nasiona marihuany

Suszenie - curring

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Green

Guest
waspex napisał:
a ty tam wyzej nie unos sie glosem bo ja uniose sie honorem ps

a unies sie czym tam chces zwisa mi to i powiewa

waspex napisał:
jak nie robia ta na huk to pisac
bo taka juz jest mentalnosc psudo teoretykow growerow duza gadaja co i jak trzeba a sami w tym kierunku nic nie robia
 
S

SOLARR

Guest
greenlife napisał:
bo taka juz jest mentalnosc psudo teoretykow growerow duza gadaja co i jak trzeba a sami w tym kierunku nic nie robia

dobre:D i prawdziwe :scratch:
 
M

mercyful6bm

Guest
Mam Jedno Konkretne Pytanie - Po Curringu Mozna Zamknąc Słoik z Ziołem i Nie Otwierać Go Przez powiedzmy miech ?- Jak to wpłynie na Ziółko / (Dodam ze nie mam pojemników próźniowych!! - zwykłę słoiki z gumką), (Curring Trwał wystarczajaco długo :salut: )
 
G

Green

Guest
mercyful6bm napisał:
Mam Jedno Konkretne Pytanie - Po Curringu Mozna Zamknąc Słoik z Ziołem i Nie Otwierać Go Przez powiedzmy miech ?- Jak to wpłynie na Ziółko / (Dodam ze nie mam pojemników próźniowych!! - zwykłę słoiki z gumką), (Curring Trwał wystarczajaco długo :salut: )
jasne ze mozna ale pamitaj, ze jezeli chcesz dlugo przechowywac ziolo nie otwierajc go musisz je znacznie wysuszyc, aby nie rozwinela sie plesn, najlpeiej aby bylo w 90 % wysuszone
 

Wlodek

Member
Rejestracja
Sie 18, 2006
Postów
9
Buchów
0
CURING; jest to metoda przechowywania/ konserwowania naszych szczycikow która pomaga w uzyskaniu lepszej jakości palenia -wilgotności /zapachu!!!! a wiec po ususzeniu naszych maluchów pakujemy je do słoików najlepiej takich z gumą na zakretce przetrzymujemy je w zaciemnoinym pomieszczeniu ,szawce po czym otwieramy słoik raz lub wiecej razy na ok 45 min/ 1h przez około 7-10 dni nie ma jakiejś specialnej techniki !!przy otwieraniu czuje się zmiany zapachu jak nasze sianko zaczyna sie stawać pełnowartosciową marihuanką
Nasze ziółko powinno osiagnąć swój naturalny smak i zapach miedzy 20 a 50tym dniem curingu
Ja do tego jeszcze dożuce skórke pomarańczy na grzybki, nie śpieszy mi sie z paleniem tego co teraz zbiore wiec poczekam sobie i sabacze jaki będzie efekt... czy MJ będzie lepsza (w smaku i zapachu) wsadze to do pojemników na żywnośc (są dobrze szczelne) albo do słoików z gumką... POZDRAWIAM
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
a co do curringu to czytalem tu na forum o humidorach (jakby ktoś nie wiedział to pojemniki na cygara) i tak sie zastanawiam że po co suszyc topy jesli w humidorze utrzymuje sie duza wilgotnosc i tak i tak? a slyszalem wlasnie ze jak w humidorach sie curringuje to potem jest dobry smak tak samo jak przechowywane tam cygara smakuja lepiej i aromatyczniej :)

Peace
 

sharpie1

Member
Rejestracja
Paź 30, 2006
Postów
24
Buchów
0
Czy mozna suszyc ziolo w temp 12-14 C ? Bo taka jest u mnie w szawce... czy ktos probowal moze kiedys ocieplac np styropianem taka szawke i czy by sie to oplacalo i mniej wiecej o ile by podnioslo temp? ?
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Spokojnie wyschnie nieco dłużej niż w wyższej temp. ale w sumie pośpiech tutaj nie jest wskazany. Trochę jak z winem.. :)
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
jezeli nie bedzie duzej wilgotnosci to powinno dac rade, chociaz ja bym wykombinowal cos zeby ogrzalo chociaz do tych 20*c - moze zarowka 100w owinieta folia alu zeby nie dawala swiatla? niska temp. i duza wilgotnosc -> zagrozenie plesnia
 

sharpie1

Member
Rejestracja
Paź 30, 2006
Postów
24
Buchów
0
A czy znacie jakies sposoby na sprawdzenie jaka moze byc wilgotnosc w pomieszczeniu tak zeby dalo sie to procentowo jakos przeliczyc, wiem ze najlepsza metoda to kupic jakies urzadzenie pomiarowe typu np mini stacja meteo, ale jak czegos takiego nie ma to zatanawiam sie czy jest jakas alternatywa... co wy na to?

PEACE!
 

Majkel

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 10, 2006
Postów
929
Buchów
5
tak jest. hygrometr lub higrometr.
urządzenie do pomiary wilgotności.
to nie jest droga maszyneria, a
bardzo przydatna.
 

Dziki

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2007
Postów
228
Buchów
0
rozmiem, że w pojemnikach próżniowych odpada całe to otwieranie itp..?? wole się upewnić, że tylko po wysuszeniu do pojemników io spokojne przechowywanie bez tej całej zabawy z wietrzeniem.
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Jaka jest granica zagrożenia pleśnią?? Bo planuję suszyć w starej nieużywanej części stodoły, jakoś w październiku. Temperatura w nocy może spadać do 10 stopni. Zapewne jest tam sucho, jest przewiew powietrza bo z jednej strony jest stare okno wybite jakieś 50x50cm w sumie to żaden przewiew ale innego miejsca do suszenia sobie nie wyobrażam...
 

Niski

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2007
Postów
35
Buchów
0
sorry że tak zmienie na chwilke wontek ale na http://haszysz.com/indexuprawa.php?subaction=showfull&id=1164106698&archive=&start_from=&ucat=12& jest opisane curring czyli suszenie suchym lodem. Czyli to co wy opisujecie to inna metoda, czy jak?

zanczy to co mam w końcu zrobić żeby mój kochaniutki homemade weed był jak najwyższej jakości?
mam ususzyć topiki przez tydzień w ciemnym i ciepłym miejscu
a potem wkapować do słików które raz dziennie będe otwierał na godzine?
i to tyle? :scratch:
 

porto

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
599
Buchów
0
a co powiecie o zamrażaniu bo ja po ścięciu suszyłem ze 3-4 dni i potem zamknąłem to w słoiku i do zamrazalki i wyciągałem sobie tyle ile mi trzeba było z wyprzedzeniem bo było lekko wilgotne to i przymarzłe ale z dnia na dzień to i lepiej smakowało i wchodziło
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół