nasiona marihuany

Makumba

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
I

invit

Guest
Napisales tam ze w wysokiej temp a ziomek mogl nie zrozumiec i pomyslec ze trzeba gorace wypic a uwierz ze sa tez tacy na forum :thumleft: Peace

no wlasnie tak myslalem... ze trzeba na cieplo jesc... ale dobra, juz czaje o co chodzi
 

VERSACZ

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2006
Postów
396
Buchów
0
invit napisał:
no wlasnie tak myslalem... ze trzeba na cieplo jesc... ale dobra, juz czaje o co chodzi

chyba wypic :pl: no chyba ze ty to jeszcze pozniej zamierzales zjesc :mrgreen:
 
F

febron

Guest
hej ...zrobilem makumbe z jednego krzaka swiezego prawie ze, kierujac sie do instrukcji na necie i niestety musze powiedziec ze mnie nic szczegolnego nie bylo...tylko raz czy tam dwa mi ryj sie usmiechnol szczerze heh :jocolor: niewiem moze to z powodu ze krzak byl nie dojrzaly lub techniczny bo u mnie na wilage gosciu posadzil chyba qrde trzy rajki meskiej konopi ale niewiem czy to ta technicza czy nie..pomozcie :scratch:
 

borsuk2216

Well-known member
Rejestracja
Gru 25, 2005
Postów
156
Buchów
0
zalatw sobie jakis dobry sprzet lub wiecej i zrob jeszcze raz , jedynie tyle moge ci pomoc
 

hbsh

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2006
Postów
659
Buchów
2
Mam pytanie: czy liscie na makumbe musza byc idealnie wysuszone??
 

damian0505

Member
Rejestracja
Mar 7, 2006
Postów
17
Buchów
0
dobra to ja dzis se zrobie za***ista makumbe tylko matka pujdzie spac ma 2,5 metra wysokiego samca odmiany shaman juz suchego i jeszcze jednego swiezego wpie****e zobaczymy co to bedzie :silent:
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
po 2 szklaneczkach będziesz wołać czarownik zepsuć mi się pokrętło....
z dwóch pełnych krzaków ładnie kopnie :) nie przesadź hehe.
 

damian0505

Member
Rejestracja
Mar 7, 2006
Postów
17
Buchów
0
no dobra ugotowalem i wypilem szklaneczke jakies 20 min temu kur***ko niedobre prawie sie pozygalem ale dalem rade narazie nic nieczuje zobaczymy co to bedzie :queen:
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
post napisał o 1.23 teraz chyba jest prawie 4 .. czyli chyba dobrze podziałało ? :).

Jeśli nie to źle przyżądził bo z 2 tak dużych krzaków na pewno kopnie o ile nie były samymi patykami i nie były przemysłówkami :).

Obrzydliwe? kurde to tylko ja robie chyba takie, że ludzie chcą pić dla samego waloru smakowego.

Ja dodaję prawdziwego masełka nie margaryny, podczas gotowania słodzę cukrem i odrobina cukru waniliowego , smak zarąbisty jakby słodkie mleko ziołowe :).

Efekt.. no działa :sunny:
 
J

Jazzmad

Guest
no wlasnie
to jest bardzo smaczne .... tez dodaje masla a słodze miodem i wychodzi przepyszna ;)
jedyne co robie inaczej to miele w młynky cale zielsko na pył i w takiej postaci dodaje do gotujacego sie mleka
 

damian0505

Member
Rejestracja
Mar 7, 2006
Postów
17
Buchów
0
mialem ostra klepe nigdy niemialem tak po zielu taki dziwny odlot fajnie bylo a pewnie dlatego mialem to takie kur***ko niedobre bo jeden krzak mialem suchy a drugi swiezo sciety wiec pewnie z niego takie hujowe to bylo i chyba zaduzo masla bo tluste ale nastepny raz zrobie makumbe z suchego i po zbiorach z normalnego ziola
 

diaboliqe

Member
Rejestracja
Maj 31, 2006
Postów
5
Buchów
0
Własnie zrobiłem swoją pierwsza Makumbe w życiu :p
Oberwałem liscie z 2 krzaków i do dzieła :p
Gotowej makumby otrzymałem 2 szklanki, dodam tylko, że jest bardzo gęsta :p
Jak tylko się ochłodzi zabieram sie do konspumpcji :p
pozdro
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
Wydaje mi się, że z suszonych liści lepiej jest robić, bo ze świerzych sporo chlorofilu dostaje się do mleka, przez niego smak jest nieciekawy. Ja robiłem 2 razy, za każdym razem brałem całego krzaka i faza była nijaka :/ Ledwo cokolwiek wchodziło.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół