nasiona marihuany

Krzyżowanie LR - dziedziczenie cechy autoflow

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Zastanawiam się, jak jest z dziedziczeniem autoflow przy krzyżówkach LR x XX.
Niektórzy mówią, że autoflow ujawnia się dopiero w F2, a niektórzy, że od razu w F1. Wiecie może, jak to naprawdę jest?
Jaki mniej-więcej procent wykiełkowanych roślin będzie miał autoflow? Gdzieś czytałem, że ok. 25%, ale to nic pewnego.
Po selekcji roślin z autoflow i uzyskaniu z nich pestek, kolejne pokolenia będą już miały tę cechę?

Na OUT 2007 biorę kilka pech LR i chciałbym coś ciekawego wykombinować.
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Najlepszym rozwiazaniem na uzyskanie auto flow był by backcross

(LR x XX) x LR

na reszte twoich pytan nieznam odpowiedzi nie interesuje sie tym mikrusem ;p
Pavulon tlumaczy dobry text z OG o backcrosie ale jakos narazie go niewidac
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
SCuN napisał:
Najlepszym rozwiazaniem na uzyskanie auto flow był by backcross

(LR x XX) x LR

Może nie najlepszym, ale najłatwiejszym? Wolał bym raczej obyć się bez backcrossów, aby krzyżówka posiadała jak najwięcej cech jakiejś ciekawej, długo dochodzącej odmianki, a jak najmniej LR.
 
S

sub

Guest
Kostek napisał:
SCuN napisał:
Najlepszym rozwiazaniem na uzyskanie auto flow był by backcross

(LR x XX) x LR

Może nie najlepszym, ale najłatwiejszym?

Dokładnie to jest najłatwiejsza metoda. Do tego jak dotąd jedyna jaka stosowano / przynajmniej w relacjach: z for.. bo LR#2.. zapewne nie został tak otrzymany : jego twórca wygląda tak po tym co pisał jeszcze w czasach OG.. za osobę bardziej ambitną./

Kostek napisał:
Wolał bym raczej obyć się bez backcrossów, aby krzyżówka posiadała jak najwięcej cech jakiejś ciekawej, długo dochodzącej odmianki, a jak najmniej LR.

W takim razie masz jedna drogę:

F1 LR/xxx – z tego F2 – z F2 selekcja fotoobojetnych – // potem selekcja ciekawszych fenotypów: przez kilka pokoleń: byle by nie na zasadzie Po jednej roślinie męskiej i żeńskiej powyżej pokolenia F3 – raczej selekcja podobnych fenotypów: z populacji..//


Lub bardziej zaawansowana i kłopotliwą: Ale umożliwiającą wprowadzenie do dowolnej odmiany cechy auto fl.

F1/xxx –> F2 – selekcja roślin foto ob.: - męskimi fotooob: zapylasz raz jeszcze XXX – z tego pokolenia robisz -bF2- selekcjonujesz fotoobojetne...
[ przy okazji masz linie fotoob: wyprowadzona z pierwszego F2]

Czyli backrossy, ze z dodatkowymi pokoleniami pomiędzy przeznaczonymi na selekcje :

po drodze: masz pokolenie selekcyjne: z którego wyłuskujesz recesywne sztuki fotoobojetne.
W taki sposób można otrzymać np.: prawie czysta haze: ale fotoobojetna: etc:

Zapewne po 2 takich cyklach: otrzyma się populacje w której będzie większa cześć feno nie przypominająca LR. Bardzo zbliżonych do rasy która chciałbyś mieć w wersji fotoobojetnej.
Potem to kwestia selekcji: odpowiednich feno przez 2-3 pokolenia // znowu z większej nieco populacji: co w wypadku kompaktowych roślin fotoobojetnych nie powinno stanowić problemu: //

Wszystko to przy założeniu, że FO jest w pełni recesywne i zależne od jednego allelu: I chyba takie jest: pewne doświadczenia wydają się to potwierdzać z 90% prawdopodobieństwem. [ no 96% ;>.. zawsze można oślepnąć.. i źle interpretować to co się widzi..]
Że nie jest to dominujace i ze F1 lr/coś reveguje: to 100% nawet 1000% ;) Pytanie tylko czy - mozliwość, że za ceche tę odpowiada jeszcze jakiś allel.. te 1-5% niepewnosci .. sie sprawdzi.. zreszta nawet jesli.. to postepowanie przy selekcji .. i tak bedzie takie samo.

Czyli: F1 lr/cokolwiek – nie fotoobojetne / czy jest jakiś efekt fenotypowy? Słaby.. np.: nieco wcześniejsze kwitnienie? Nie wiem.. ale chyba nie//

F2 – statystycznie 1 na 4 fotoobojetna: - niby mało.. ale nie problem posadić : 60-70 sztuk: F2 .. i by zidentyfikować te fotoobojetne:

do tego – sztuki takie.. są homozygotami recesywnymi: wiec: krzyżując fotoobojetna x fotoobojetna: ma się potomstwo w 100% foto ob.
Wiec dalsza selekcja : to już tylko wybieranie jakiegos miłego feno: bez martwienia się :.. najważniesjza cecha odmiany.

zasada taka sama jak w tym: https://talk.hyperreal.info/thread/12092
inna cecha: ale także według wszelkiego prawdopodobieństwa recesywna:
innej metody wprowadzania pojedyńczej cechy: do odmiany jak takie wielokrotnie back: - z selekcja po drodzie: nie ma.

choć: wracajac do (LR x XX) x LR
Można- z takiego back: wybrać sztuki FO.
Potem nimi zapylać XX 2 razy: wybrać z tego sztuki Fo.. i znowy zapylać XX ;P
Tyle, że .. to raczej .. ma niewiele sensu . działać bedzie. .. ale.. jakośtak dziwnie wyglada.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
za jakiś czas sprawdzę teorię fotoob F2, bo póki co F1 nie ukazały żadnej fotoobojętności natomiast pokazał się gen odpowiedzialny za wysokość rośliny.
 
S

sub

Guest
.::ARKAN::. napisał:
za jakiś czas sprawdzę teorię fotoob F2, bo póki co F1 nie ukazały żadnej fotoobojętności natomiast pokazał się gen odpowiedzialny za wysokość rośliny.

Urosły zwarte? ale reveguja?
Moje F1 rośnie radośnie i szybko.. średnio gesto, naqwet mało: i pełen reveg:
F2 narazie nie testowane ;(
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
sub napisał:
.::ARKAN::. napisał:
za jakiś czas sprawdzę teorię fotoob F2, bo póki co F1 nie ukazały żadnej fotoobojętności natomiast pokazał się gen odpowiedzialny za wysokość rośliny.

Urosły zwarte? ale reveguja?
Moje F1 rośnie radośnie i szybko.. średnio gesto, naqwet mało: i pełen reveg:
F2 narazie nie testowane ;(

Pierwsze piętro rosło szybko w górę a następne już były zwarte, topy są zbite rzekłbym nawet że lepsze od czystego LR-a.
Dużo więcej włosków a mniej bulw :).
To odbije się później na curringu, przy dobrym.. dymu nie będzie w ogóle czuć w płucach.
Już raz mi się udała taka EasySativka nawet niepalący wciągał dymek jak zwykłe powietrze.. :).

Dzisiaj zauważyłem, że powoli kształtują się pestki, a raczej miejsca gdzie powstaną.
Za jakieś 3 tyg powinno wszystko dojrzeć.

Co do revegu to będę testował ale raczej interesują mnie nowe crossy z pestek, selekcja itp. Na razie szukam "mojego" fenotypu. Może kiedyś powstanie mi super odmiana jak niegdyś G13 :).
 
R

Rider

Guest
A niewydaje ci sie ze urosly takie , bo mialy krodki weg?
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
miały krótszy veg ale miałem kilka swoich plantów w tym samym wieku i rosną zupełnie inaczej. Są dwa razy wyższe od sion które zawierały geny LR.
Złe naświetlanie wykluczam, bo planty są zamieniane miejscami regularnie co tydzień.

Tak czy siak wole wierzyć, że to genY :sunny:
 
S

sub

Guest
.::ARKAN::. napisał:
Tak czy siak wole wierzyć, że to genY :sunny:

I masz racje ;) Skoro sa w takich samych warunkach co reszta- to -- nic innego..
/// biblie i brak wiary w geny i ewolucje... pozostawmy weszpolskiemu "minstrowi deedukacji".//

Poza tym LR#1 to w dużej czesci northern lights - + wiliams wonder.. + jakis XXX: tak na oko ma w sobie mase cech Indica. Wiec nie ma co sie chyba co dziwic , że hybrydy wychodza kompaktowe.

// moje LR/e F1 - rosły bardzo szybko - i nie były szczególnie kompaktowe : - + reveg okazał sie mozliwy - sadzone były bardzo późno- wiec nie mogłem bez tego określić czy wyszło foto ob czy nie.// F2 nie testowane jeszcze ... W sumie to cala zabawa miała na celu sprawdzenie jak sie FO dziedziczy ;>

btw:pisałeś:
.::ARKAN::. napisał:
Pierwsze piętro rosło szybko w górę a następne już były zwarte, topy są zbite rzekłbym nawet że lepsze od czystego LR-a.

Z czym ten Lr jest zmiksowany?
 
D

delete

Guest
(XX x LR) x LR =
25% nasion może mieć Auto Flow?

Jeśli znajdę choć 2 z auto flow, samca i samicę i zrobię z nich nasionka to czy te rośliny z nasion z 2 co miały auto flow po back crossie będą miały AF?

[(XX x LR) x LR]z AF x [(XX x LR) x LR]z AF = [(XX x LR) x LR]z AF F2???

Jeśli z 2 roślin które miały autoflow dzieci nie koniecznie będą miały auto flow, to jak produkuje się LR skoro nie da się ich klonować?
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
Ghonox napisał:
(XX x LR) x LR =
25% nasion może mieć Auto Flow?
jesli cecha af jest recensywna to 50%
Ghonox napisał:
Jeśli znajdę choć 2 z auto flow, samca i samicę i zrobię z nich nasionka to czy te rośliny z nasion z 2 co miały auto flow po back crossie będą miały AF?
tak
Ghonox napisał:
[(XX x LR) x LR]z AF x [(XX x LR) x LR]z AF = [(XX x LR) x LR]z AF F2???
tak
Ghonox napisał:
Jeśli z 2 roślin które miały autoflow dzieci nie koniecznie będą miały auto flow, to jak produkuje się LR skoro nie da się ich klonować?
Da sie je klonowac ale jest bardzo trudno zrobic klona. / niewiem o co chodzi w pytaniu
Ghonox napisał:
to jak produkuje się LR skoro nie da się ich klonować?
poprzez zapylanie:: męska -> żenska
zapytaj jeszcze raz, tyle ze bardziej zrozumiale, bo zrobiony jestem i niemoge rozkminic
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
-=*BerniO*=- napisał:
Da sie je klonowac ale jest bardzo trudno zrobic klona. / niewiem o co chodzi w pytaniu
ja robiłem przeszczepy i nawet się ukorzeniły.. po xx czasie :pl: ale odpuść sobie
dla Twojego zdrowia psychicznego :) łatwiej jest zrobić nasiona femi hehe (serio).
 

woox#2

Member
Rejestracja
Maj 7, 2008
Postów
19
Buchów
0
to ja spytam tak.. chciałbym skrzyżować lr#2 z lr#1 by osiągnąć coś pomiędzy jeśli chodzi o wzrost itd. czy jest sens takiej krzyżówki w ogóle?
 
P

pakonopny

Guest
bez sensu zbyt duzo czasu by osiagnac cos ciekawego. Sprawa wystabilizowania fenotypu zajmie dwie generacje a roslina jako genetyka oprucz autokwitniecia moim zdaniem nie na nic do zaoferowania.
Jesli lubisz sie bawic to zrob cos swojego np: low r. # ruderalis indica zachowasz autokwitniecie a zarazem mozliwe ze osiagniesz lepsza produkcje.
Jesli chodzi o jakosc (smak, moc, aomat) wiekszosc roslin matek zapylona jakims dobrym haze zapewnia znakomite rezultaty z tym ze na polski klimat jest to niezabardzo wskazane z powodu na dlugotrwale kwitniecie (75-85 dni).
Doswiadczonym growerom posiadajacym miejsce na pozostawienie matki o smaku dosc intensywnym skrzyzowac z Pure haze lub Original haze. Ja skrzyzowalem Uk cheese# Original haze , jaram 20 lat i tak delikatnej w smaku jeszcze nie mialem.
Ajezeli chodzi o aktywnosc to zachowalo 100% aktywnosci prawdziwego haze, tak ze zosalo mi sie tylko ma trzy lole, a nastepne dopiero za 43 dni.
DOBRE DOBRE DOBRE
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół