nasiona marihuany

Nadtlenek wodoru (H202)

Wyszukiwarka Forumowa:

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
Witam .
Czytając opis Canna Boost Accelerator zauważyłem , że piszą żeby nie używać kombinacji z produktami zawierającymi nadtlenek wodoru (H202).
Pewnie dlatego , że jest on głównym składnikiem tego produktu a przedawkowanie go może uszkodzić roślinkę . I zacząłem szukacz danych o h2o2 w uprawie roślin i natknąłem się na ciekawy artykuł . Osobiście zamierzam przetestować h2o2 na swojej roślince .

Zapraszam do lektury bo jest ciekawa .



Tak sobie przeglądałem Internet w poszukiwaniu sposobów zwiększania efektywnego wzrostu naszych roślin (bonsai czy pre-bonsai). Myślę, że jest to ciekawa informacja dla hodowców roślin:) i myślę, że warta odrobiny większej uwagi… wiem wiem post nie jest za krótki ale… W trakcie, wielokrotnie spotykałem się z zastosowaniem wody utlenione jako dodatek do wody dla roślin oto co znalazłem:

Sposoby korzystania z nadtlenku wodoru w uprawie roślin ogrodowych jak i ozdobnych

Korzyści wynikające z zastosowania nadtlenku wodoru można wykorzystać zarówno w ogrodnictwie jak i uprawie roślin indor, niezależnie od tego czy są to drzewa owocowe, krzewy ozdobne czy zioła. Nadtlenek jest doskonały dla roślin, które zostały zasadzone w ziemi jak i dla tych zasadzonych w pojemnikach . Dodatkowo H2O2 znalazł zastosowanie w ogrodach hydroponicznych, szklarniach, ogrodach różanych, ogrodach ziołowych, ogrodach warzywnych, sadach, ogrodach kwiatowych lub trawniku.


Nadtlenek działa poprzez uwolnienie tlenu. Działa jak uzupełnienie tlenu dla roślin. Wyniki badań jak i obserwacji pokazały, że tlen pochodzący z wody utlenionej poprawia kondycje roślin oraz w znaczny sposób wpływa na ich wzrost. Nadtlenek wodoru może również pomóc w przypadku obecności grzybów w glebie. Posiada właściwości antygrzybiczne, bakteriobójcze oraz pomaga dotlenić bryłę korzeniową.

Jak korzystać z nadtlenku wodoru w uprawie roślin:
Sposoby korzystania z nadtlenkiem w ogrodzie

* Ogólnie jako dodatek do wody, którą podlewamy, zraszamy lub myjemy roślinę
* Ogrodnictwo hydroponicznej poprzez dodatek wody utlenionej do obiegu systemu wodnego
* W postaci sprayu na uszkodzone części roślin jako zabezpieczenie przez infekcajmi.
* W spray w szklarniach jako inhibitor rozwoju pleśni
* Kiełkujących nasion przed sadzeniem. Dodane do wody w której moczą się nasiona powoduje, że roślina kiełkuje szybciej oraz jest mocniejsza i intensywniej się rozwija
* Do ukorzeniania sadzonek albo w wodzie albo w glebie. Gdy ukorzeniamy w wodzie to moczymy pędy w roztworze wodnym nadtlenku wodoru. Gdy ukorzeniamy w podłożu to podlewamy obficie roztworem H2O2
* działanie antygrzybiczne i antypleśniowe . Nadtlenek wodoru pomaga kontrolować pleśni na roślinach lub w glebie. Jeśli roślina jest zarażona najlepiej spryskiwać liście wodą z dodatkiem wody utlenionej.

Nadtlenek wodoru w ziemi jako naturalny system nawadniania (deszcz)

Obecność nadtlenku wodoru w wodzie deszczowej jest jednym z ważniejszych tajników szybkiego wzrostu roślin w gruncie, gdzie H2O2 jest systematycznie dostarczany wraz z opadami deszczu . Cząsteczki wody wyłapują wolne tlen sigletowy tworząc cząsteczki nadtlenku wodoru.

Nadtlenek wodoru niestabilną cząsteczką. Tlen jest łatwo uwolnione do utleniania różnych rzeczy, które napotka (takie jak bakterie, wirusy, pleśń, zanieczyszczenie ...) W procesie utleniania, nadtlenek wodoru (H2O2) rozpada się z powrotem do wody ( H20) i tlenu (O).

Na podanej stronie znajdują się informacje odnośnie sposobów dawkowania jak i wielkości dawek oraz stężeń.

Przetłumaczyłem ze strony źródłowej http://www.using-hydrogen...ide-garden.html


Tak nieskromnie jeśli Wyższe Kierownictwo uznało to za ciekawy wątek to proponuję, sugeruję proszę o przypięcie żeby się nie zagubił


Jak mieszać i stosować nadtlenku wodoru w ogrodnictwie
Załóżmy, że przekonałem Was do stosowania H2O2 w uprawie naszych roślinek. Pozostaje mi tylko wytłumaczyć zasady stosowania owego "magicznego" specyfiku.
Jak to zwykle bywa istnieje kilka metod czy sposobów implikowania nadtlenku w zależności od tego co chcemy osiągnąć:)

1. Podlewanie tradycyjne (konewka butelka)
2. Zraszanie części zielonych
3. Podlewanie przez zanurzenie donicy w wodzie

Ad.1
Nie ma znaczenia czy podlewamy rośliny indoor czy outdoor lub nawet obie grupy. Można te same roztwory stosować do wszystkich roślin niezależnie od grupy oraz ilości. Równie dobrze można przygotować kubek wody lub całe wiadro w zależności od potrzeb. Bardzo ważne jest tylko to aby uważać na stężenia H2O2 ponieważ nieprawidłowo dobrana dawka np. 35% zamiast 3% może doprowadzić do uszkodzenia rośliny!!!
Ad. 2
Zazwyczaj do zraszania liści czy części nadziemnych roślin używamy tych samych roztworów co do podlewania. Jednym z momentów kiedy możemy użyć mocniejszych roztworów jest drastyczne cięcie czy defoliacja.
Ad.3
Stosuje się tradycyjne stężenie do podlewania (jak podano w tabeli). W przypadku podejrzewania, że w wodzie po kąpieli rośliny zostały jakieś pestycydy, lekarstwach lub innego typu niewskazane substancję to woda po zastosowaniu nie nadaje się do ponownego użycia. W przypadku gdy mamy do czynienia z roślinami czystymi to woda z jednej kąpieli może być użyta do podlewania reszty kolekcji lub po prostu zmagazynowana w pojemnikach. Ważne, aby pojemniki byłby zamknięte (np. butelki-zakręcone)

Spis dawek dla podlewania, zraszania, namaczania nasion lub mycia roślin

objętość __________ilość r-ru 3%__________ilość r-ru35%
200ml________________1,5 łyżeczki______________9 kropli
1litr__________________2 łyżki__________________0,5 łyżeczki
3,5litra_______________100ml___________________2 łyżki

20 kropli to jest 1ml.

W przypadku zastosowania H2O2 do zwalczania pleśni czy grzybów dawki stosowane do rozcieńczeń należy zwiększyć razy 2 .



!!!UWAGA!!!


Pamiętaj aby dokładnie spojrzeć na odpowiednią kolumnę odnośnie stężenia oraz zwróć uwagę na to czy miarą objętości jest łyżka czy łyżeczka

Nie jest to moja praca opis pochodzi ze strony. Mój jest tylko wstęp.
http://www.przyjacielebonsai.home.pl/forum/viewtopic.php?t=7636
 
Ostatnia edycja:

masterofbigos

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 3, 2010
Postów
570
Buchów
0
A powiedz mi skad ja wezme nadtlenek wodoru ???
z apteki h2o2 -> to inaczej woda utleniona
w aptece jest w dostępna w stężeniu 3%,można też kupić w stężeniu 30% ale to w sklepie fryzjerskim bądź na allegro
 
Ostatnia edycja:

Green Man

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2010
Postów
111
Buchów
0
Witam . Czytając opis Canna Boost Accelerator zauważyłem , że piszą żeby nie używać kombinacji z produktami zawierającymi nadtlenek wodoru (H202).
Canna Boost zawiera zywe szczepy bakterii, H2O2 nie stosuje sie do nawozow organicznych.
z apteki h2o2 -> to inaczej woda utleniona w aptece jest w dostępna w stężeniu 3%,można też kupić w stężeniu 30% ale to w sklepie fryzjerskim bądź na allegro
...albo kupic "Liquid Oxygen"z growth technology-to 17,5 % roztwor.Dozuje sie 5ml/10l.Urzywam go w hydro przy problemach z temperatura porzywki:)
 

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
To zobaczysz dzisiaj roślinka została podlana h2o2.
Zobaczymy jutro wydaje mi się , że dawka na dużą roślinkę 200ml to za mało .
 

INW

Well-known member
Rejestracja
Lip 2, 2010
Postów
281
Buchów
2
Bardziej się opłaca kupić perhydrol (roztwór 35%), koszt ok 15-20zł 1l, niż latać po wodę utlenioną do apteki
 

lee_knox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
2,186
Buchów
6
Ja za buteleczkę wody 30% zapłaciłem w aptece 1.70 zł.
 
S

sub

Guest
tatamakaca napisał:
Canna Boost zawiera zywe szczepy bakterii, H2O2 nie stosuje sie do nawozow organicznych.

:bakterie?: Skąd to info? Nie podają nic takiego w dostępnej specyfikacji | w zasadzie poza strasznie niskim PK do niczego się nie przyznają |
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
Bardziej się opłaca kupić perhydrol (roztwór 35%), koszt ok 15-20zł 1l, niż latać po wodę utlenioną do apteki

Perhydrol trudniej dostać. Przykładowo u mnie w mieście nie ma. A woda utleniona jest w każdej aptece. Zresztą nie ma różnicy i nie ma co się rozdrabniać.
 

masterofbigos

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 3, 2010
Postów
570
Buchów
0
Perhydrol trudniej dostać. Przykładowo u mnie w mieście nie ma. A woda utleniona jest w każdej aptece. Zresztą nie ma różnicy i nie ma co się rozdrabniać.
przecież perhydrol i woda utleniona to jeden ch*j tylko stężenie inne i nazwa bardziej fikuśna
 

INW

Well-known member
Rejestracja
Lip 2, 2010
Postów
281
Buchów
2
W castoramie, obi i sklepach myśliwskich można dostać, jak nie ma w pobliżu to zawsze są sklepy internetowe
 
G

Gość

Guest
Ale czy H2O2 przy nawożeniu organicznym nie "wyczyści" drobnoustrojów??<joint>
 

koza janek

Well-known member
Rejestracja
Sie 21, 2010
Postów
172
Buchów
0
sprawdzał to ktoś? jakieś pozytywne efekty ? stosować czy nie stosować?<peace>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół