nasiona marihuany

Nawóz/Gnojówka z pokrzyw

Wyszukiwarka Forumowa:

Stunti1991

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
170
Buchów
2
Zapewne wiele osób robi nawóz z pokrzyw i wiele osób by chciało zrobić no więc będzie nam potrzebne:
Rękawice, Nóż, Wiaderko, Woda
rwiemy pokrzywy


potem przecinamy nożem


teraz wrzucamy do wiaderka 10l tak żeby było do połowy czyli do 5l (samych pokrzyw)


i zalewamy wszystką wodą do pełna czyli do 10l


ja to zrobiłem w beczce całość wygląda tak

odstawiamy to nie przykryte na około 2 tygodni w cieniu, mieszamy z raz dziennie.
A tak wygląda na drugi dzień, wszystko ładnie się fermentuje :)


po tych 14 dniach nie musimy wywalać resztek pokrzyw ponieważ się nam już rozłożyły
(nie długo wstawię fotkę jak to wygląda końcowy wyrób)
i teraz mamy odpowiedni wyrób do podlewania naszych roślinek <lol>
UWAGA:
-Nawozu się nie robi jak pokrzywy kwitną.
-Nawóz rozcieńczamy z wodą 1l nawozu na 10l Wody
i wtedy możemy podlewać planty tym co 2 tygodnie.

Przefermentowane pokrzywy zawierają dużo azotu, żelaza, wapnia, fosforu i magnezu. Działa na rośliny wzmacniająco oraz przyśpiesza ich wzrost oraz chroni przed niektórymi szkodnikami i chorobami.
Miłego nawożenia życzę
By: Stunti1991 :jaraczz::jaraczz::jaraczz:
 
Ostatnia edycja:

masterofbigos

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 3, 2010
Postów
570
Buchów
0
sądzę że ch#ja warta robota,już lepiej iść do zaprzyjaźnionego rolnika breedera krów lub świń zapożyczyć gówna i taki materiał poddać obróbce niż się pier#olić z bezwartościowymi pokrzywami

pzdr
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Zwierzęce odchody rozkładają się dłużej - pokrzywy po około 2 tygodniach (zależnie od temperatury) rozkładu są gotowe do podlewania roślin. Sposób stary jak świat i stosowany w praktyce przez ogrodników.
 

Katohaikara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2011
Postów
679
Buchów
0
Na razie mam Biohumusa, ale zrobię taki nawóz jak będą większe pokrzywy. Przyda się, bo nie lubię chemii, no i mam zamiar polecieć grubo z outdoorem w tym roku.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
pokrzywa nam nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - kamufluje niższe rośliny...
 

ivo isarevich

Member
Rejestracja
Mar 28, 2008
Postów
9
Buchów
0
pokrzywy - sposób naszych babek, jednak nie są to gusła i osobiście polecam pod warunkiem że pokrzywy są "młode" (sprawdza się teoria o bezsensie stosowania kwitnących chwaściorów). Sposób równie stary i dobry, szybszy i gwarantujący mniej kwaśną odżywkę dla naszych kochanych plantów to sporządzenie wywaru z tych właśnie młodych pokrzyw. Autopsja jako najlepszy nauczyciel podpowiedziała mi również iż ten właśnie "ekologiczny"
nawóz sprawdza się szczególnie w fazie wegetatywnej (zawartość azotu w łatwo przyswajalnych związkach). Warty uwagi sposób dopingu ze względu na "ekologiczność".:queen:
 

Deks*P.B*

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2010
Postów
137
Buchów
0
a ten nawóz jak sie fermentuje to lepiej postawic w cieniu czy słoncu ?
 

Deks*P.B*

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2010
Postów
137
Buchów
0
ta napinka na necie musi byc ? sory nie zauwazylem tego poprostu na szybko czytalem !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół