nasiona marihuany

[PCBOX][AF] Blueberry

Wyszukiwarka Forumowa:

loniu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 20, 2008
Postów
540
Buchów
0
Zauważyłem na wcześniejszych zdj na liściach krople wody. Nie lej bezpośrednio na nie, bo krople wody mogą zadziałać jak lupa i powypalać takie jasne kółeczka na liściach. Co do tego, że żółkną to raczej wina za wysokiej temp. .
 
G

Gość

Guest
Zauważyłem na wcześniejszych zdj na liściach krople wody. Nie lej bezpośrednio na nie, bo krople wody mogą zadziałać jak lupa i powypalać takie jasne kółeczka na liściach. Co do tego, że żółkną to raczej wina za wysokiej temp. .

Te przebarwienia to raczej nie od kropel na liściach bo by było na wszystkich... skoro temperatura to będę musiał albo mniejsza żarówkę dać albo w ogóle wyjmować podczas upałów... ale czy takie roszady nie zestresują roślin??
ps. a może to niedobór azotu?
 
Ostatnia edycja:

wielkiehalo

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2011
Postów
48
Buchów
0
Podbijam temat.
również mam podobny problem i fajnie jakby się ktoś na ten temat wypowiedział :D

Pzdr

mam nadzieje, że jakoś ten problem ogarniemy ;)
 
G

Gość

Guest
13 dzień
Witam!

Mam problem - jak wspominałem wcześniej niektóre liście zaczęły zmieniać kolor na jaśniejszy... Teraz liście na brzegach przysychają. W planach mam zakup biohumusa bo po przejrzeniu forum wydaję mi się, że to wina niedoboru azotu. Nie jestem pewien czy dobrze robię więc proszę o pomoc!



















 

JahLight

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2011
Postów
1,132
Buchów
0
Mi to tez na niedobor azotu wyglada. Kupuj biohumusa forte i polowe zalecanerj dawki
 

loniu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 20, 2008
Postów
540
Buchów
0
Azot, albo za gorąco, albo jedno i drugie.
 
G

Gość

Guest
kupiłem wczoraj biohumusa extra i podlałem roślinki 1 nakrętką na 0,5 l wody :) mam nadzieje ze poprawi to zdrowie sadzonek :)
 
G

Gość

Guest
16 dzień

Witam,
zrobiłem na jednaj sadzonce LST (na tej większej), mniejszej daje spokój i czekam aż podrośnie. Wydaje mi się, że na jedną stronę boxa pada więcej światła i ta roślinka jest zdecydowanie większa... robię mały eksperyment... obróciłem doniczkę przez co ta mniejsza sadzonka ma większy dostęp do światła, zobaczymy czy ruszy do góry :D

Jak oceniacie lst na roślinie?













Pzdr
 

JahLight

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2011
Postów
1,132
Buchów
0
Nie za duzo tego biohumusa? co do lst to nie wiem czy za malo nie wygioles ale poczekaj na oppinie innych PZDR
 
G

Gość

Guest
Nie za duzo tego biohumusa? co do lst to nie wiem czy za malo nie wygioles ale poczekaj na oppinie innych PZDR
Na opakowaniu pisze 3-4 nakrętki na lit wody, ja dałem 1 na pół litra. Wiec powinno być ok
 

CrystalBud

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 17, 2010
Postów
1,672
Buchów
2
Wszystko git, fajnie pomyślałeś z tymi rurkami etc. Lst jak na razie wystarczy, poprawiaj co jakiś czas.
 
G

Gość

Guest
20 dzień

Witam,

Jak na razie z sadzonkami wszystko jest w miarę okej. Zaczyna być w pokoju czuć ich obecność, więc zakryłem wszelkie otwory filtrem węglowym i skonstruowałem prosty filtr na wiatraki, mam nadzieje, że pomoże. (poniżej na zdjęciach) :sunny:

Rośliny podlewam co drugi dzień (250ml), na przemian wodą / wodą z nakrętką biohumusa (na dwie rośliny). Po jakim czasie zwiększyć dawkę biohumusa?

Jaśnienie liści przystopowało po podlewaniu biohumusem, więc podejrzewam, że to była wina niedobory azotu.

Trening LST stosuje już na obu roślinach, poprawiając co parę dni poprzedni.

Jestem zadowolony... oby tylko tak nie ***ało jarankiem w całym pokoju :smokee:













Pzdr
 

eliaz

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2011
Postów
583
Buchów
0
Biohumusa zacznij lać częściej, ja zacząłem od 2 nakrętek na 1,5l wody, po dwuch podlaniach wrzuciłem już 4-5 nakrętek na 1,5l, na końcu 6 ;)Wyglądają.. ładnie, Nie bój się, biohumusem nie łatwo przenawozić pomidorki ;)
 
G

Gość

Guest
uważam z tym biohumusem bo z tego co wiem blueberry jest wrażliwa na nawozy... ale dziś podlałem 2 zakrętkami wiec zobaczymy jak to ogarnie :)

ps.
podczas robienia lst, złamałem jeden listek... myślałem ze się zrośnie ale wysechł. Czysta ciekawość podpowiedziała mi żebym nabił go w lufkę i spalił. I wiecie co zaskoczyłem się , TO działa :D
pozdro
 

Amnezia

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2008
Postów
224
Buchów
0
bez urazy, ale jak na ciebie palony liść działa to ty chyba nigdy zioła nie paliłeś ;] weź pozrywaj wszystkie liście i będziesz miał zapas na zimę :D
PS. nie jestem pewien, ale liście w tej fazie jeszcze nie są w ogóle pokryte trichomami
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół