nasiona marihuany

Krzyżowanie LR - dziedziczenie cechy autoflow

Wyszukiwarka Forumowa:

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
powracam z pytaniami bo trochę się zakręciłem.Jeśli maroc od female seeds to ( Pure Cultivar Ketama x Auto NL) to jak niby np.ORION robi z tego niasiona jeśli jest to "semi auto". W takim przypadku powinno być tak jak pisałeś w innym poście "jeden z czterech AF, dwie pół-auto, jeden pełny sezon" Druga sprawa ggs robi np.(purple maroc x af) Więc jeśli purple maroc to (power plant x maroc) tzn.(full sezon x semi auto) to po skrzyżowaniu tego z af w następnym pokoleniu część osobników powinna być również af.A z tego co widze to chyba nikt nie skarży się,że wychodzą mu afy.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Orion pewnie zrobił selekcje i zrobił F2 albo S1.
Nie wydaje mi się żeby Maroc od FS był zrobiony w ten sposób który opisujesz.
Jeśli był krzyżowany z AF to na pewno potem zrobili backcrossa z Marokiem bez genu AF.
To samo z Purple Maroc, tzn Maroc (zrobiony jak wyżej) x Purple Power.
Dlatego u Grzesia nie trafiają się AF, a jak już to jest bardzo rzadko.

Trudnym zadaniem będzie zrobienie semi gotowego na koniec sierpnia.
Pewnie będzie trzeba pobawić się w selekcje drugiego pokolenia semiauto.
Ciekaw jestem jak ten Double Kush był zrobiony i z jakich genów.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
A z tego co widzę to chyba nikt nie skarży się,że wychodzą mu afy.

W takim razie musi być to coś innego. Nie mam pojęcia jakie odmiany wchodzą w skład tego.

W F2 z af x normalna wychodzą AF - mi to dokładnie pasuje to do schematu recesywna cecha na jednym genie. Także w wypadku hybrydy back powinno wychodzić 50% af - o ile wyjściowa odmiana ma w sobie allel.
Tak mi wyszło w moich doświadczeniach inni chyba także to potwierdzają.

Mnie bardzo interesują doświadczenia z F1 miedzy AF i normal - panuje chyba przekonanie, że to przyspiesza: a z mojego doświadczenia wychodziło by, że nie. Nie wiem czy to traf i w innych wypadkach jest efekt - czy to reguła i całe to krzyżowanie z AF - dla przyspieszenia F1 ma sens? czy wcale nie ma?.

Trudnym zadaniem będzie zrobienie semi gotowego na koniec sierpnia.

koniec sierpnia to raczej marzenia.

Early którą użyłem w hybrydzie a lr#1 dochodziła [ 100% nie było sensu trzymać dłużej ] mniej więcej w pierwszej połowie września. Niektóre osobniki były gotowe w pierwszym tygodniu - coś ponad oznaki kwitnienie miała w połowie lipca - nie zaczątki szczytów ale sporo kwiatów. Najwcześniejsza odmiana którą miałem - pochodzenie - polaczek z dawnych lat - nic sedbankowego a nasiona darowane w latach 90. Namnażane samodzielnie przez lata.

Teraz to się nazywa semi auto ;)?

ps: poza tym łatwo pleśniała - i miała bardzo przeciętną moc połowa early girl - zupełnie nie przystawała by do obecnych standardów.
 
Ostatnia edycja:

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
W tym roku będę robił jeszcze testy co do przyspieszania. wiec dla sprostowania jeśli maroc to (Pure Cultivar Ketama x Auto NL) tzw.semi auto. To po skrzyzowaniu tej odmiany (maroc x maroc) tzn. (semiAF x semiAF) i wybraniu z następnego pokolenia sezonówki to ta sezonówka będzie czystym Pure Cultivar Ketama.Prawda czy nie ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
W tym roku będę robił jeszcze testy co do przyspieszania.

Łącznie z hybrydą z AF?

wiec dla sprostowania jeśli maroc to (Pure Cultivar Ketama x Auto NL) tzw.semi auto. To po skrzyzowaniu tej odmiany (maroc x maroc) tzn. (semiAF x semiAF) i wybraniu z następnego pokolenia sezonówki to ta sezonówka będzie czystym Pure Cultivar Ketama.Prawda czy nie ?

Jeśli to jest hybryda z czymś - nie wiadomo z czym ;) bo auto NL może oznaczać cokolwiek - poza sugerowaniem, że w chodzi o odmianą AF pochodną lowridera - to to co otrzymasz będzie kolejnym pokoleniem hybrydy. Odtworzenie odmiany wyjściowej z hybrydy jest niemożliwe.
Otrzymasz coś ale nie Pure Cultivar Ketama

Jeśli jest to F1 miedzy normal i AF pochodną lowridera, otrzymasz trochę roślin AF. Po tym będzie wiadomo czym była odmiana z która to skrzyżowali - jeśli AF pochodna lowridera - będą wychodziły recesywne AF - jeśli ich nie będzie - to z czymkolwiek to krzyżowali nie była to odmiana AF w rozumieniu - pochodna lowridera.
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
Orion pewnie zrobił selekcje i zrobił F2 albo S1. Nie wydaje mi się żeby Maroc od FS był zrobiony w ten sposób który opisujesz. Jeśli był krzyżowany z AF to na pewno potem zrobili backcrossa z Marokiem bez genu AF.
Ale mimo to ta cecha af jest jeszcze w roslinie jeśli- "Backcrossing nie ustabilizuje odmiany – jest to jedynie technika która może być używana do wzmocnienia lub stabilizacji określonej cechy ale nie wszystkich."
Łącznie z hybrydą z AF?.
Tak.
Otrzymasz coś ale nie Pure Cultivar Ketama.
Ale mimo to,to co otrzymam będzie sezonówką prawda ? i następne pokolenie (krzyżując to co otrzymałem) również będzie tylko sezonówkami ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
Ale mimo to,to co otrzymam będzie sezonówką prawda ? i następne pokolenie (krzyżując to co otrzymałem) również będzie tylko sezonówkami ?

No tak - ale...
To czy Ci wyjdą w 100% sezonówki, zależy od tego czym naprawdę jest ta odmiana.
no i wchodzi jeszcze w grę niewiadomy dla mnie na pewno wpływ recesywnego allelu AF na termin kwitnienia części sztuk.

Założenie F1 miedzy normal a AF -> w wyniku tego otrzymasz miks w którym:
1 na 4 rośliny będzie czystą sezonówka, 2 na 4 półautoflo i jedna AF.
Krzyżujesz dalej sezonowe za sobą - ale nie wiesz czy nie mają w sobie allelu AF - dlatego w dalszych pokoleniach może to wyłazić z odmiany w postaci osobnika AF - cech recesywnych trudno się pozbyć z populacji.

Założenie Fx po miksie -> tu cholera wie czy pokażą się osobniki AF - powód tego jest wyżej - może mieć w sobie zaszyty nieujawniający się allel recesywny który po krzyżowaniu wyjdzie, a może nie.

Nie wiadomo na 100% czy jest to hybryda z klasycznym lowrideropochodnym AF - za dużo niewiadomych. Jeśli hybryda to które pokolenie - czy może odmiana otrzymana z hybrydy? Nikt nic nie wie - jakiś wczesny miks i tyle. Znaczy się ja nie wiem - a opisy w seedbankach traktuje mało poważnie zwykle z nich niewiele wynika - może prawdy trochę może nie.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Pytanie teraz czy jej wczesność wynika z bycia hybrydą F1 Z AF ;) - Niby coraz bardziej wątpię w takie działanie AF na odmiany z którymi są skrzyżowane- ale kto wie może nie mam racji - jeśli by tak było to próby stabilizowania wczesnych odmian z takich miksów są zupełnie pozbawione sensu.
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ps: Ile pokoleń selekcyjnych planujesz? z 5?
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
A wiec jak mam rozmnozyc takie niasiona.Jesli mam tylko i wylacznie nasiona jakiejs hybrydy (semi auto) to w jaki sposob zrobic z nich znowu semi auto ? btw.czy dobrze rozumiem ze semi auto x af to nastepne pokolenie jest (50%semi auto i 50%af) ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
A wiec jak mam rozmnozyc takie niasiona.Jesli mam tylko i wylacznie nasiona jakiejs hybrydy (semi auto) to w jaki sposob zrobic z nich znowu semi auto ?

Zakładając, że masz hybrydę F1 - jedyną drogą jej odtworzenia jest skrzyżowanie odmian wyjściowych. Nie da się inaczej.

Możesz wyselekcjonować z tej odmiany sztuki pełno-sezonowe i na powrót je krzyżować z AF. Co będzie raczej trudne bo trudno się pozbyć recesywnego allelu - nie widać czy roślina ma czy nie - zachowuje sie jak sezonówka a jest w połowie AF... i co w tedy? Jak to odróżnisz.

.....I tu pojawiają się znowu moje wątpliwości związane z pewnym doświadczeniem - czy to krzyżowanie z AF przyspiesza hybrydę ;) I czy w ogóle ma sens - może doświadczenie na jednej odmianie jest co prawda malutkie ale wskazuje, że to raczej nie działa - Mogę oczywiście nie mieć racji.

btw.czy dobrze rozumiem ze semi auto x af to nastepne pokolenie jest (50%semi auto i 50%af) ?

Jeżeli to semi auto jest hybrydą F1 z AF to dokładnie tak po 50%. Czy odmiana zwana "semi" którą chcesz krzyżować jest hybrydą F1 nie wiem.

Nie wiem także czy wszystkie odmiany nazywane "semi" auto są hybrydami F1 między czymś a odmianą AF
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół