nasiona marihuany

Przechowywanie grzybów

Wyszukiwarka Forumowa:

LOWRYDER

Well-known member
Rejestracja
Sie 21, 2006
Postów
203
Buchów
1
W jaki sposób przechowujecie swoje zapasy? Suszone? Mrożone? Szczelnie zamknięte? Jaki sposób według Was jest najlepszy?

Pozdrawiam
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Najlepszy sposób to zamrożenie - zero strat w psylocynie / psylocybinie, w przeciwieństwie do wysuszenia, gdzie straty takie istnieją. Nie są jednak wielkie.
Pamiętać należy o tym, że grzybki nie mogą mieć kontaktu ze światłem.
Aby podczas suszenia zminimalizować straty ważnych substancji, należy robić to w temperaturze pokojowej, przy pomocy sunstancji higroskopijnych - wapno palone, czy torebki z butów pochłaniające wilgoć (polecam). Substancję tą sypiemy na dno pojemnika, wyżej umieszczamy sitko (lub coś w tym stylu), a na nim grzybki. Przykrywamy to jakąś miską lub czymkolwiek. Trzeba tylko uważać, aby grzybki nie dotykały bezpośrednio substancji higroskopijnej. Po całkowitym wysuszeniu umieszczamy grzybki w woreczku strunowym (tzw. dilerka), oraz wrzucamy do środka jedną torebeczkę pochłaniającą wilgoć (z butów :)). Tak przygotowane grzybki mogą leżeć długi czas.
 

LOWRYDER

Well-known member
Rejestracja
Sie 21, 2006
Postów
203
Buchów
1
Grzyby mogą leżecz na powietrzu (w kartonie) nie określony okres czasu, czy im szybciej je sie schowa do szczelnego zamknięcia tym lepiej?

Plus pytanie tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu:
Przed suszeniem myć grzyby, czy nie ma to znaczenia?
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
LowRyder napisał:
Grzyby mogą leżecz na powietrzu (w kartonie) nie określony okres czasu, czy im szybciej je sie schowa do szczelnego zamknięcia tym lepiej?

Im szybciej się wysuszy i schowa tym lepiej.

LowRyder napisał:
Plus pytanie tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu:
Przed suszeniem myć grzyby, czy nie ma to znaczenia?

Nie mam pojęcia :p. Ja zawsze myję.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół