nasiona marihuany

Odległość lampy hps od szczytów roślin konopi

Wyszukiwarka Forumowa:
R

rasta

Guest
aby roślinki się nie wyciągaly polecam tą tabelę. jest ona już w paru tematach na forum ale tu każdy będzie mial do niej latwy dostęp bez konieczności szukania i przeglądania tematów.

 

tommy2320

Member
Rejestracja
Mar 13, 2011
Postów
14
Buchów
0
pytanie co do odleglosci hps 600

mam maly problem ze zrozumieniem tej tabeli sumujac:
jestem w 3 tygodniu skunk#1 fem na FLOmam 6 dziewczyn okolo 160 cm wysokie...
na jednym z pomidorow pierwszy raz testuje SCROGsiatke 120cm X 60cm
na ilosc topkow nie narzekam ale wydaje mi sie ze na chwile wstrzymaly wzrost zamierzam obnizyc wysokosc lampy HPS 600w na jakies 8 cali od topow
prosze o pomoc bo wydaje mi sie ze z tej tabeli tak wychodzi../??
czy to nie za nisko?
:spalony:
 
Ostatnia edycja:

twister999

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2011
Postów
325
Buchów
4
taaa, ta tabela jest po-je-ba-na jeśli chodzi o zaznaczenie optymalnych odległości podając w przedziale optymalnym wartości różniące się 10-krotnie ilością lumenów; te wartości foot-candles to też chyba z dupy wzięte - ja bym je traktował jako lumeny

jeżeli przyjąćby te wartości jako prawdziwe to optymalną odl. dla Ciebie byłoby aż 35 cali, natomiast jeżeli traktować to jako lumeny to byłoby wtedy 10,5 cali


czyli mnożycie 50000 x wasza powierzchnia i otrzymany wynik odszukujecie w tabeli w kolumnie z waszym HPS
 
Ostatnia edycja:

MatkaBoskaNieDzielna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 15, 2010
Postów
2,028
Buchów
9
Sprawdzalem w luxach miernikiem Hanny i powiem wam ze ta tabela sie zgadza i to bardzo. Kazdy cm sie liczy!!! Swiatlo az tak diametralnie spada.
 

trzyxszesc

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2010
Postów
209
Buchów
0
Mam pytanie co do tego - Odleglosc od zarowki hps'a czy poczatku odblysnika?

zastanawialem sie nad tym bo najpierw ustawialem 10-12 cm od odblysnika , a teraz rosna jakies 10 cm od zarowki bo od niej mierze odleglosc , ale nie wiem czy to wlasciwe
 
D

delete

Guest
czyli jak ma 150w i juz są po wykwiełkowaniu to 35cm od doniczki?
 
G

Gość

Guest
czyli jak ma 150w i juz są po wykwiełkowaniu to 35cm od doniczki?

Ja przy HPS 150 trzymam lampe ok. 20cm od szczytu. Jak trzymalem blizej to mi sie zaczely liscie przypalac. Oczywiscie mozna sprobowac wyzej jesli uwazasz, ze roslinka nie zachowuje sie tak jak nalezy ;]
 

gorzki

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2009
Postów
89
Buchów
0
Ma byc tak blisko na ile temp. pozwala.
napisałaś że ma być tak nisko jak tylko temp pozwala mam 2x600 i trzymam 20 cm od szczytów( 21c) i chciałbym zjechac nizej zeby zwiekszyc temp i tymsamym obnizyc wilgotnosc ale to juz bedzie mniej niz 8 cali 1cal=2,51cm, a według tabelki wynika ze zablisko prosze potwierdź swoja wypowiedź bo wydaje mi sie ze nie myslałeś ze ktos moze zjechac jeszcze nizej z taka mocą.
 

MatkaBoskaNieDzielna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 15, 2010
Postów
2,028
Buchów
9
napisałaś że ma być tak nisko jak tylko temp pozwala mam 2x600 i trzymam 20 cm od szczytów( 21c) i chciałbym zjechac nizej zeby zwiekszyc temp i tymsamym obnizyc wilgotnosc ale to juz bedzie mniej niz 8 cali 1cal=2,51cm, a według tabelki wynika ze zablisko prosze potwierdź swoja wypowiedź bo wydaje mi sie ze nie myslałeś ze ktos moze zjechac jeszcze nizej z taka mocą.

Oj moze :D

Jasne ze mozesz... tyle ze mozesz przeswietlic rosliny (zaczna sie na szczytach wybarwiac). Ja mialem swoje 600'ki w tubie i trzymalem je ok 15 cm od szczytow (pozniej podwyzszylem zeby doswietlic boki). Sprawdzilem jeszcze raz i rzeczywiscie mam ok 90kLx w odleglosci 15 cm od tuby, a to jest bezpieczna odleglosc. Poprostu przybliz je i sprawdz po dniu czy nie robia sie blado-biale na szczytach po dniu.
 

fastmario

Active member
Rejestracja
Lut 19, 2012
Postów
30
Buchów
0
...

Zapytanie początkującego.

Z chłopskiego punktu widzenia hpsy z cool tube mozna trzymac niżej nad roslinkami.
Powiedzcie mi taką rzecz - mam 600w bez cool tuba. Cholerne cieplo lapka daje. Ale oczywiście mam w growboxie profesionalna wentylacje. Powiedzcie, jak nisko trzyma sie cool tuba a jak nisko zwyklego hpsa.

Z góry dziek
 

Natural

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2011
Postów
1,870
Buchów
1
trzymasz tak nisko zeby na wysokosci szczytow temp nie przekraczala 30'
proste jak budowa cepa i tyczy sie to kazdej lampy


ja jako ciekawostke powiem wam, ze aktualnie (koncowka FLO) trzymam swoją 400tke 10-20cm od topow i jest wporzo (wentylator skierowany centralnie na zarnik)
 

fastmario

Active member
Rejestracja
Lut 19, 2012
Postów
30
Buchów
0
trzymasz tak nisko zeby na wysokosci szczytow temp nie przekraczala 30'
proste jak budowa cepa i tyczy sie to kazdej lampy


A mógł bys mi powiedziec gdzie moge sczytacz dokladna temp - chodzi mi o miejsce odczytu. Gdzie ulokowac term.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół