nasiona marihuany

Odległość lampy hps od szczytów roślin konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Ta sama tabelke stosujemy tez do MH ? :p
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Tak, aczkolwiek można delikatnie zwiększyć odległość od lampy. Duża ilość niebieskiej barwy w widmie powinna zapobiegać wyciąganiu się roślin.
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Wielka bedzie roznica w puchnięciu jak hps 150w bedzie zalóżmy 20cm od szczytów a 40cm od szczytów?
 

rafwis7317

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2019
Postów
111
Buchów
0
Panowie, przeczytałem cały ten wątek i wiele innych i dalej ku**a nic konkretnego nie wiem w tej sprawie... Niech się ktoś zlituje i powie mi jak wysoko trzymać lampę hps 400 (cooltube) nad szczytami? Albo chociaż jakieś widełki proszę podać, wiadomo, że chodzi mi o optymalną wysokość. Dziękuję

Ja mam hpsa 400watt box 1x1x2m i wisi na 40cm jak nizej dalem to jednego listka na jednej roslince zjaralo mam 3wentylatory 29stopni na szczytach niektorzy przez pierwsze 3tygodnie wieszaja lampe na 120cm a potem obnizaja
 
Ostatnia edycja:

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
elo, będę dziś instalowała hpsa 250w nad planatmi w drugim tygodniu flo które do dzisiaj rosły pod 100w LED clu058, mam nadzieję że ktoś podpowie bo nie mam pojęcia na jakiej odległości od najwyższego szczytu trzymać bezpiecznie lampe? zwykły odbłyśnik bez cool tuby, hjelp dejcie znać co i jak <peace>
 

rafwis7317

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2019
Postów
111
Buchów
0
elo, będę dziś instalowała hpsa 250w nad planatmi w drugim tygodniu flo które do dzisiaj rosły pod 100w LED clu058, mam nadzieję że ktoś podpowie bo nie mam pojęcia na jakiej odległości od najwyższego szczytu trzymać bezpiecznie lampe? zwykły odbłyśnik bez cool tuby, hjelp dejcie znać co i jak <peace>

30cm se daj a jak zjara liscie to podnies
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Osobiście nie zgadzam sie z teoria im blizej tym lepiej, dotyczy wszystkich rodzajów lamp. Ewentualnie w istatniej fazie flow jak najbliżej. Podczas veg i wczesnym flow obserwuj roślinę jak ksztaltuje (miedzywiezla) internody. Odstep minimum 2,5 cm. Aby to osiągnąć steruj wysokością lampy.

Odległości 1m przy wczesnym veg czy 65cm przy transition na flow nie powinno stanowić przeszkód, a wymiernie wpłynie na ilosc kwiatostanu.
 

Azyl12

Member
Rejestracja
Kwi 15, 2020
Postów
5
Buchów
0
Siema ja mam lampę cfl 250 w trzymam ja na odległość jakieś 10 cm od szczytów ale mam problem z temperatura pokazuje mi 30-35 stopni i w ziemi jest momentalnie jak na sahaze jak waszym zdaniem mierzyć temperaturę bo może robię coś nie tak trzymam termometr na wysokości szczytów
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
W jakim celu trzymasz tak blisko tę żarówkę? To normalne, że będzie taka temperatura skoro trzymasz na tak krótkim dystansie. W jakim wieku są rośliny? Czy są to siewki?
 
U

Usunięty 59382

Guest
W jakim celu trzymasz tak blisko tę żarówkę? To normalne, że będzie taka temperatura skoro trzymasz na tak krótkim dystansie. W jakim wieku są rośliny? Czy są to siewki?

Cfl trzyma się tak blisko w celu by roślina dała w miarę zadowalające plon!10cm to jest max przy Cfl jeśli chce mieć w miarę dobry kwiat
 

ligniak

New member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
1
Buchów
0
Siema wszystkim. Panowie jak to jest wkoncu z tą odległością od lamp, mam sadzonki 4 dniowe i z tego co się naczytałem powinienem lampę(250w hps) powiesić jakieś 20cm(+-) nad szczytem.. tez tak zrobiłem i trochę dziwnie to wygląda bo prześwit między doniczka(11l) a lampa jest malutki że ciężko zobaczyć roślinki z tyłu boxa... Wszyscy piszą że ma być jak najbliżej szczyty ale oglądając fotorelację to każdy u siebie ma lampę jakieś 0.5m od rośliny. Czy w fazie weg lampa powinna być wyżej?
 

PanDoktor07

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2020
Postów
114
Buchów
69
Przecież najsensowniejsza odpowiedź się już powtórzyła kilka razy. Tak nisko na ile pozawala Ci temperatura. Obserwuj czy się nie przypalają liście, czy nie chowają się od ciepła lub też czy nie wyciągają się do góry bo lampa za nisko.
 

doktorrafal

Well-known member
Rejestracja
Sie 14, 2020
Postów
116
Buchów
0
Siema ja mam lampę cfl 250 w trzymam ja na odległość jakieś 10 cm od szczytów ale mam problem z temperatura pokazuje mi 30-35 stopni i w ziemi jest momentalnie jak na sahaze jak waszym zdaniem mierzyć temperaturę bo może robię coś nie tak trzymam termometr na wysokości szczytów

28stopni to jest max powyzej rosliny uj strzela
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół