nasiona marihuany

Satelita Polski [1:1000]

Wyszukiwarka Forumowa:

metalowiec

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2011
Postów
120
Buchów
0
Mapka dokładna, aczkolwiek porównywałem mniej więcej zmiany na moim osiedlu. i zdjęcia mojej miejscowości mają około 5 lat lub więcej. Bynajmniej u mnie jakość lepsza niż Google Maps :)
 

dziadeksadzi

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2011
Postów
255
Buchów
0
uzywałem tego do planowania tras offroad,

przyznam szczerze ze naprawde przydatna sprawa. w szczegolnosci widoki TOPO i RASTER (w większości z b. dużymi zbliżeniami).

Trzeba również pamiętać że zdjęcia nie są z google maps tylko robione przez Państwo Polskie i w zależności od regionu są sprzed kilku do kilkunastu lat, aczkolwiek z doświadczenia wiem że w lasach wiele się nie zmieniło.


Aha mała anegdotka. Kiedyś jechaliśmy sobie pewnymi okolicami korzystając z tych mapek i pomyliliśmy zakręt. Dojechaliśmy do pewnego miejsca gdzie było kilka małych zabudowań i czuć było b. wyraźny wiadomy zapach.

Nie chcąc się nikomu narażać (zabudowania zamieszkane) pojechaliśmy stamtąd ale dzień później znalazłem to miejsce na mapce. Chcieliśmy je któregoś razu odwiedzić..... ok. tygodnia później czytam informację i widze zdjęcia z tego miejsca na stronie policji :D Szczęście że nie trafiliśmy na akcję kominiarzy :D
 

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
faktycznie bardzo fajne. w mieście wg mnie (nie porównywałem jednocześnie lecz z tego co pamiętam) nie różni się dużo od obrazu z satelit google, jeśli nie jest gorszy. zaś różnicę widać na wsiach, terenach dzikich itp, gdzie obraz jest tak samo dokładny jak w terenie zabudowanym gdzie google na te przestrzenie ma wy***ane :)
 
D

delete

Guest
Witam

Może mi ktoś powiedzieć co oznaczają ponumerowane pola- czerwona linia..czy to są działki?.
 

dziadeksadzi

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2011
Postów
255
Buchów
0
tak to są numery działek wg ewidencji państwowej.

Nie są to w 100% wiarygodne informacje ale z tego co sprawdzałem to np. działki budujące się ok 1-2 lata temu były prawidłowo pozaznaczane.
 

vvip92

Well-known member
Rejestracja
Gru 16, 2011
Postów
94
Buchów
0
Żeby tak obraz był na żywo to można by było jeszcze tego pilnować ;D Dzięki, oczywiście przyda się :)
 
G

Gość

Guest
thx za linka kiedyś właśnie szukałem tej strony, bo nawet ładnie są pokazane na niej niektóre obszary
 
G

Gość

Guest
mapy w geoportal są super

Dzięki nim mam kilka super miejscówek. Warto zwracać uwagę na cienie gdyż można zawczasu wykluczyć miejsca gdzie dupne drzewo zasłoni pół spota. I po nim można też określić porę dnia kiedy fota była robiona ;D Podobnie jak na googlu. Ale na geoportalu mamy też mapy raster gdzie są rzeczki i już wiemy że to nie pustynia. Można se zaplanować miejsca które warto sprawdzić w realu
 

Ave_mara

Member
Rejestracja
Sty 29, 2012
Postów
17
Buchów
0
Już pare osób wpadło w rezerwatach także uważaj. Straż leśna, kamerki na termo(tegorczny patent przeciw złodziejką drewna)grzybiarze-złodzieje/konfidenci. Ja tam wole miejsca pozbawione atrakcyjności i na uboczu. Rezerwat ściąga ludzi!

To już ja widzę swój out... jak tu dookoła wszystko to park narodowy lol
 

Ave_mara

Member
Rejestracja
Sty 29, 2012
Postów
17
Buchów
0
zapewne masz ten sam problem co ja... po kliknięciu linka w pasku adresu pojawia się do dodatkowy fragment... >>> "anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/" <<< usuń go po prostu i kliknij enter albo najzwyczajniej w świecie skopiuj link zamiast na niego klikać xD
 

rambomambo

Active member
Rejestracja
Mar 27, 2011
Postów
32
Buchów
0
Siema,
w moim przypadku geoportal przydał się połowicznie, bo mogłem sobie sprawdzić wysokość miejscówki(3km dalej duża rzeka).
Tylko połowicznie, bo nie wiem jak w Waszych rejonach, ale te zdjęcia były robione wczesną wiosnę, kiedy jeszcze nie było liści na drzewach.
Także dupa.
W necie znalazłem inną stronkę, a mianowicie geoserwer.pl
Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że się przechwalają tym, że mają najnowsze foty, ale to się okazało prawdą(może geoportal ma nowsze, ale tu przynajmniej są liście)

Tutaj można oglądać w większym okienku geoserwer.pl/sklep
wystarczy tylko wpisać miejscowość

Powiększenie nie powala, ale może komuś się przyda <joint>
 

lubiegibony

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2012
Postów
55
Buchów
0
Mapa coś typu google, nie widzę dużej różnicy w dokładności (może ślepy jestem?) :lol3:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół