nasiona marihuany

1. Out by andrej007 (2x Auto Ak47 reg. 1x Out No name)

Wyszukiwarka Forumowa:

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Witam. Czytam forum od jakiegoś roku i właśnie w tym zacząłem przygodę z MJ :) Na stanie miałem 10 auto Ak47 reg. ale niestety z mojej winy 8padło (w tym 3 przez pH ;/). Miałem również kilka nasionek z OP, które wysiałem (mam 3 roślinki ale 2 są jeszcze małe). Na razie stosowałem tylko dolomit. Przejdźmy do rzeczy:

Pierwsza roślinka (Ak47) ma ok. 2.5 tygodnia od wysiania prosto na out. Trochę wolno się rozwija, ponieważ jest w lekkim dołku i dopiero od jakiś 3-5 dni dostaję pełną dawkę słońca.





Druga to również Ak47 jednak w ziemi, bezpośrednio na spocie jest ok 3tygodni. Miała trudny okres, najpierw złe pH, później musiałem ją przesadzić do wiadra. Ma troszkę żółtawe dolne liście ale juz podsypałem dolomitem i zobaczymy jak będzie. Dodam, że miałem z nią dużo szczęścia, bo gdy wpadłem na spota, dosłownie z 2m. od roślinki były ślady podejrzewam że jakiegoś stara (mam spota przy poligonie :crazy:) ale nic jej nie przejechało, na szczęście
.





Ostatnia sztuka to Noname z OP. Przez 3 dni urosła o jakieś 4-5cm co mnie bardzo ucieszyło :pr:. Ma się dobrze. Za jakieś 3-5dni przesadzam ja do wiadra (wiem, że trochę lipa ale ;/), bo niestety ale kasy na ziemie nie mam, a na spocie trochę lipna.






Chciałbym abyście mi doradzili, kiedy mogę zacząć stosować biohumusa lub coś innego na weg i czy czegoś nie brakuje tym drzewkom. Czekam na opinie, krytyka mile widziana. Pozdrawiam.

PS. Prosiłbym bardzo moderatora o przeniesienie tematu do działu "Fotorelacje". Sorry, ale nie w tym dziale założyłem temat.
 
Ostatnia edycja:

Maczeta

Well-known member
Rejestracja
Sty 12, 2011
Postów
354
Buchów
0
Zaczyna sie sredio nawozic po 14 dniach.Twoje mają jak piszesz 3 tygodnie wiec smiało biohumusem lej.
 

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Ok, a jeszcze jedno pytanie. Jak w tym wiadrze nie mam perlitu, ani włókna kokosowego tylko samą ziemię, to czy przy jakiś burzach nic się złego nie stanie? Dziury sa po bokach i od spodu.
 

specyfikk

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2011
Postów
299
Buchów
0
ladnie wszystko fajnie ,ale wykop dolek na te wiadra i wstaw je do docelowych dolkow (pamietaj o drenazu w wiaderku i jakis splyw w dolku zeby woda miala gdzie uciekac) jak wstawisz wiadra z krzakami do dolkow to nie bedzie tak szybko wyparowywac wilgotnosc z gleby i nie bedziesz musial ich podlewac co 2-3 dni .. Najlepiej podlewaj raz na tydzien . Lepiej jak bedzie troche sucho niz mokro
pozdro i zapraszam do mnie :smokee:
 

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Spoko, dzięki za radę. W sobotę wpadnę i przeniosę je troszkę w głąb polany i tam zrobię jak radzisz. Jeszcze jedno pytanko, ten no name w donicy ma gdzieś 1,5 do 2 tyg., kiedy najlepiej go przesadzić do jakiegos wiadra, ewentualnie do gleby?
 

specyfikk

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2011
Postów
299
Buchów
0
zalezy tez ile donica ma Litrow i krzak cm.. na wlasne oko musisz podjac dzialanie z przesadzaniem . Jak jest to mala doniczka 1/2 , 1L to korzen juz jest uformowany w miare i wtedy przesadzasz( tylko ostroznie :pr:
 

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Spoko, do soboty skołuję jakieś wiadro, 10l lub większe i przesadzę. Teraz to mi się wydaje, że jest troszkę za wcześnie, do tego ziemia w obecnej doniczce jest dość sypka. No nic, w sobotę dodam kolejne zdjęcia i zobaczymy co tam słychać :)
 

specyfikk

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2011
Postów
299
Buchów
0
bede zagladal
z fartem i lap bucha za te planty :jocolor:
 

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Witam. Miałem nie pisać do soboty ale nastapiła dość nieciekawa sprawa ;/ otóż pogoda się zrypała i dziś z 2 godz. bardzo intensywnego deszczy spadło i teraz pytanko do Was, czy roślinkom w wiadrze i donicy nic sie nie stanie? Wiem, że mogło je przelać ale można to jakoś poprawić? Proszę o pomoc, jutro i tak tam pojadę i zobaczę czy ich nie połamało czy coś.
 

GranCabra

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2010
Postów
235
Buchów
0
U mnie rowniez bardzooo mocno padalo kilka godzin. Wszystkie planty (na otwartym obszarze) zyja:) i maja sie calkiem dobrze. Troche byly strzaskane przez krople. Po dwóch dniach Mile zaskoczenie... planty bardzo wystrzelily:) Wiec nie martw sie za bardzo
 

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Spoko ;] trochę się zdziwiłem, bo ostatnio w całej Polsce ostro padało, a jakoś nikt nic nie pisał, że coś się mu stało z roślinkami, a nie ma bata, że wszyscy tu piszący mieszkają po za granicą :)
 

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Witam, dziś po ulewnych deszczach byłem sprawdzić co tam słychać. Myślałem, że będzie gorzej jednak nie było tak źle :] 2 roślinki rosną spoko, jedna ma lekko podziurawione 3-4 listki. Mam pytanko do Was, czemu jeden z Ak jest trochę blady? Czy to wina tego, że brak mu np. azotu albo potasu? Słońca ma bardzo dużo, podsypany dolomitem (2 liście trochę zżółkły ale to wina tego, że za późno dałem dolomit), raczej nie jest przelany (podlewany co 3 dni tak na oko). Teraz wszystkie mają bardzo mokro ale to wina pogody, niestety ;/ i trochę się boję, że będą przelane. Czekam na odpowiedzi co do tych pytań. Pozdro.
 

Leopold Staff

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2011
Postów
103
Buchów
0
jak na moje amatoskie oko nadal masz problemy z ph. moje afy srednio w 17dniu pokazaly plec wiec twoje troche kuleja. ale z fartem chlopak bedzie git
 

andrej007

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2010
Postów
296
Buchów
3
Wiem, że są małe, gdzieś pisałem, że dałem je od razu na spota, a pogoda nie była zbyt dobra ;] potem przesadzanie itp. Jutro idę znowu to jakieś zdjęcia wrzucę. A co do tego pH, już tyle dałem dolomitu, że nie wiem czy nie za dużo, można go przedawkować?
 

Leopold Staff

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2011
Postów
103
Buchów
0
Tak można. Radzę Ci teraz poczekać na efekty żebyś nie przesadził bo szkoda roślinek:) Następnym razem uważaj lepiej dać trochę mniej niż zbyt dużo.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół