nasiona marihuany

Woda z rzeki, Ph wody

Wyszukiwarka Forumowa:
O

OdcieńZieleni

Guest
hmm, a mam takie pytanie, sadze tez na takich torfowiskach-bagnach, na palecie, i tam miernik pokazał mi ph 9.3 ? woda tam stoi i raczej nie bedzie nia podlewać a pytam z ciekawosci czemu takie ph? inni pisali ze mierzeyli ph na bagnie i woda była kwasna a ja mam zasadową? :D
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
hmm, a mam takie pytanie, sadze tez na takich torfowiskach-bagnach, na palecie, i tam miernik pokazał mi ph 9.3 ? woda tam stoi i raczej nie bedzie nia podlewać a pytam z ciekawosci czemu takie ph? inni pisali ze mierzeyli ph na bagnie i woda była kwasna a ja mam zasadową? :D

dokładnie mam to samo, mi pokazuje 6,4 bodajże a jest to woda właśnie taka z bagien, ale dosyć przejrzysta... a jakiego ph mierza używasz?
 
O

OdcieńZieleni

Guest
6.4 to idealna do polewania :) miernik mam elektroniczny i w zasadzie co użycie go kalibruje ale odchył jest rzędu 0.1
 

OsramSystem

Active member
Rejestracja
Lip 27, 2022
Postów
35
Buchów
16
Używałem tylko wody z rzeki i żadnych nawozów... sama woda dała rośliną wszystko prawie, dopiero w połowie kwitnienia zaczęły większe niedobory wychodzić . Nie mierzyłem nigdy pH ale rzeka wypływa z bardzo czystego jeziora i nie płynie przez pola uprawne.
 

czwartek

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2024
Postów
31
Buchów
20
Używałem tylko wody z rzeki i żadnych nawozów... sama woda dała rośliną wszystko prawie, dopiero w połowie kwitnienia zaczęły większe niedobory wychodzić . Nie mierzyłem nigdy pH ale rzeka wypływa z bardzo czystego jeziora i nie płynie przez pola uprawne.
Mam pytań kilka :
Czy Odstana woda była ?
Czy mierzysz temperaturę przed podlewaniem .
Czy dajesz dolomitu czy bez ? a jak już to pod roślinkę czy do wody .
 

kaszel

Well-known member
Rejestracja
Maj 2, 2023
Postów
55
Buchów
47
Cały sezon 2023 podlewałem wodą prosto z rowu melioracyjnego o ph 8. Dodam, że uprawa organiczna mikoryza przy przesadzaniu dodana.Rośliny nie marudził rosły normalnie do kosy bez problemów przez cały sezon.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,334
Odznaki
13
Mam pytań kilka :
Czy Odstana woda była ?
Czy mierzysz temperaturę przed podlewaniem .
Czy dajesz dolomitu czy bez ? a jak już to pod roślinkę czy do wody .
O dobry jest

Hahah, wyobrażasz sobie ze ktoś np na out ma 100 krzaków i woda bedzie sobie gdzieś stała? I sprawdzał temperature? A co za różnica z tym srolomitem, można i tak i tak


uprawa organiczna mikoryza przy przesadzaniu
No to pewnie dzięki mikoryzie tak dobrze rosły,

A ja nieraz podlewam błotem i żyją i rosną.
 
  • Buch
Reakcje: #

czwartek

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2024
Postów
31
Buchów
20
O dobry jest

Hahah, wyobrażasz sobie ze ktoś np na out ma 100 krzaków i woda bedzie sobie gdzieś stała? I sprawdzał temperature? A co za różnica z tym srolomitem, można i tak i tak



No to pewnie dzięki mikoryzie tak dobrze rosły,

A ja nieraz podlewam błotem i żyją i rosną.
Wyobrażam sobie ,Nie wiem czy uwierzysz ale są na forum FT jak na spoty zanoszą duża ilość wody,odstanej itp . Więc jak ja mam blisko rzeczkę to wolę żeby woda była Odstana i chociaż blisko normalnej temperatury i pH .
Gdyż idąc twoim tokiem rozumowania ktoś to ma w 100krzakow Indoor to też może lać wodę prosto z kranu ?
 

kaszel

Well-known member
Rejestracja
Maj 2, 2023
Postów
55
Buchów
47
O dobry jest

Hahah, wyobrażasz sobie ze ktoś np na out ma 100 krzaków i woda bedzie sobie gdzieś stała? I sprawdzał temperature? A co za różnica z tym srolomitem, można i tak i tak



No to pewnie dzięki mikoryzie tak dobrze rosły,

A ja nieraz podlewam błotem i żyją i rosną.
Na to jak rosną składa się wiele czynników. Podlewać to sobie możesz nawet gównem i będą rosły :)
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,334
Odznaki
13
Na to jak rosną składa się wiele czynników. Podlewać to sobie możesz nawet gównem i będą rosły :)
No nie bardzo, gownem raczej popalisz jak chciałeś być dowcipny to też nie wyszło
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,334
Odznaki
13
Wyobrażam sobie ,Nie wiem czy uwierzysz ale są na forum FT jak na spoty zanoszą duża ilość wody,odstanej itp . Więc jak ja mam blisko rzeczkę to wolę żeby woda była Odstana i chociaż blisko normalnej temperatury i pH .
Gdyż idąc twoim tokiem rozumowania ktoś to ma w 100krzakow Indoor to też może lać wodę prosto z kranu ?
Przecież ja leje wode z kranu xd tak sama sądzę po 300krzkaow out I leje wode taka jaka znajdę, pokaz te ft z forum gdzie stoi wodą do ich podlewania
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Po co w ogole woda ma stac? Co za procesy wtedy zachodza?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół