nasiona marihuany

Suszenie - curring

Wyszukiwarka Forumowa:

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
ma ktos jakies info o curingu czyli suszeniu....jak najlepiej suszyc zeby uzyskac jak najlepszy smak itd...ja slyszalem ze tydzien gdzies zostawic powieszone lodygi po obcieciu lisci oczywiscie, w przewiewnym powmieszczeniu, kartonie wiekszym...potem do sloikow i sloik otwierac przez miesiac raz dziennie na 1h....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
koyot napisał:
ma ktos jakies info i curingu czyli suszeniu....jak najlepiej suszyc zeby uzyskac jak najlepszy smak itd...ja slyszalem ze tydzien gdzies zostawic powieszone lodygi po obcieciu lisci oczywiscie, w przewiewnym powmieszczeniu, kartonie wiekszym...potem do sloikow i sloik otwierac przez miesiac raz dziennie na 1h....

Bardzo dobrze slyszales Koyocie :D
A do sloikow warto wrzucic skorke od cytrusa by zapobiec plesni. Cytusy sa pryskane pestycydami ktore nie pozwola naszym zbiorom zaplesniec. Szczegolnie dobrze dac te skorki jezeli topy nie byly wystarczajaco dlugo suszone w przewiewnym miejscu.
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
a moze ryzu dosypac, ryz zbiera wilgoc, po tyg suszenia cos na pewno moze zostac wilgoci w topach hymmm ....idobrze by bylo zrobic osobny temat o tym
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
to ze skórką dobre jest ale o ryżu jeszcze nie slyszalem ale jak ma właściwości higroskopijne to spoko :)
 

virus895

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2005
Postów
121
Buchów
0
no ryz wyciaga wilgoc z powietrza niekiedy dodaje sie go do soli zeby sie grudy czy cos takiego nie robiło :mrgreen:
 
K

kkk36

Guest
virus895 napisał:
niekiedy dodaje sie go do soli zeby sie grudy czy cos takiego nie robiło Mr. Green

właśnie w restałracjach to załwarzyłem (myślałem rze to taka głupia ozdoba) :mrgreen:
 
A

asdfg

Guest
ee a takie z butow to moze byc takie woreczki sa czesto jak sie kupi buty :) matka mi mowila ze to przeciw wilgoci :)
 
M

mless

Guest
Dobra i sprawdzona metoda na szybsze suszenie to zamocowanie zbiorow jakies ~60cm nad lampa (przy HPS 250W) i wlaczenie wiatraka nakierowanego na sort przez 4-5dni. Znalezione na forum IC.
 

virus895

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2005
Postów
121
Buchów
0
nie ma to jak tradycyjna metoda, szybko nie zawsze oznacza dobrze, ja tam wole poczekac z tydzień dłużej ale miec arcydzieło
 
G

Green

Guest
szybko nie zawsze oznacza dobrze,
w tym wypadku nigdy

Pamietajcie ze im szybciej materia zielona schnie tym jest gorsza, a to dlatego, ze chlrofil w niej zawarty nie rozklada sie calkowiecie, co w efekcie koncowym psuje smak oraz strasznie drapie w gardle. Dlatego potrzeba minimum tygodnia czasu w ciemnym pomieszczeniu aby zwiaski chlorofilu utlenily sie.
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Też nie można przesuszyć. Chyba, że ktoś się zabiera za robienie haszu to suszenie na wiór jest zalecane :D Zauważyłem ostatniego czasu, że takie podsuszone lekko wilgotne palonko jest bardzo delikatne dla gardła i nie dusi aż tak mocno.
 
C

Canabis_16

Guest
Ej a ta skórka od cytrusa...tzn może być np. od cytryny albo pomarańcza tak??? I czy trzeba tego tylko kawałeczek do tego słoika wrzucić czy wiekszą ilość???

[ Dodano: 2006-06-01, 21:22 ]
A i jeszcze jedno odnośnie tej skurki... Czy tą skurke też należy wysuszyć przed wrzuceniej jej do słoika czy wręcz przeciwnie świerzą???
 

zembfy

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
201
Buchów
1
chyba swieza bo sucha to nie bedzie miala juz w sobie tych pestycydow :F
bo one tez wyschna :F
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół