nasiona marihuany

Amfetamina - oczyszczanie

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
- zalewamy rozdrobnioną amfetaminę acetonem (do kupienia w sklepach budowlanych), mieszamy
- filtrujemy, np. przez filtr do kawy
- aceton można wyj***ć, rozpuściła się w nim część syfów
- czekamy aż resztki acetonu z towaru wyparują i będzie on suchy
- rozpuszczamy w wodzie, dobrze mieszając (amfetamina jest bardzo higroskopijna, więc nie trzeba lać dużo wody)
- cała amfetamina została rozpuszczona w wodzie, to co się nie rozpuściło to np. tynk ze ściany :lol:

Tak przygotowany roztwór zawiera amfetaminę bardzo dobrej czystości. Możemy odparować i uzyskać proszek, wypić, ewent. załadować doodbytniczo, domięśniowo, podskórnie, dożylnie (ale gdy chcemy się kłuć to pamiętajmy, że zamiast zwykłej wody należy użyć wody do injekcji, dostępnej w aptece).
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
jeszcze sie ludzie zalamia z pozostalej czystej amfy :geek:
 

michal7

Member
Rejestracja
Maj 27, 2006
Postów
16
Buchów
0
zapewne okaze sie ze w 1g jest 75% jakiegos gowna :pr:
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Ja oczyszczałem w ten sposób tylko raz. Jak na moje oko to było wtedy ok. 10-15 % czystości, a reszta syfu...
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
mozliwe ze czesc takze amfy zostanie po przefiltrowaniu razem z tymi syfami!!mozna przeciez tez zalozyc ze przy filtracji jakies 10-20%fetki zostanie razem z inymi"syfkami"
 

porto

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
599
Buchów
0
a w takim razie pytanie jaka ilość jak najczystszej fety daje poważnie mocnego kopa? w stanach są podobno piguły 100% czystości, ale niewiem ile waży i jakby taką zażucić to pewno można by zawładnąć burzą :silent:

[ Dodano: 2006-11-06, 23:00 ]
pytam bo czasem jak była dobr afetka to wystarczyło na dobre porządne kopnięcie jakieś 0,5g. nie spytam o moc przy wciągnięciu na oko z pakieciku jakieś 1,5 na raz mety gdzie dwa dni niemogłem zasnąć ze zdziwneniem czemu, jak sie dowiedziałem że to meta i dotego dobra to już mi to rozjaśniło beret dla czego dwa dni nacykany byłem
 

durielek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2006
Postów
1,073
Buchów
0
no ze 100% to malo mozliwe!widzieles kiedys dajmy na to spirytus 100%??:p moze ma cos kolo 95%najwyzej!(jak znajdziesz polska fete z 50% to bendzie to najlepsza jaka jest do kupna!tak to przewaznie 20-30%) ale znajda sie i slabsze..
tak na marginesie to dawka 1gram czystej amfetaminy jesst smiertelna!!a dla mnie sztuka od dila(0.8g-widzialem jak wazyl) to jak wypicie 4browarow gdy dam rade wypic z 9...!a gdzie tu do zgona...hehe z 16 browcow:p??
choc fakt faktem kumpla co dawno nie wciagal(a z rok temu wciagal kilkanascie razy)1 kreska bialego odemnie kopla go mniejwiecej jak mnie 5 takich!(tyle ze ja w 4 kreskach to wziolem w odstepach czasowych po 20 min mniej wiecej)
Kostek,moze ty sie zajmiesz zrobieniem fetki bo yoyo cos znikl z forum...
napewno bys mial tu duzo rynek zbytu! :geek:
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
durielek napisał:
mozliwe ze czesc takze amfy zostanie po przefiltrowaniu razem z tymi syfami!!mozna przeciez tez zalozyc ze przy filtracji jakies 10-20%fetki zostanie razem z inymi"syfkami"

Nie, nie zostanie. w acetonie rozpuszczają się tylko syfy. Potem w wodzie tylko feta. Ewent. w filtr może wsiąknąć trochę fety, ale po wyparowaniu acetonu możemy go przepłukać wodą, w której wszystko się rozpuści. Straty w fecie (o ile jakieś są) są naprawdę niewielkie.

Nie zajmuję się produkcją narkotyków, ale jak byście wiedzieli, gdzie można dostać czystą efedrynę / pseudoefedrynę, to możecie dać znać :lol:.
 
R

Rider

Guest
A gdyby do szklani z woda wszypac fete , przemieszac i odsaczyc?
Feta sie rozpusci a reszta powinna zostac w calosci?
Przeszlo by takie cos?
 
2

2King

Guest
Może nie na temat, ale w czechach bardzo popularne jest robienie w domowych warunkach metaamfetaminy z efedryny lub pseudoefedryny....
Może ktoś z was opisać cały proces produkcji/syntezy?
No i ile można wyprodukować mety np. z 1kg efedryny lub efedryny hcl ( nie wiem jaka jest różnica ale są dwie dostępne w sprzedaży) za ok 500kg efedryny z chin trzeba zapłacić ok 15 tys. zł, a za 1kg z Niemiec ok 2 tys. zł więc różnica jest kolosalna.
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
Na hajperrilu są tematy o tym. Poszukaj sobie.
 

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1
na zagranicznych stronach jest tego dość sporo na jednej cały proces opisany z fotkami co potrzebujesz i gdzie ewentualnie zdobyć , jak bede miał chwile czasu to Ci ją znajde pozniej.
 

jointek20

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 2, 2008
Postów
668
Buchów
14
na zagranicznych stronach jest tego dość sporo na jednej cały proces opisany z fotkami co potrzebujesz i gdzie ewentualnie zdobyć , jak bede miał chwile czasu to Ci ją znajde pozniej.

Czekam na jakiegoś linka bo wszystkie rzeczy które znalazłem to nie kompletne instrukcje.
 
2

2King

Guest
teksty z hypka

Temat: Wyodrębnianie chlorowodorku pseudoefedryny z Acataru i Sudafedu

Wersja z 15.12.2009. Najświeższe zmiany zaznaczono kolorem czerwonym

Wydaje mi sie, iż ta procedura powinna być skuteczna również do innych leków zawierających chlorowodorek pseudoefedryny oraz chlorowodorek efedryny. Chodź raczej nie da się jej zastosować do ekstrakcji z tabletek tussipectu ze względu na duża zawartość ekstraktów roślinnych. Jakkolwiek podkreślam, iż sprawdzona została tylko na Acatarze. Dodam żeby nie było nieporozumień chlorowodorek efedryny jak i wolna zasada są ciałami stałymi.

Zane mi leki w których znajduje się pseudoefedryna (ceny z listopada 2008):
Disafrol retard (o przedłużonym uwalnianiu) 120mg, 8 tabletek, cena 16.50 (60 mg/zl) zawiera niestety siarczan pseudoefedryny którego prawdopodobnie opisana niżej metoda wydzielac się nie da ze wzgledu na mniejsza rozpuszczalność.
Acatar 60mg, 12 tabletek, cena 9.11 (80 mg/zl) zawiera chlorowodorek pseudoefedryny
Sudafed 60mg, 12 tabletek, cena 11.00 (65.5 mg/zl) zawiera chlorowodorek pseudoefedryny

Z przedstawionego zestawienia w wartościach absolutnych w ilości mg które moża kupić za złotówkę widać, iz Acatar jest najtańszy.

Wiec tak kruszymy 1 opakowanie Acataru w moździerzu ceramicznym na proszek. Zamiast moździerza można zawinąć tabletki w szmatę i pokruszyć je wtedy młotkiem na proszek (sposób mojej matki na twarde tabletki). Pokruszony Acatar wsypujemy do 15 - 20 ml izopropanolu technicznego moze byc rowniez metanol, etanol lub n-propanol. Następnie zostawiamy na parę godzin co jakiś czas mieszając w temp pokojowej. Nierozpuszczony osad stanowiący zanieczyszczenia odsączamy. I następnie ponownie zalewamy 20ml propanolu mieszamy i ponownie odsączamy, po czym jeszcze raz powtarzamy płukanie z użyciem tej samej porcji IPA. Połączone przesącze odparowujemy najlepiej pod próżnią lub na wolnym powietrzu czy kuchence mikrofalowej (sposób kolegi Browara z tego forum). Po odparowaniu pozostałość stanowi czysty chlorowodorek pseudoefedryny w postaci białych kryształków. Wydajność 85 % - 95%.


UWAGI
1. 2-Propanol (inaczej izopropanol) łatwo dostać w sklepach chemicznych bez zezwolenia. Najlepiej kupić na fakturę wtedy nikt się nie będzie czepiał (trzeba podać jakiś adres jakiś nip i jakaś nazwę firmy nikt tego nie sprawdza a jest pewnym rodzajem autoryzacji do zakupu o dziwo bardzo skutecznej a tak łatwej do ominięcia!). 2-Propanol techniczny który używałem zawiera 1 % wody, w obrocie ponoć znajduje się również 2-propanol o składzie azeotropu zawierający 20 % wody. Ja takiego nie spotkałem w Polsce ale an wszelki wypadek wspominam o nim.
2. Czas przechodzenia chlorowodorku efedryny do propanolu pewnie jest znacznie krótszy niż napisałem ale ja tego dokładnie nie sprawdzałem jaki. Może ktoś zoptymalizuje ten parametr. Ja używałem mieszadła przez 15 minut i to wystarczyło.
3. Jeżeli komuś łatwiej kupić spirytus rektyfikowany niż 2-propanol to prawdopodobnie również powyższy sposób zadziała. Jednakże 5 litrów 2-propanoplu kosztuje ok 40 PLN więc znacznie mniej niż 5 litrów spirytusu.
4. Z różnych przesłanek wynika, iż w przepisie można użyć również acetonu do ekstrakcji. aczkolwiek z tego co wiem to aceton trudniej kupić w polsce niż izopropanol gdyż ustawa zobowiązuje sprzedawców do sprzedawania go tylko firmom albo podpisywania oświadczenia w przypadku osób fizycznych oraz spisania ich personaliów z dokumentu. Poza tym aceton jest gorszym rozpuszczalnikiem chlorowodorku efedryny niż izopropanol.


Zasługi:

Mateks1 Za uwagi odnośnie wydajności oraz weryfikację procedury. Po pierwszym odsączeniu wydajność pseudoefedryny jest ok 42 %. Dlatego wprowadziłem modyfikację z trzykrotnym przemywaniem osadu.
Browar444 Drobne.
Orlan Pomysłodawca surowej wersji i jej praktyczne sprawdzenie.




-------------------------------------------------------------------------------





Temat: d(+)-metamfetamina synteza z efedryny lub pseudoefedryny

wersja z 07.01.2010

Procedura napisana, poprawiona i przetestowana na podstawie http://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/meth.hi-p.….

W kolbie jednoszyjnej na 250 ml umieszczono 90ml 80% kwasu octowego (tzw esencji octowej) [1] można ją przygotować z 75ml bezwodnego (lodowatego) kwasu octowego oraz 15 ml (ok 8,3 mola) wody lub z 64 ml bezwodnika octowego i 26ml wody [1a]. Następnie dodano 4g (20 mmoli 201g/mol) chlorowodorku efedryny lub chlorowodorku pseudoefedryny potem 16.8g (132 mmola 127g/mol) jodu [2] po czym 5g (161 mmoli, 31g/mol) czerwonego fosforu[3](zostaje go po reakcji po odsączeniu ok 3.6g fosforu). Szybko zakładamy długą chłodnice zwrotna o szerokiej szyi [4]. Na chłodnice zakładamy rurkę która będzie uchodzić nadmiar HI [5]. Całość ogrzewamy do wrzenia min 8 godzin.

46.jpg


W przypadku braku bezwodnika octowego lub kwasu octowego reakcje daje się przeprowadzić w samej wodzie ilości reagentów są identyczne z tym że cały kwas zastępujemy wodą. Czas ogrzewania pod refluxem należy wtedy wydłużyć do 25h po czym pozwolić mieszaninie postać w temp. pokojowej przez kolejne 12h. Przerabiać jak poniżej. (autorowi w samej wodzie nie udalo sie zredukować grupy OH)

Po kilku godzinach w chłodnicy zaczyna się zbierać żółty osad prawdopodobnie PI3 lub jej kompleks z efedryną ( przypadku użycia pseudoefedryny osadu nie zaobserwowałem). Aby reakcja zaszła do końca należy te sól wprowadzić z powrotem do kolby[4a]. Po min 8h gotowania należy na ciepło przesączyć zawartość kolby przez lejek Buhnera na sączku papierowym pod zmniejszonym ciśnieniem. Osad nie przereagowanego fosforu na sączku należy przemyć ciepła wodą dwa trzy razy po ok 20 ml odessać następnie połączyć z reszta przesączu [6].

Do oziębionego roztworu 60 -70 g NaOH w 500ml destylowanej lub przynajmniej wcześniej gotowanej [7] wody znajdującego się w litrowej kolbie wlewamy powoli i ostrożnie przesącz intensywnie mieszając i chłodząc pod bieżącą wodą [8]. Po dodaniu całości pH powinno wynosić ponad 12. W razie potrzeby należy dodać jeszcze roztworu NaOH. Prawoskrętna metamfetamina w postaci wolnej zasady ma charakterystyczny lekko mysi i lekko kwiatowy zapach może trochę przypominający BMK na tym etapie powinno się ją już wyczuwać powonieniem. Do kolby montujemy chłodnicę do destylacji z para wodną i oddestylowujemy z parą wodną zasadę metamfetaminy uzupełniając ubytek wody wodą z wkraplacza[8a]. Destylacja z para wodna metamfetaminy zachodzi szybciej niż amfetaminy .

Z początku destylat sie rozwarstwia na dwie warstwy górna metamfetaminę i dolna wodę. Metamfetamina powinna być bezbarwna. Destylację można prowadzić aż do momentu gdy destylat przestanie być zasadowy lub dotąd do puki mętna ciecz będzie z chłodnicy kapać ok 100 -150 ml. Destylat zobojętnia się kwasem solnym wobec lakmusu do pH 7 i odparowuje. Ilość metamfetaminy oblicza się ze wzoru empirycznego przyjmując ze każdy cm3 stężonego HCl zobojętnia 1g metamfetaminy. dla podanych ilości zużywa się wiec ok 2,5 - 3 cm3 stężonego HCl co daje ok 2,5 - 3 g metamfetaminy (150g/mol) 90 - 97% w przypadku użycia efedryny. W przypadku pseudoefedryny wydajność jest niższa. Po zobojętnieniu roztwór zagęszczamy na gazie do żądanego stężenia wyrażonego g na ml które liczymy ze wzoru :

C= Vk/Vr
C - stężenie w gramach na ml
Vk - objętość stęż kwasu solnego użyta do zobojętnienia w ml
Vr - objętość końcowa roztworu po odparowaniu w ml.
Roztwór można podawać dożylnie po ostudzeniu o ile stężenie nie przekracza 0.1g/ml. (łatwiej operować bardziej rozcieńczonym roztworem) Z racji łatwej pomyłki tragicznej w skutkach dla osób słabych z matematyki radze obliczona dawkę np 30 mg podzielić przez 2 albo 3. Uwaga taki roztwór powinno się przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce z zaznaczonym na butelce aktualnym poziomem oraz opisanym stężeniem, gdyż w razie nieszczelności i jego odparowania a zatem zwiększenia stężenia nie zrobić sobie krzywdy!


Przepis uproszczony dla leniwych i niecierpliwych
W kolbce na 100ml zaopatrzonej w chłodnice zwrotna z odprowadzeniem par HI na zewnątrz umieszcza się 70ml 80% kwasu Octowego 2 opakowania (3,41g) pokruszonego akataru zawierającego 1440mg chlorowodorku pseudoefedryny (7mmoli, 201g/mol) 10g jodu (78,7mmoli, 127g/mol) oraz 2g (65mmoli 31g/mol) czerwonego fosforu . Całość gotowano 4 godziny pod chłodnica zwrotną następnie ostudzono i doprowadzono zimnym 40% roztworem NaOH do Ph 12. oddestylowano z para wodna ok 800mg (148.5g/mol) metamfetaminy wyd ok 75%


UWAGI

WODA UŻYTA W TYM PRZEPISIE ZAWSZE MUSI BYĆ DESTYLOWANA LUB PRZYNAJMNIEJ GOTOWANA

[1] Doświadczalnie i teoretycznie potwierdzono iż woda jest niezbędna do zajścia tej redukcji gdyż sama w sobie jest reagentem.
Dlaczego woda jest potrzebna ? Reakcje zachodzące podczas redukcji
1. 3I2 + 2P = 2PI3
2. 2PI3 + 6H2O = 6HI + 2H3PO3
3. ROH + HI = RI + H2O
4. R-I + HI = RH + I2
1-wsza reakcja powinna zachodzić samoistnie i zachodzi ale nie tak szybko żeby panikować. Katalizuje ja HI dlatego właśnie dodaje się wody albo ogrzewa!
2-ga reakcja jest właściwie reakcja hydrolizy PI3 w wyniku której powstaje nasze medium redukcyjne HI. Zachodzi bardzo łatwo. I tu jest woda potrzebna
3-cią i 4-tą można zapisać sumarycznie jako redukcję ROH gdzie odtwarza się I2
ROH + 2HI = RH + I2
I2 z kolei jest redukowany przez fosfor w reakcji 1-wszej dlatego właściwie ostatecznym reduktorem jest P. Można zatem napisać sumaryczne równanie reakcji 5 jako sumę równań 1,2,3,4:

5. ROH + P + 2H2O = RH + H3PO3

tak więc woda jest niezbędnym substratem gdyż dostarcza wodoru do redukcji. Co więcej wydaje się iż I2 potrzebny jest tylko w katalitycznych ilościach gdyż się nie zużywa. Tyle teoria. W praktyce I2 oraz wodory z wody opuszczają środowisko reakcji na skutek ucieczki HI powstającego w reakcji nr 2! A ucieka go dość sporo dlatego właśnie daje się duży nadmiar molowy. Cześć wody porywa również uciekający higroskopijny HI

[1a]w przypadku użycia bezwodnika octowego do przygotowania esencji octowej po zlaniu wody i kwasu należy całość zagotować aby bezwodnik rozpadł się do kwasu. Bezwodnik octowy powoli reaguje z woda w temp pokojowej gdyż się z nią nie miesza. Zagotowanie należny przeprowadzić pod chłodnicą zwrotną o szerokim wylocie gdyż reakcja jest bardzo egzotermiczna gdy zacznie zachodzić i całość może zostać wyrzucona z kolby.

[2] Jodu jest niedomiar molowy w stosunku do fosforu i to jest oki dlatego ze on częściowo się odtwarza w reakcji i właściwie jest katalizatorem tylko (gdyby nie to ze cześć jego ucieka z kolby) jak pokazuje reakcja 5. Ilość fosforu w oryginalnym przepisie była 7,5g ja zmniejszyłem do 5g bo i tak zostaje po reakcji . Pewnie można go dać jeszcze mniej.

[3] Z przyczyn podanych wyżej wody jest spory nadmiar tak duży iż można do reakcji zamiast bezwodnego kwasu octowego użyć esencji octowej 80%. lub nawet czystej wody zamiast kwasu tylko wtedy należy wydłużyć czas reakcji do 36h w temp wrzenia. Dalej należy przerabiać podobnie z ta różnicą że można użyć mniejszej ilości wodorotlenku do zobojętniania. Redukcja w bezwodnym kwasie octowym bez dodatku wody nie zachodzi.

[4] Rekcja na zimno dosyć powoli się rozpędza więc nie należy panikować. Wszystkie połączenia szlifowe nalezy zabezpieczyć taśma teflonową. Jodowodór jest superkwasem silniejszym od kwasu siarkowego rozklada sie na H2 i I2 ten ostatni wszytsko brudzi na zółto. Jodowodór jest sliski tak ze jak wężyk spadnie albo szlif sie rozszczelni to juz bedzie duzy problem aby go z powrotem zalożyć i zeby nie spadał i zeby szlif nie wyskakiwał. szlify chłodnicy mozna zabezpieczyć klipsami lub plastrem zeby nie wyskoczyły gdy zacznei sie jodowodów wytwarzać oraz delikatne nadciśnienie.

[4a] (Najprościej wyłączyć następnie spuścić wodę w chłodnicy tak aby skraplający się kwas octowy na w miarę nagrzewania się ścianek chłodnicy spłukał osad ze ścianek, po czym należy ponownie włączyć wodę).

[5]Ta rurka NIE MOŻE SPAŚĆ podczas reakcji . HI niszczy bardzo szybko wezyki silikonowe wiec nie moze być slikonowa. Igielitowe sa oki ale jednorazowe bo bardzo sztywnieja po jednorazowym kontakcie z HI. Są też takie 4-5mm średnicy wewnętrznej medyczne wężyki jednorazowe do tlenu w sklepach Cezalu one sa idealne maja długość ok 10m są chyba z polietylenu lub propylenu wytrzymują HI, są bardzo tanie chyba ok 15 PLN 10 m. Wężyk należy wyprowadzić na zewnątrz budynku albo do muszli klozetowej przez syfon tak aby wężyk wystawał po drugiej stronie syfonu w rurze kanalizacyjnej. Wtedy nie ma obawy ze zassie wodę lub będzie śmierdzieć jodowodorem. Środki bezpieczeństwa w razie jakiejś katastrofy nalezy mieć balię z woda pod ręką maske p-gaz oraz rękawice gumowe. Podczas calej reakcji nalezy nosić okulary ochronne.

[6] Jak widać z ilości substratów P oraz I2 fosforu jest nadmiar i on zostaje po reakcji w nadmiarze dlatego można sobie darować oczyszcanie siarczynem sodu czy hydrosulfidem przesączu. Po prostu w nim nie ma jodu. Mam wrażenie ze przepis ten na erowidzie nie został praktycznie przetestowany a tylko zaadoptowany. Robiłem te reakcje wielokrotnie nigdy nie zostaje jod a tylko fosfor.

[7] Wazne jest aby woda użyta w reakcji jak i przy destylacji była przynajmniej wcześniej gotowana albo destylowana moze być też demineralizowana. Woda nie moze zawierać rozpuszczonego chloru gdyż on na zasadowo będzie reagować z aminą. Nawet gdy chloru w w odzie z kranu jest niewiele to ilość jej dodanej do destylacji jest wystarczajaca do zniszczenia sporej ilości aminy.

[8] To jest bardzo ważny moment gdyż nieprzereagowana jodoefedryna czy estry jodofosfinowe efedryny po dodaniu do roztworu zasady moga zostać rozłożone do efedryny (korzystnie) lub do pochodnych azirydyny lub enaminy (niekozystnie ze wzgledu na duża toksyczność tych związków) Prawdopodobnie pochodna azyrydyny dziala pobudzajaco znacznei silniej od metamfetaminy co moze prowadzić do ciężkich zatruć a nawet zgonów. Niska temperatura promuje reakcje 6 wysoka temperatura reakcje 7 i 8
6. RI + NaOH = ROH + NaI
7. RI + NaOH = azirydyna + NaI + H2O
8. RI + NaOH = enamina +NaI +H2O

[8a] lub zestaw do uproszczonej destylacji z para wodna)czyli zestaw do destylacji prostej gdzie w miejsce termometru w nasadce destylacyjnej montujemy wkraplacz z wodą gotowana lub destylowaną po to by łatwo można było uzupełniać wodę.


Metoda została redukcji HI efedryny w jednym etapie opracowana została przez nielegalne laboratoria w USA ok 1982 roku. publikacje powiązane z nią
1. Drug Enforcement Administration, Statistical Reports, 1989.
2. L. Fieser and M. Fieser, Reagents for Organic Synthesis, Vol. 1, Wiley, 1967, p. 449.
3. C. Buehler and D. Pearson, Survey of Organic Synthesis, Wiley and Sons, 1970, p. 7 and p. 332.
4. H. Emde, Helv. Chim. Acta., 12, 365 (1929)
5. E. Schmidt, Arch. Pharm., 252, 89 (1914)
6. E. Ogata, J. Pharm. Soc. Jpn, 451, 751 (1919); Chem. Abstracts 14, 745 (1920)
7. S. Menor, Comprehensive Treatise on Inorg. and Theor. Chem., Vol. 11, Longsman, 1922, p. 171.
8. P. Durrant. Introduction to Advanced Inorganic Chemistry, Wiley and Sons, 1962, p. 710.
9. N. Auterhuff, Angew Chem, 67, 426 (1955); Chem. Abstracts, 50, 4826c.
10. T.S. Cantrell, B. John, L. Jobuson and A.C. Allen, A study of impurities found in methamphetamine synthesized from ephedrine. Forensic Sci. Int. 39, 39-53 (1988)
11. A.C. Allen and W.O. Rinser, Methamphetamine from Ephedrine: 1. Chloroephedrines and Aziridines. J. Forensic Sci. 32, 953-982 (1987)
12. T. Rishi, Eisei Kayaku, 29, 400 (1983); Chem. Abstracts, 100, 180174z (1984)
13. The nitroprusside (sodium nitroprusside) reagent reacts to give a deep blue color with secondary amines and has no color change with primary and tertiary amines. Ephedrine, a secondary amine, gives a faint blue color. The first part of the reagent is prepared by mixing 25 ml of a one percent sodium nitroprusside solution with 1 ml acetaldehyde. The second part is a two percent sodium carbonate solution. The blue color is formed immediately after the second part of the reagent is added.


Rozważania odnośnie chiralności:
co do problemu z efedryna i pseudoefedryna to sprawa wygląda tak mamy dwa centra chiralne na węglu 1 2. Drugi atom wegla nas interesuje gdyz na pierwszy zachodzi reakcja redukcji grupy OH i chiralność znika. Innymi slowy nieważne ktory izomer bierzemy pseudoefedryne czy efedryne ważne jest zeby obie byly S na drugim atomie a takie właśnie są ! Co do nomenklatury to jest to po***ane. Gdyż stare nazewnictwo miesza sie z nowym. Dlatego wlanie powinno sie używać nomenklatury R i S żeby sie nie pomylic. znak + lub - oznacza skręcalność optyczna swiatla spolaryzowanego w lewa (-) lub w prawa (+) stronę dla określonej standardowej długości fali. I tu zwykle zaczyna sie problem gdyz SKRECALNOŚĆ OPTYCZNA JEST TYLKO PRAKTYCZNYM OZNACZENIEM CZYNNOSCI OPTYCZNEJ I NIE JEST POWIAZANA Z BUDOWA CZASTECZKI (wyjatek stanowi regula oktantow w chemi steroidow) a wiec na jej podstawie nie mozna ustalic konfiguracji absolutnej R i S czy D i L (pochodne cukrów )! Istnieje jeszcze male d i l które jest tożsame z (+) (-). Dlaczego tak jest? sprawa jest prosta zwiazki skrecaja roznie w zaleznosci od dlugosci fali swiatla przy jednej dlugosci zwiazek moze skrecac w lewo a przy innej ten sam zwiazek moze skrecac w prawo. Dlalatego na znaki + i - a wiec rowniez d i l mozna nie zwracac uwagi gdyz np w przypadku efedryny mamy l(-) czyli lewoskrętna ktora ma taka sama konfiguracje absolutna S co prawoskretna d(+) metamfetamina! Skręcarność optyczna przydaje sie w tedy gdy mamy odpowiedni aparat do jej oznaczania wtedy dosc latwo mozemy ustalic z ktorym izomerem mamy do czynienia. Niestety nie daje nam to możliwości ustalenia jak ustawione są a atomy w sposób absolutny w cząsteczce co jest krytyczne dla aktywnosci biologicznej! można to zrobic tylko za pomocą sprawdzenia w literaturze gdzie będzie napisane jaka konfiguracje absolutna ma izomer prawoskretny dla danego zwiazku, ewentualnie wykonujac badania rentgenostrukturalne. My tego nie musimy robić odnośnie efedryny i pseudoefedryny gdyż wiadomo ze handlowa substancje maja własciwą absolutna konfiguracje S przy drugim atomie wegla. Ta konfiguracja w reakcji redukcji na szczescie zostaje zachowana
clear.gif


1,2 -znacza kolejne chiralne atomy wegla w czasteczce

1R2S = (-)efedryna wystepujaca w przyrodzie oraz w aptece

1S2R = (+)efedryna nie wystepujaca w przyrodzie bedaca odbiciem lustrzanym czasteczki efedryny

1S2S = (+)pseudoefedryna wystepujaca w przyrodzi oraz w aptece

1R2R = (-) pseudoefedryna nie wystepujaca w przyrodzie bedaca odbiciem lustrzanym czasteczki pseudoefedryny

Orzymana methamfetamina z d(+)-pseudoefedryny oraz l(-)-efedryny dadza ten sam zwiazek d(+)-metamfetamine. Jezlei dzialanie bedzie inne to prawdopodoibie wynika to z czystosci optycznej ktora pewnie l-efedryna ma wieksza. albo z tego ze prawoskretna pseudoefedryna sprzedawana nie jest zupelnie czysta optycznie i zawiera pewno ilość lewoskretnego izomeru.


OSTRZERZENIE
Wyjatkowa siła działania prawoskrętnej metaamfetaminy polega na baraku jej rozkladu przez enzymy watroby oraz wyjatkowm dopasowaniu do receptora dopaminowego. Czas jej działania do 24 h po zazyciu powolne wydalanie sie które moze prowadzić do kumulacji może być przyczyna bardzo silnej psychozy, zaburzeń ośrodkowych jak i obwodowych prowadzących do degeneracji choroby parkinsona i śmierci. Sama metamfetamina powoduje dośc silny skórcz zwieracza pecherza moczowego co bardzo utródnia oddawanie moczu i powoduje resorbcje meth do krwi. Niektore zanieczyszczenia powstające jako produkt uboczny redukcji jodowodorem takie jak pochodne azirydyny powodują nieodwracalna degenarację układu dopaminowego w mózgu oraz defekty genetyczne. Neurotoksyczności oraz toksyczność metaamfetaminy jest wielokrotnie wieksza niż amfetaminy dlatego tez nawet dla osob zazywajacych regularnie amfetamine stanowi ona powazne zagrozenie. Niewielka jest rozpietość dawek ktore daja euforie oraz dawki ktora funduje calkowicie niekontrolowana psychoze. Publikacje naukowe mowia o skracaniu sie drzewa neuronowego w OUN na skutek używania meaamfetaminy ciągam lub w dużych dawkach jednorazowych. Moim zdaniem jest to jeden z najbardziej ryzykownych, niebiezpiecznych, i toksycznych stymulantów jakie odkryto. Racemiczna amfetamina przy tym to ziolowa herbatka a kokaina to placebo.
Zniszczenia które czyni w mózgu pokazuje publikacja w Science

48.jpg

By czenrezig at 2009-10-08

NA zdjeciu widać jak znaczony weglem C14 raklopiryd (risperidon) wiaze sie silniej w mozgu nieuzalenionym po podaniu metylofenidatu (rytalin, concerta) z receptorami dopaminowymi. U osoby uzalenzionej od meth tych receptorow jest tak na oko 1/3 w porownaniu do osoby nieuzaleznionej
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół