nasiona marihuany

Woda z rzeki, Ph wody

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Siema. Czy mogę podlewać swoje krzaczki wodą prosto z rzeczki nie sprawdzając ph wody? czy trzeba ustawić ph za każdym razem? czy może dodawać tylko do wody kilka łyżek dolomitu dla ustabilizowania ph gleby? dzięki
 
Rejestracja
Kwi 3, 2011
Postów
7
Buchów
0
u mnie woda z rzeki ma ph ok 7,5 wiec nie wiem czy to dobra opcja, ja zanizam kwaskiem cytrynowym
 
G

Gość

Guest
a reszta jak robi ? ustawiacie ph czy lejecie prosto z rzeczki ?
 

growerss

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2011
Postów
447
Buchów
0
jak najbardziej prosto z rzeki,wartościowa woda w pelni zdatna do podlewania.:spalony:
 

KezsaM

Member
Rejestracja
Wrz 13, 2009
Postów
5
Buchów
0
Ja mam podobne pytanie i nie chciałem tworzyć nowego tematu więc się podepnę pod twój. Czy woda z nie dużego stawku się nada ?
 

kurak

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2010
Postów
82
Buchów
0
jeśli woda nie kwitnie i się nie pieni To będzie Ok..

zwracaj na zapach jaki się unosi obok tego stawiku..jeśli śmierdzi to nie podlewaj...

Właściwie to się z Tobą zgadzam, bo nie wiadomo co w takiej wodzie jest, chociaż patrząc z drugiej strony, jak woda śmierdzi rybami to zmaczy że jest w niej dużo azotu co mogłoby trochę wspomóc weg roślin :)
 

klaus

Member
Rejestracja
Kwi 27, 2011
Postów
16
Buchów
0
uważajcie na wode ze stawów,rzeczek i rowów,
kiedy zobaczylem temat to z ciekawosci zmierzyłem PH wody w rowie melioracyjnym i stawie blisko mojego SPOTA i okazało sie ze PH w rowie ma 5,0 a w stawie PH metr pokazał 4,0 i skala sie skończyła,
 

GrowFanatic

Member
Rejestracja
Lut 14, 2014
Postów
21
Buchów
0
Na torfowisku ph ma 3,5 do 4,5.


zgadzam sie. planty ladnie rosly, wystarczy ze RAZ podlalem woda z torfowiska (niby taka rzeczka ale woda czarna i smierdzi bagnem) a tydzien pozniej planty cale pożółkły i wogole problem teraz z ph w morde jeza.

jakie macie na to pomysly? mysle ze dobrym rozwiazaniem i najprostszym bedzie dosypywanie dolomitu do wody
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Przekop się przez torf i wykop jakąś małą studnię. Ja tak zrobiłem (na 2 sztychy woda) i woda nie jest kwaśna.
 

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Jak nabierasz wode z rzeki to staraj się nabierac z mułem tzn z syfem ktory ma bardzo wiele przydatnych pierwiastków
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół