nasiona marihuany

Uprawa w coco!

Wyszukiwarka Forumowa:
P

Props

Guest
Wczoraj poszlem do growshop´u zeby zapytac kolesia jakol ziemie kupic najlepij zakupi. Koles mi powiedzial ze lepiej kupic coco niz ziemie rosnie szybciej i lepiej i ze sam go uzywa od kilku lat. Wien dzis wieczorem ide kupic kostke coco(3€) + odzywke A+B firmy cana(9€+9€). Co wy sondzicie o tym?? Prubowal ktos tego w ogule??
 
P

Palisanto

Guest
Ja sadziłem nasionka w papierowych doniczakch z ogrodniczego w włóknie kokosowym z kostki sprasowanej. Imho dobre rozwiązanie dla kiełkujacych nasion i klonów gdyż kokos jest bardzo zyzny przez co dobrze rowija sie system korzeniowy. Jednak na dłuższa mete sobie tego nie wyobrażam ponieważ w włókanch nie ma tylu składników pokarmowych co w ziemi i trzeba polegac tylko i wyłacznie na nawozach sztucznych lub organicznych. Takie jest moje zdanie, ale jakby znalazł sie ktoś bardziej doświadczony to chetnie wysłucham i jego opini. :)

Pozdrawiam
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
muciek napisał:
kokos jest bardzo zyzny

muciek napisał:
ponieważ w włókanch nie ma tylu składników pokarmowych

Sam siebie negujesz.

Składniki pokarmowe w ziemi starczają na 3 tygodnie pewnie tyle samo we włóknie. Ziemie też trzeba nawozić.
 
P

Palisanto

Guest
Przepraszam, źle sie wyraziłem. Miałem na myśli jego przepuszczalnosc dla wody i "miekkośc" gdyż nie zbija się jak ziemia z czasem (przynajmniej moja). Co do nawozenia, po około 1,5-2 tygodni rośliny w koko zaczeły blednąc, co jak sadze wiąze sie z brakiem składników pokarmowych. W ziemi takich oznak nie widział, az do czasu nawożenia ( po 3 tygodniach od wykiełkowania) nic nie żółkło ani bledło.
 
P

Props

Guest
Bo koko niema skladnikuw pokarmowych (wedlug kolesia z growshopu) i dlatego od poczontku trzeba jejdawac tol mieszanke a+b
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
W samym coco to chyba raczej uprawa hydroponiczna / ukorzenianie klonów / kiełkowanie nasion? Bo nie słyszałem, żeby się do czego innego nadawał...
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Też nie słyszałem by uprawiać tylko w coco ale za to duzo osób urzywa go do mieszania z ziemią.

Kokos w takiej mieszance zapobiega zbijaniu sie ziemi.
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
COCO POWER!!!!!!!!!!!
Plusy:
+za***iste natlenienie korzeni
+kokos się nie zbija
+PH ok 5.5
+jest jałowy tak więc wszystko co lejesz z butelki idzie w roślinę
+może być wykorzystywany kilkukrotnie
+lepiej utrzymuje wodę niż zwykły soil mix
+jest dużo tańszy od ziemi (ja kupiłem 8 kostek na allegro (700-750g = 8-9L za 3PLN sztuka gdzie tandetna ziemia Bella kosztuje 2pln za 6L nie wspominając o substralu czy innych lepszych mieszankach, nie trzeba perlitu który też kosztuje - 1L kosztuje zazwyczaj coś jak worek 6L belli).

Minusy:
- największym minusem jest brak minusów bo nie ma do czego się dopie****ić:D
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
Ty PoTHeaD nie wiesz przypadkiem skąd można u nas wziąść taką odrzywkę A+B ? czy ty jakoś inaczej zalewasz roślinki ? bo ja chętnie bym spróbował w tym ... i czy wy kiełkujecie czy po wykiełkowaniu tam wrzucać (czyt. sadzicie) ? :)
 

rastuszek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 22, 2006
Postów
840
Buchów
1
No na pewno dopiero po wykielkowaniu wsadzaja do coco.

Zakupie sobie te wlokna i pomieszam z gleba bo nie odwaze sie hodowac w samym kokosie. Tylko niech ktos mi poda dobre proporcje do mieszanki ze skladnikow takich jak:perlit, humus, piasek, ziemia kwiatowa, dolomit no i te wlokna kokosowe. Strasznie boje sie o ph ziemi bo latwo nim manipulowac i trudno utrzymac przy wloknie kokosowym. Obawiam sie ze moge cos spieprzyc :-/
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
No ja to myśle że lepiej albo w tym albo w tym hodować bo COCO musisz płynami nawozić od początku a SOIL ma subst. odrzywcze ... ja to planuje 50% : 50% nasion dać w COCO i SOIL dla porównania ale i tak to tylko początek bo potem wszystko do ziemi pójdzie ponieważ nie mam zamiaru robić HYDROPONIKI :)
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
baku123 napisał:
ja to planuje 50% : 50% nasion dać w COCO i SOIL dla porównania ale i tak to tylko początek bo potem wszystko do ziemi pójdzie ponieważ nie mam zamiaru robić HYDROPONIKI
Hydro niebawem :p tylko muszę się zorganizować. DWC nie przepuszczę muszę spróbować ;P
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
hehe ;] dobre dobre ja to jeszcze musze poczekać :] bo dopiero sie chcem przymierzac do Indoora :] wiec początek na Soil chcem przetrwać a potem Hydro jak coś ... tylko planuje się zaopatrzeć w najbliższym czasie w szklarnie ogrzewaną do kloników :) a reszta opcji do hydro po jakimś czasie :p
 

rastuszek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 22, 2006
Postów
840
Buchów
1
Chyba jednak zdecyduje sie na hodowle w samym coco :p Powiedz mi Poti jakich nawozow uzywales i czym podlewales? U mnie nic innego jak przefiltrowana i kilkudniowa kranowka odstana kilka dni nie wchodzi w gre ze wzgledow na koszty :) Nawozow specjalistycznych sciaganych niewiadomo skad tez nie mam zamiaru uzywac bo mnie na to nie stac... Wchodza w gre tylko te wszystkie ktore sa dostepne w naszych normalnych sklepach ogrodniczych.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół