nasiona marihuany

Krzyżowanie LR - dziedziczenie cechy autoflow

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Moje ulubione : Arizona dream

cheapwine napisał:
pozniej robisz od nowa, full af z non-af... i kolejne pare pokolen i wtedy masz ladnie stabilne geny.

Ładny obrazek

11.png


Ale wracając do sytuacji gdy - np: wyjdzie na podstawie wielu potwierdzonych doświadczeń, że nie jest to mendel na 1 genie :p

hmm...

13.gif


hmmm...

15.gif


do czego te liczby co wychodzą dopasować?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Odkopuje apropo pytania na PW.
Na PW nie mogę odpowiedzieć przez ograniczenia dla nowych.

pytanie brzmiało:

pw napisał:
przy okazji pytanie z innej beczki. robiac nasiona z polautomatow (polautomat A x polautomat B = polautomat)
czy jest szasna ze z polaczenia polautomatow moga wyjsc nasina AF ?

Jeden z 4 będzie AF
Wygląda to na "recesywne" na jednym genie.
 
Ostatnia edycja:

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
Odkopuje apropo pytania na PW. Na PW nie mogę odpowiedzieć przez ograniczenia dla nowych. pytanie brzmiało: Jeden z 4 będzie AF Wygląda to na "recesywne" na jednym genie.
a czy uzycie dwoch klonow z jednego polautomata cos zmieni ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
a czy uzycie dwoch klonow z jednego polautomata cos zmieni ?

Nic nie zmieni. Dalej masz dokładnie tę samą sytuacje.
Krzyżujesz - w tym wypadku robisz S1 z odmiany, która jest w połowie automatem i zgodnie z 2 prawem mendla http://www.biologia.net.pl/genetyka/pierwsze-prawo-mendla.html masz rozszczepienie.
Jest konsensus, że AF jest recesywne.

Wygląda na to, że wpływa także na fenotyp hybryd F1 - inaczej nie były by takie popularne. Mi się wydawało kiedyś , że nie wpływa ale wygląda na to, że nie miałem racji.;]

w wyniku samozapylenie które planujesz powinno wyjść zatem ....
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nic nie zmieni. Dalej masz dokładnie tę samą sytuacje.
Krzyżujesz - w tym wypadku robisz S1 z odmiany, która jest w połowie automatem i zgodnie z 2 prawem mendla http://www.biologia.net.pl/genetyka/pierwsze-prawo-mendla.html masz rozszczepienie.
Jest konsensus, że AF jest recesywne.

Wygląda na to, że wpływa także na fenotyp hybryd F1 - inaczej nie były by takie popularne. Mi się wydawało kiedyś , że nie wpływa ale wygląda na to, że nie miałem racji.;]

w wyniku samozapylenie które planujesz powinno wyjść zatem ....

O ile się nie mylę, to powinieneś rzec im, że w krzyżówce półaf x pół af, jeden z czterech będzie pełnosezonówką.
Trzeba uprzedzić młodych genetyków, że nie zawsze otrzymają osobnika o krótszym czasie kwitnienia jak jego rodzice.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
O ile się nie mylę, to powinieneś rzec im, że w krzyżówce półaf x pół af, jeden z czterech będzie pełnosezonówką.
Trzeba uprzedzić młodych genetyków, że nie zawsze otrzymają osobnika o krótszym czasie kwitnienia jak jego rodzice.

jeden z czterech AF, dwie pół-auto, jeden pełny sezon - przy założeniu 1 genowego "recesywa" z niezerowym wpływem na feno hybryd.

Przy założeniu, że półauto jest hybrydą F1 af/sezon.. Bo jeśli jest to inaczej definiowane półauto to wszystko nie ma miejsca. chyba taki konsensus dziedziczenia tego teraz obowiązuje.

Tak z własnego doświadczenia - F1 AF/normal => pełnosezonowy - teraz zwane to jest półauto i wszyscy uważają, że przyspieszony termin kwitnienia ma. Ja tego jakoś nie zaobserwowałem, może dlatego, że hybryda była z wczesnym autem - wynik kwitł podobnie do odmiany "miska" wyjściowego.

o na forum jest zdjęcie mojego doświadczalnego miksa:
pełnosezonowe F1 bardzo wczesne - LR#1/early mix
zdjęcia nie moje a jednego z obdarowanych: Unlite ic mag

65.jpg

68.jpg

70.jpg
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
a wiec przy nastepnej selekcji wybierajac z tych czterech (sezonowka, 2xpolAF i AF) te dwa polAF po skrzyzowaniu znowu wyjdzie taka sama sytuacja ze 1sezonowka 2 polaf i 1af ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
a wiec przy nastepnej selekcji wybierajac z tych czterech (sezonowka, 2xpolAF i AF) te dwa polAF po skrzyzowaniu znowu wyjdzie taka sama sytuacja ze 1sezonowka 2 polaf i 1af ?

Mhmm, bo półaf jest heterozygotą.
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
a co w sytuacji pelnosezonowka x polaf ? jak to bedzie procentowo wygladac?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
a co w sytuacji pelnosezonowka x polaf ? jak to bedzie procentowo wygladac?

Gościu, wrzuć już na luz, bo widać, że nie kumasz podstaw, a brniesz dalej nie wiadomo po co. Wszystko co powinieneś wiedzieć masz w tym temacie napisane, w dodatku więcej niż raz.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Było ...

a co w sytuacji pelnosezonowka x polaf ? jak to bedzie procentowo wygladac?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_Mendla

Pierwsze prawo Mendla (prawo czystości gamet) – każda gameta wytwarzana przez organizm posiada tylko jeden allel z danej pary alleli genu. Wynika z tego, że każda komórka płciowa musi zawierać po jednym allelu z każdej pary[2].

Założenie - AF zależy od jednego nie całkiem recesywnego allelu [ pół auto są pełno-sezonowe ale kwitną wcześniej ]

pełnosezonowa x półaf - po połowie. 50-50%

pełnosezonowa genetycznie AA , półauto genetycznie Aa
pełnosezonowa gamety tylko A
pół-auto gamety A i a po połowie - stąd wynik krzyżowanie z pełno-sezonową.
 
Ostatnia edycja:

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
czy probował ktoś robić semi auto używająć af które od ziarna do ścinki wyrabiają się w 60 dni ? chce stworzyć bardzo szybkie semi auto zeby scinka byla na koniec sierpnia.Dodatkowo szukam informacji na temat przyspieszania kwitnienia krzyzujac af z sezonowka poniewaz dla mnie jest to duza zagadka otóż zwykłe purple maroci potrafia dojsc wszczesniej niz (purple maroc x af)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
czy probował ktoś robić semi auto używająć af które od ziarna do ścinki wyrabiają się w 60 dni ? chce stworzyć bardzo szybkie semi auto zeby scinka byla na koniec sierpnia.Dodatkowo szukam informacji na temat przyspieszania kwitnienia krzyzujac af z sezonowka poniewaz dla mnie jest to duza zagadka otóż zwykłe purple maroci potrafia dojsc wszczesniej niz (purple maroc x af)

Robiłem kiedyś hybrydę AF - lowrider#1 x wczesna sezonówka zwana roboczo early [ na forum gdzieś są nawet zdjęcia tego F1]
Wyniki podobne w sumie jak w wypadku purple maroka o których piszesz.
Hybryda rosła zdrowo ładnie - ale F1 nie dochodziło nic a nic wcześniej niż wczesna odmiana wyjściowa - nawet później.
Efekt był podobny jak hybrydy tej samej sezonówki z innymi odmianami indoor.

Ja po tym doświadczeniu byłem zawsze bardzo sceptyczny jeśli chodzi o przyspieszanie F1 w wypadku hybryd z AF.

F2 było zróżnicowane - trochę osobników AF - i sezonówki ze sporym rozstrzałem fenotypów.

ps mam zdjęcia: { nie są moje, są od ludzi do których to wysyłałem}

wyjściowe early

54.jpg


hybryda F1 z lowriderem#1

68.jpg


osobnik F2

61.jpg
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
dzieki sub.a wiec zabieram sie za szukanie szybkiego feno w maroc od female seeds,podobno mozna trafic na twarde indikowe boby z harvestem na poczatku wrzesnia. Co za tym idzie mam pytanie. Chce wykonac wstępną selekcje już przy przełączeniu na flo.To znaczy będę co jakiś czas zmniejszał czas dnia o 30min i obserwował która roślina pierwsza pokaże oznaki kwitnienia.Wybiore najszybsze a reszte usune.Czy to dobry pomysł?
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Co za tym idzie mam pytanie. Chce wykonac wstępną selekcje już przy przełączeniu na flo.To znaczy będę co jakiś czas zmniejszał czas dnia o 30min i obserwował która roślina pierwsza pokaże oznaki kwitnienia.Wybiore najszybsze a reszte usune.Czy to dobry pomysł?

Selekcja ma sens - czy jednorazowa da spodziewane efekty i czy taka metoda się najlepiej sprawdzi nie wiem.
Brzmi sensownie - wybór roślin kwitnących przy jak najdłuższym dniu.

ps: a jak tam doświadczenie innych z półautomatami? Ja po moim jestem co najmniej sceptyczny jeśli chodzi o przyspieszanie dojrzewania hybryd F1.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół