nasiona marihuany

ile ziemi pod krzaka na out

Wyszukiwarka Forumowa:

bakaland

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2008
Postów
217
Buchów
1
hmm... ja pod moje Shamany daje po 20 litrów ziemi z ogrodniczego + ziemia z miejscówki:p wydaje mi sie że nie może być za dużo... bo przecież za rok też gdzieś trzeba sadzić:p
 

wojtas_jaw

Well-known member
Rejestracja
Sty 12, 2009
Postów
58
Buchów
0
Siema, postanowiłem że nie będę robić nowego wątku tylko się podepnę bo tematyka jest podobna. Zakupiłem na ten sezon 8 nasion easy sativa fem i mam zamiar je zasiać oczywiście na out i stąd moje pytanie ile powinienem nawieźć ziemi z ogrodniczego pod każdy krzaczek. Ta odmiana należy do dość wysokich więc korzenie pewnie też ma dość rozwinięte. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
 

FireStarter

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 21, 2009
Postów
198
Buchów
0
Ja polecam 10l ziemi, 5l perlitu, dwie garscie dolomitu i 1 garsc jakiegos dobrego nawozu na wzrost :) To wszystko dobrze wymieszaj z ziemia na miejscowce i bedzie mieszanka ze mucha nie siada <joint>
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
ja sie zdziwilem bo dalem moze ze 3litry ziemi pod krzaka troche perlitu dolomitu i wyrosla;) ale pewnie na spocie jest dobra ziemia i dla tego
 
A

adada

Guest
Cholera .! Też mam z tym dylemat czytam ten watek już któryś raz.Wpierw myślałem 20l ziemi dam na krzak ale na 50pestek to 1000l wiec przeraża i przerasta mnie ta ilość 50litrowe wory bo 50l taniej im więcej tym taniej kupie ale tachać przez lasy itp za duży przypał.Więc myślę po 2 pomidory w jednej dziurze 20litrowej ogrodniczej gleby w lekkim odstępie od siebie dołek szerszy taki.Co wy na to?? Dalsze wnioski jeden kolega pisał że dał 10l a roślinki i tak miały około 190cm.Wiec ja bym dal 10l gleby ogrodniczej i domieszał do tego włókna kokosowego dla wentylacji i luźniejsza by była ziemia czyli perlit był by już nie potrzebny?? do utrzymania wilgoci.Można by do tego domieszać trochę piasku z miejscówki lub ziemi jakieś jaka tam jest. Poproszę o konkretną odpowiedź do mojego posta

A dodam że pestki regular i każda z odmian w większości sativa wiec raczej potrafią być duże kali mist,easy sativa,shaman,early pearl :yeahh:
 

_SeNsI

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 18, 2008
Postów
1,093
Buchów
10
Jak nie chcesz nosić wielkich ilości podłoża to kup cocos w brykiecie, przy większej ilości pewnie spuszczą Ci cenę.
 

lysy ziom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2007
Postów
740
Buchów
19
A ja pie***le w tym roku nie mam zamiaru kopać większych dziur niż na głębokość szpadla, mój kolega tak robi i też mu rosną choiny po 2m, ważne jest żeby spota z dobrą glebą znaleźć :)
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
każdą glebę da się użyźnić - jak zacznie sie sezon jechać na pola i spytać rolnika czy nie da wam worek gnoju.. :) krowie placki ze słomą - przekop spota wymieszaj ziemię przelej wodą i niech się kisi na czas sadzenia będziesz miał ziemię że hej za grosze.

Ja robię tak po zbiorach czekam na jesień aż liście w lasach opadną zbieram kilka worów a potem mieszam z ziemią na spocie przed zimą.. potem na wiosnę wystarczy przekopać i przesypać dolomitem.
 
G

Gość

Guest
a może być obornik z pod świnek ???do czegoś takiego a i wystarczyło jak bym to zrobił w marcu lub kwietniu czyli przekopał ziemie z tym obornikiem a później w połowie maja wysadził już tam rośliny ??
 

Lomu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 20, 2007
Postów
1,694
Buchów
13
Jak masz taką możliwość to ja bym na twoim miejscu tak zrobił pozniej tak samo jak Orion napisał sypnac dolomitem.Na oborniku zawsze lepiej rośnie..
 

ZiooMariA

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
311
Buchów
0
Moj grow-plan

Planuje w marcu/kwietniu na jeden dol na 4 rosliny zapodac:

-100l ziemii
-lopate konskiego szitu
-2 szklanki dolomitu
-szklanke azofoski

Oczywiscie dol bedzie wiekszy niz 100l i ziemia miejscowa zostanie wymieszana z w/w dodatkami.

Planty chce sadzic na poczatku maja.

W sierpniu srednio z jednego dola odpadna 2 meszczaki i zostana 2 piekne rosliny.

Myslicie ze warto cos zmienic?
 

_SeNsI

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 18, 2008
Postów
1,093
Buchów
10
Myśle, że warto kipić nasiona femi :)
bo jak będziesz mieć 3 czy 4 meny to się zawiedziesz...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół