nasiona marihuany

Uważajcie, BEZPIECZEŃSTWO.

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

babum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 1, 2010
Postów
839
Buchów
4
SecurityKISS Tunnel moge polecic, sam uzywam, nie zwalnia, tylko dziennie na wykorzystanie jest 300MB za doplata oczywiscie wiecej
 

DanishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
439
Buchów
40
a może coś takiego jak Ricco VPN ? Co o tym myślisz?

Każdy może być, one korzystają z serwerów proxy które sam możesz sobie wklepać w przeglądarkę. Program daje Ci jedynie to że wszędzie leci przez proxy, gg, skype i automatycznie co jakiś czas zmienia serwer proxy. Ja ręcznie ustawiałem sobie proxy z dobrymi pingami bo program nie raz wybierał takie padaczki że przeglądanie internetu trwało tyle co ubicie mleka.
 

LittleJacob

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2012
Postów
471
Buchów
0
A może tak się zapytam. Czy wogóle warto zmieniać Tora bo jeśli chodzi tylko o mulenie to mi nie przeszkadza a jeżeli mam płacic tylko za plynność działania a i tak efekt jakiegoś tam bezpieczeństwa jest taki sam to bez sensu.
 

DanishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
439
Buchów
40
Płatne programy mają własne serwery proxy, które są lepszej jakości. Bezpieczniej nie będzie ale na pewno płynnej ;)
 

noiswieci

New member
Rejestracja
Lut 23, 2013
Postów
2
Buchów
0
Hej! Widze ze dbacie o swoje bezpieczenstwo (przynajmniej czesc osob) i uzywacie Tora.

Wlaczanie, instalowanie flasha czy innych wtyczek jest glupota tak samo jak takie wlaczanie go na chwile zeby tylko cos...
Po to Tor Browser (firefox dolaczany do tor bundle) jest ich pozbawiony zeby ich nie uzywac a nawet jakby mozna bylo od czasu do czasu to by dolaczyli je ale byly by wylaczone!!

Mozna go uzywac ale w przypadku ztoryfikowania calego systemu gdzie nie mialy by miejsca przecieki dns i inne polaczenia na boku bo caly ruch tak czy inaczej szedl by przez TORA.

Tak samo uzywajac samej przegladarki Torowej nie mozna uruchamiac zewnetrznych plikow pdf, zadnych docow srocow itd bo one sa otwierane w zewnetrznych programach ktore moga sie laczyc bez tora!!!


Obecnie wchodzac tutaj przez Tora, Wasz serwer widzi IP wezla wyjsciowego (exit node) czyli komputera ktory stoi na koncu wymiany danych pomiedzy nodami (p2p).Zasada dzialania sieci jest taka ze te wezly co jakis czas zmieniaja sie wiec zmienia nam sie takze IP.

Prawdopodobnie skrypt na serwerze sprawdza czy IP z ktorego sie zalogowalismy jest takie same jak IP ktore teraz mamy i jak sie nie zgadza to nas wylogowywuje z forum. I tak co chwile..


Hosing na Torze (domena *.onion)

Slyszal ktos moze o tym??
Istnieja w sieci Tor anonimowe strony do ktorych mozna sie dostac tylko przez Tora. Te strony maja swoja domene losowo wygenerowana (po to zeby nie mozna jej bylo latwo zapamietac) np. jhiwjjlqpyawmpjx.onion

Jesli te strony sa odpowiednio zabezpieczone przed wlamaniem na serwer, to nie mozna ich namierzyc poniewaz tak jak wspomnialem znajduja sie tylko w sieci TOR. Nie maja swojego adresu IP ani nic innego co mozna by powiazac z ich lokalizaja itd.

Przyjmijmy teraz ze organy panstwowe, nie polskie bo nie maja uprawnien do takich prowokacji ale np w ameryce - FBI postawia taka strone. Dostepna tylko z Tora z wlasna domena cebulkowa. Rejestruja sie na niej uzytkownicy i co? Gowno dopoki sa swiadomi tego co robia to ich nie moga namierzyc. Dlaczego?
Poniewaz serwer ten ukryty, tez nie widzi ich adresow IP poniewaz dzialaj w TORze. Wszystko dziala w jednej sieci wiec kazdego adres IP to 127.0.0.1 czyli adres lokalnego komputera tzw. localhost. Wiec nie beda wiedzieli nawet kto jest kto, kazdy ma taki sam adres!!


Zeby namierzyc ta osobe musieli by sie pofatygowac i np:
-umiescic na stronie flasha, jave lub inny element ktory moze sie polaczyc poza Torem!

-wrzucic jakis plik, dokument z worda, excela czy nawet wykonywalny (exe) kktory ktos sciagnie i wlaczy/otworzy na komputerze!!!

-napisac do tej osoby i jakos sie zaprzyjaznic, podstepem zdobyc numer telefonu (nie trzeba nawet na niego dzwonic zeby go namierzyc) czy inne nasze prawdziwe dane ktorymi poslugujemy sie na codzien!

-kiedfy robimy zdjecie np. i-srajfonem albo innym urzadzeniem z gps zapisuja sie w nim dane EXIF a w nich nasze wspolrzedne GPS, marka i model urzadzenia, wartosc przyslony, lampa blyskowa itd. Dlatego zdjecia nalezy wrzucac przez forumowy uploader ktory (miejmy nadzieje bo nie sprawdzalem) je usuwa! Wrzucajac na zewnetrzne serwisy typu imageshack zostaja one w tym zdjecu !!

-cos by sie jeszcze znalazlo ale.. juz zmeczony jestem wiec dopisze kiedys jak sie przypomni. Pamietajcie ze czlowiek to najslabsze ogniwo! Jak bedziecie ostrozni, bedziecie myslec co robicie to was nie namierza!

Nawiazujac do tego wyzej, czy haszysz.com dostanie swoj onionowy adres (nic sie nie placi)? Istnieje wiele serwisow posiadajacych strone w clearnecie (czyt. tym normalnym internecie) jak i domene w sieci TOR pozwalajaca uzytkownikom anonimowo przegladac, pisac ogolnie anonimowo korzystac z nich. Wtedy nie bylo by problemow z ciaglym wylogowywaniem i wzroslo by bezpieczenstwo.


A i tak na koniec, po jaka cholere przy rejestracji jest opcja podawania polecajacego? ZEby w razie czego mozna bylo skojarzyc kto sie z kim lepiej zna? Albo kto z kim gadal w realu i mu podal link do forum? To taka troche niezbyt przydatna bo kto patrzy ilu osobom ktos polecil forum? w sumie to nie wiem kto ma prawa na to patrzec ale.. usuniecie tego raczej nie zaszkodzi a stworzy wieksza anonimowosc prawda?

Mam nadzieje ze wyjasnilem to dobrze i przejdzie to przez moderacje (o ile takowa istnieje) tak dla wiekszego uswiadomienia uzytkownikow. Co prawda pisze z nowego konta ale jestem jednym z szary uzytkownikow Waszego forum ktory dla bezpieczenstwa wolal nie pisac ze swojego. Ilosc wiedzy i doswiadczenia tutaj jest potezna i pomogla nie jednemu wiec nie chcialbym zeby to ise zmienilo. A nie zycze nikomu wpadki bo to nic przyjemnego...

Wchodzac przez TORowa przegladrke na strone ip-check.info mozna sprawdzic bezpieczenstwo ustaien. W razie czego sluze pomoca.

PS.jesli ktos chce podyskutawac na ten temat to niech najpierw poczyta troche o tym bo duzo osob ma w zwyczaju wymowiadanie sie na temat o ktorym nie maja zielonego poejcia..

Pozdrawiam X.
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
Ktoś pisał o finansowaniu przez gogle tora to mi się bardzo nie podoba bo gogle to największa szmata każdy twój mail wszystko wszystko… z tego co piszą na stronach dokumentalnych i teoretyzujących spiskowo, zresztą było gdzieś, że sam prezes/właściciel wypowiadał się ze nic nie powinno być tajemnica. Nie pamiętam do końca cytatu, ale tak to szło, jeśli chodzi o sens, wiec w efekcie tor zabezpieczy cię przed małym posterunkiem policji, ale nie, jeśli by ktoś wrzucił zdjęcia plantacji, która produkuje tony, albo inaczej:, jeśli ktoś z jakiegoś powodu potrzebuje cię znaleźć to cię ma, tak ja to widzę to tylko moja teoria. Druga sprawa ważniejsza i dziwne ze nikt o tym nie napisał ściągam z linka podanego w pierwszym poście i próbuje to konfigurować z według drugiego linka, ale mam inna wersje firefoxa no i efekt jest taki ze nie mogę tego skonfigurować / nie jestem pewien czy wszystko jest dobrze. Po wejściu na ip-check.info pokazuje mi ze jestem użytkownikiem tora, ale jakieś te ciasteczka javy … wszystko wszystko, no nie zrobiłem 100% tak samo jak tam jest w opisie i nie jestem przekonany, że jest to dobrze, bo może akurat coś ważnego pominąłem i trzeba to poprawić, no a jak się na tym nie znam i nie mam łopatologicznej instrukcji to sam se nie poradzę. Google też mi nie pomogło a szukałem, mam tylko jakiś torbutom ale nie mam tego okienka ze tor jest włączony. Więc mam propozycje/prośbę do administracji, żeby zrobi jakąś aktualną instrukcje albo jeszcze lepiej paczkę tor + jakaś skonfigurowana już przeglądarka. Albo jakoś inaczej ogarnąć to by każdy nowy miał łatwiej, nie jestem jakiś internetowy mamut wydaje mi się ze jestem całkiem kumaty w te sprawy a nie potrafię sobie z tym poradzić w jedno długie popołudnie. Te adresy.onion podane w instrukcji konfiguracji nie działają mi. ps. niewiem czemu entery nie działają ...
 

rebeliant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2011
Postów
836
Buchów
0
Google też mi nie pomogło a szukałem, mam tylko jakiś torbutom ale nie mam tego okienka ze tor jest włączony. Więc mam propozycje/prośbę do administracji, żeby zrobi jakąś aktualną instrukcje albo jeszcze lepiej paczkę tor + jakaś skonfigurowana już przeglądarka. Albo jakoś inaczej ogarnąć to by każdy nowy miał łatwiej, nie jestem jakiś internetowy mamut wydaje mi się ze jestem całkiem kumaty w te sprawy a nie potrafię sobie z tym poradzić w jedno długie popołudnie. Te adresy.onion podane w instrukcji konfiguracji nie działają mi. ps. niewiem czemu entery nie działają ...
Tora masz do pobrania z strony producenta mianowicie :
https://www.torproject.org/

Wystarczy ściągnąć, zainstalować lub rozpakować ( nie wiem jak obecna wersja ma ). Po włączeniu pokaże nam się "Panel Kontrolny Vidalii"
image.gif




, który podłączy nas do tora oraz otworzy okno przeglądarki opartej na FF.
Tyle.

SS pochodzi z Ubuntu stąd przyciski zamknij, etc po prawej ale w Windowsie jest analogicznie.
 
D

delete

Guest
Jakiś sposób aby przez tora zdjęcia dodawać do galeri #.com ? u mnie sie nie da ? czemu ?
 

rebeliant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2011
Postów
836
Buchów
0
Jakiś sposób aby przez tora zdjęcia dodawać do galeri #.com ? u mnie sie nie da ? czemu ?

Raczej nie ponieważ ze względu na bezpieczeństwo przeglądarka Tora czy Bundle browser ma wyłączone obsługę : skryptów, javy, java-skryptów, oraz innych wtyczek.

EDIT:
spróbuj wybrac przesyłanie pojedynczego pliku na stronie uploadu galerii haszysz
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
O jezu nie wiem może w jakiś za***iscie skomplikowany sposób to ująłem ze nie dało się zrozumieć, mam taki dar ponoć. Nieważne.
W pierwszym poście moim w tym temacie poprosiłem, żeby ktoś napisał te instrukcje tak, żeby dało się ją zastosować do nowszej wersji przeglądarki, bo tego, co tam jest napisane nie da się…
Potem mi pisze rebeliant, że wystarczy tylko ściągnąć tego tora i gra, a dalej pisze taki post, z którego jasno wynika, że jednak jest sens robić te instrukcje, no to już ocipiałem …
I jeszcze mi piszecie, że nie mam ciekawości no to już dedłem :D nie działają mi te linki podane w instrukcji do costamcostam.onion
 
D

delete

Guest
A na ch*j wam ten tor dzieci? Wiekszosc z was nawet nie ma namiotu tylko jedzie na pcboksach. Outdoorowcy tez sraja zarem, posiadajac dwa-trzy krzaki...

System was niezle nastraszyl...

Ja TORA uzywalem tylko kilka razy, zeby zamowic cos z SR. Poza tym uzywam normalnie komputera jak na codzien, z reszta jaK WIEKSZOSC normalnych uzytkownikow tego forum.

Musicie zrozumiec ze policja nawet nie szuka takich upraw do 600-1200W.

Jak sie wpie****icie to na wlasne zyczenie, a przyczyna nie bedzie internet, bo jak na razie o takim przypale nie slyszalem. Ani na naszym polskim forum, ani na zadnym zagranicznym..

yo
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół