe pojemniki i pompa wodna z rozdzielaczem, wszystko w juz na gotowym secie z jednego ze sklepów. tak wiec jakiej wielkosci są docelowe "donice" z keramzytem ? przypuszczam ze nie muszą byc wielkie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół