nasiona marihuany

OUTDOOR Easy Sativa x Passion x5 feminized

Wyszukiwarka Forumowa:

gandziorz

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
323
Buchów
0
Witam,
Chciałbym przedstawić moją drugą fotorelację na forum a pierwszą OUTDOOR.

Specyfikacja nasion i ich przygotowanie

Pestki Easy Sativa x Passion, 5 sztuk, zakupione w sklepie ganjafarmer.pl. Nasiona oczywiście feminizowane.
Wczoraj około godziny 10 pestki poszły do wody na 24 godziny.
Dzisiaj o 10, 3 z 5 puściły mały kiełek. Wszystkie 5 nasionek poszło do doniczek.
Kiedy tylko wyjdą na powierzchnię, lecą pod światło do boxa.

Przygotowanie BOXa oraz warunki na spotach.

Swoją przygodę z tym światem rozpoczynają w specjalnie przygotowanym BOXie z kartonu o wymiarach 50x20x40.
Oświetlenie to 3 świetlówki po 20W każda, razem dają około 3600 lumenów o barwie 2700k.
Planuję trzymać je w BOXie około 2 tygodni, potem pójdą na 5 różnych przygotowanych spotów.
Na początek mają doniczki po około 0.8L.
Ziemia uniwersalna o pH około 6.
Muszę jeszcze porobić odbłyśniki z puszek na żarówki a całość jest wyłożona kocem ratunkowym. Również od góry będzie przykryte kocem.
Fotoperiod w boxie: 24/0.
Jeżeli chodzi o wentylacje to zrobię tylko pasywny wlot i wylot żeby miały świeże powietrze. BOXik będzie stał w miejscu, gdzie jest około 19-20 stopni więc w środku 25 nie przekroczy.
Przygotowuję się również do przygotowania ziemi na spota.
Każdy spot będzie przekopany. Pod każdego planta pójdzie 20L ziemi ogrodowej + 3 garście azofoski + 3 garście dolomitu + 2 L perlitu + obornik na dno + piasek na wierzch żeby uchronić planty przed rogatymi szatanami w skorupkach.
Na dniach wybiorę spoty, fotki z spotów wkleję jak będę je szykował.

A oto fotki przygotowanego BOX'a oraz pestek po zasadzeniu.





Pozdro i oby z fartem i bez przypału od początku do końca :harvest::harvest::harvest:​
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
powodzenia bede sledzil ;) tylko dolomitu 3 garscie na 20 l ziemi bedzie za duzo :)
 

d-sisive

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2011
Postów
113
Buchów
0
Cos czuje ze ladna uprawa robiona z glowa sie zapowiada.
Dalbym bucha jakbym mogl :D
 

gandziorz

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
323
Buchów
0
WEG dzień #2
Witam,
Wczoraj rano planty wyszły z ziemi. Wszystkie mniej więcej jednocześnie.
Niestety w BOXie miały dużo za ciepło i strasznie się wyciągnęły.
Nie jestem w stanie zrobić żadnej wentylacji na chwilę obecną więc zrobiłem pasywne wloty i wyloty praktycznie przez całą długość BOXa.
Mam nadzieję, że teraz ich rozwój będzie prawidłowy gdyż temperaturę zbiłem do koło 26-27 stopni na wysokości plantów.
Nie będę się specjalnie rozpisywał.
Dodam jeszcze, że zamówiłem z pestkashop mixa 15 pestek za 9zł i będę sadził. Może podepnę pod tą fotorelację a może w ogóle odpuszczę sobie robienie fotorelacji z tych 15 pesteczek.
Wstawiam fotki z Easy Sativa x Passion:
















Zapraszam do komentowania i dzielenia się uwagami.
Pozdro, z fartem i bez przypału od początku do upragnionego końca :harvest::harvest::harvest:
 

pezetszugiel

Well-known member
Rejestracja
Lut 19, 2011
Postów
204
Buchów
0
ja mam taka jedna uwage dales fotoperiod 24/0 nie boisz sie ze jak dasz je na spoty będą się chermiły? niech ktos wypowie sie w tej sprawie bo sam lada dzien potrzebuje siac swoje femki i niewiem jaki fotoperiod im ustawic
 

gandziorz

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
323
Buchów
0
@edit:
Zakupuje dzisiaj programator za 10zł i Fotoperiod ustawię 18/6. 2 dni postały pod 24/0, nic im nie będzie ;)
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
chyba sie troszke wyciagaja co ? mogles je postawic na czyms troche wyzej :)

dlaczego za duzo? przeciez dolomitu nie szkodzi, nawet w duzych ilosciach, no chyba ze sie myle. :jocolor:

1 łyzka stolowa na litr ziemi, a ktos gdzies pisal ze lyzka stolowa to 8g.
No nie zaszkodzi :)
 
Ostatnia edycja:

gandziorz

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
323
Buchów
0
chyba sie troszke wyciagaja co ? mogles je postawic na czyms troche wyzej :)
Czytać czytać i jeszcze raz czytać ;p
Wiem, że wyciągnięte. Spowodowane to jest wysoką temperaturą- już pisałem. Planty są blisko lamp. Temperatura zbita. Teraz pójdą w dobrą drogę.
 
G

Gość

Guest
wyciagniete od wysokiej temperatury ? ;><palacz>
moje tez mialy wysoka temperature i sie nie wyciagneły ;)
 

gandziorz

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
323
Buchów
0
Tak, planty gdy mają zbyt wysoką temperaturę- wyciągają się.
Moje miały już hard-corowo- 35 stopni. Teraz mają koło 27 i jest ok. Liście zaczynają rosnąć zamiast iść w górę <shiza>
 

Cybuch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2011
Postów
397
Buchów
0
WEG dzień #2
Witam,
Wczoraj rano planty wyszły z ziemi. Wszystkie mniej więcej jednocześnie.
Niestety w BOXie miały dużo za ciepło i strasznie się wyciągnęły.
Nie jestem w stanie zrobić żadnej wentylacji na chwilę obecną więc zrobiłem pasywne wloty i wyloty praktycznie przez całą długość BOXa.
Mam nadzieję, że teraz ich rozwój będzie prawidłowy gdyż temperaturę zbiłem do koło 26-27 stopni na wysokości plantów.
Nie będę się specjalnie rozpisywał.
Dodam jeszcze, że zamówiłem z pestkashop mixa 15 pestek za 9zł i będę sadził. Może podepnę pod tą fotorelację a może w ogóle odpuszczę sobie robienie fotorelacji z tych 15 pesteczek.
Wstawiam fotki z Easy Sativa x Passion:
















Zapraszam do komentowania i dzielenia się uwagami.
Pozdro, z fartem i bez przypału od początku do upragnionego końca :harvest::harvest::harvest:

Podobne strasznie do mojich .Widać Że Easy sativa dominuje ;)
 

gandziorz

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
323
Buchów
0
WEG dzień #6
Witam,
Pora na mały update. W BOXie warunki bez zmian. Przypominam, że fotoperiod został zmieniony w 2 dniu na 18/6. Nie będę się rozpisywał bo nie ma o czym.
Planty nie ciągną się już w górę. Rozwijają się na boki.
Nie będę nawoził ich na WEGu w BOXie, dopiero dostaną dawkę nawozu w momencie wsadzania na spoty w około 15 dniu życia.
Prosiłbym jakiegoś moda u usunięcie komentarzy oprócz moich 3 z zdjęciami. Nie chcę miec śmietnika w fotorelacji a niepotrzebnie wkradł się spam.
Fotki:

Pozdro, bez przypału i z fartem do końca. :harvest::harvest::harvest::spalony:
 

gandziorz

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
323
Buchów
0
Witam,
Może i nie jest to update związany z moją Easy Sativa x Passion, aczkolwiek tyczy się to również OUT'a 2011.
Czasem będę też wstawiał update związany z OP mixem od pestkashop.
Dzisiaj doszedł do mnie mix, który miał zawierać 15 nasion. Zawiera... 34 :)
Wszystkie pestki poszły na wate w miarę ciemne miejsce i zobaczymy co z tego będzie.
Nie będę szalał i nie wstawiam je do boxa.
Poczekają pierwsze dni życia na parapecie w torfowych doniczkach.

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół