nasiona marihuany

ile ziemi pod krzaka na out

Wyszukiwarka Forumowa:

San Pedro

Prostak i do tego cham
Rejestracja
Sie 25, 2010
Postów
308
Buchów
1
Ha :) no nie do końca tak jest ale jak zrobisz na sezonowke dołek 15l to teoretycznie będzie mniejsza niż ta na którą przyszykujesz dołek 100l z automatem nie dawaj więcej niż 20l na roślinę
 

uwaga sarny

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
470
Buchów
0
z mojego doswiadczenia jezeli masz dolek wiekszy zbierzesz wiekszy plon. w zaleznosci oczywiscie od stosowanych nawozow itd... jezeli zle zmieszasz ziemie i w gornej warstwie bedziesz mial duzo nawozow mineralnych a w dolnych bedzie brakowalo to roslinka nie bedzie puszczac korzenia wglab tylko zaspokoi sie tym co jest na powierzchni i tyle.

zazwyczaj jednak przy dobrym zdyspergowaniu nawozu w objetosci dolka, gdzie nie przenawozilismy jej bryla korzeniowa rozrasta sie znacznie bardziej co daje stabilnosc roslinie i sprawia ze duzo lepiej znosi wszelkie susze/przelania/przenawozenia itd.

pod automaty optymalnie jest 20 litrow poniewaz nawet gdy urosnie potwor to i tak da sobie rade
pod sezonowki proponuje dawac powyzej 40 litrow, to zapewni im wystarczajaco miejsca. (im wiecej miejsca tym lepiej beda sie rozwijac) bardzo duze dolki po 100l tez sa dobre poniewaz ma sie pewnosc, ze gdy bedzie idealna pogoda i trafimy w dobre geny roslinki nie stana z braku miejsca. najczesciej bardzo duze dolki robia dosc doswiadczeni growerzy, ktorzy wola poswiecic wiecej czasu, kasy i energii zeby wycisnac dodatkowe gramy przy zbiorze.

tutaj nie twierdze, ze zawsze z dolka 100l otrzyma sie lepszy zbior niz z dolka 40l bo na to wplywa zbyt wiele innych czynnikow, ale przy dobrej genetyce (zwlaszcza duze hybrydy) przy dolku 100l osiagnac mozna w tych samych warunkach wiecej palenia.
 

DobryDrJoint

Well-known member
Rejestracja
Lip 13, 2016
Postów
95
Buchów
0
He no wlasnie dobrze ze sprostowaliscie bo ostatnio jak zobaczylem ze jakis chlop pisze 50l pod automata na out to sie przestraszylem xD sam planuje wysadzic jakos 25 roslinek w tym 10 automatow to na same automaty musialbym 500l ziemi kupnej ogarniac :pl:

Tylko jeszcze jedno mnie zastanawia bo na spocie mam taka gliniasta ziemie dosc zbita, jak porobie te dolki na 20l to nawet jak mi beda chciala rosnac dalej AF czy pelnosezonowki taka ziemia zablokuje bardzo czy da rade?
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
He no wlasnie dobrze ze sprostowaliscie bo ostatnio jak zobaczylem ze jakis chlop pisze 50l pod automata na out to sie przestraszylem xD sam planuje wysadzic jakos 25 roslinek w tym 10 automatow to na same automaty musialbym 500l ziemi kupnej ogarniac :pl:

Tylko jeszcze jedno mnie zastanawia bo na spocie mam taka gliniasta ziemie dosc zbita, jak porobie te dolki na 20l to nawet jak mi beda chciala rosnac dalej AF czy pelnosezonowki taka ziemia zablokuje bardzo czy da rade?


Gliniasta ziemia ma to do siebie, że dobre absorbuje wodę, jest dosyć zbita, zależy jaka jest zawartość gliny w glebie, możesz zabrać próbkę ze sobą, nasypać pół szklanki, resztę zalać wodą, zrobić jednolite błotko i odstawić, jak się oddzielą poszczególne warstwy to będzie widać ile jest gliny, ile piachu itd... Ziemia Gliniasta jest słabo przepuszczalną glebą, w trakcie suszy może pękać, warto dodać do niej np. perlitu, który polepszy napowietrzenie gleby. Reasumując sam w tym roku wysiewam 20 reg na gliniastej ziemi 100 % spotowa z dodatkiem dolomitu, azofoski i guano. Powinno być dobrze, mam nadzieję, że glina będzie dobrze zatrzymywać wodę w suszę i nie będę musiał dużo wody ze sobą targać ;)
 

DobryDrJoint

Well-known member
Rejestracja
Lip 13, 2016
Postów
95
Buchów
0
Niezle widze ze chyba kazda glebe sie da obrocic pod uprawe ^^

Ale ja i tak ogarne chyba z uniwersalna bo najwiecej skladnikow odzywczych i wgl szkoda mi ryzykowac bo mam calkiem sporo warte pestki :smokee:
 
Ostatnia edycja:

Under

Member
Rejestracja
Cze 3, 2011
Postów
22
Buchów
0
Ja na auto zawsze 40-50l uniwersalnej na krzak i było kilka przypadków po 150g z 1 auto na harvescie
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Under, a byłbyś tak miły i wrzucił foto takiego automata, z którego jest 150 g plonu? Nie ukrywam, że strasznie mnie to ciekawi, myślę że pozostałych użytkowników forum też 8)
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7


Było 150g suchego, niestety 50 z tego spleśniałe i wyrzucono. Błędy w suszeniu i brak oprysku to czynniki które się na to złożyły...
 

PolishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lip 20, 2011
Postów
171
Buchów
0
Zawsze jakoś kopałem dołki, taszczyłem worki z ziemią - w tym roku troszkę inaczej.
Wyhodowałem w ubiegłym roku trochę pestek ; Auto FEMI i Sez REG, do tego dokupiłem jeszcze parę pestek FEMI Auto / Sez

Pod moje pestki auto w tamtym roku przekopałem 4m2, narzuciłem błotem z rowu, dolomitem, siarczanem magnezu, mocznikiem, hydrożelem, posiałem łubin. Jak tylko puściły mrozy przekopałem, wyrównałem i zamaskowałem.

Sez REG troszkę inaczej ; przekopałem na jedną pestkę dwa sztychy na dwa, dolomit, siarczan magnezu, błoto z rowu i w to pechy.

Kupne nasionka sez 50L, auto 20L + dolomit, obornik, siarczan, hydrożel i mocznik.

Mam nadzieje, że Passiony i Shamany odwdzięczą mi się za te 50L+ i cały dzień słońca...
 

uwaga sarny

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
470
Buchów
0
Ja na auto zawsze 40-50l uniwersalnej na krzak i było kilka przypadków po 150g z 1 auto na harvescie

150 z auto to wynik sezonowki w 20 litrach normalnie przygotowanej ziemi. jezeli dolek jest 40 litrow pod sezona to 60% plantow tego nie wykorzysta (dane z wlasnej dupy) prowadzac selekcje genow i majac optymalna pogode to moze byc malo pod sezona, ale 50l pod automat?? :O
moze jeszcze w 60 dni do zbioru...
popatrz na doniczke wolfa to 10-15l max. jak chcesz sezony po pol kilo kazdy to kopiesz 50-70l i nawozisz, automat nawet polowy z tego nie wykorzysta.
 
Ostatnia edycja:

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
150 z auto to wynik sezonowki w 20 litrach normalnie przygotowanej ziemi. jezeli dolek jest 40 litrow pod sezona to 60% plantow tego nie wykorzysta (dane z wlasnej dupy) prowadzac selekcje genow i majac optymalna pogode to moze byc malo pod sezona, ale 50l pod automat?? :O
moze jeszcze w 60 dni do zbioru...
popatrz na doniczke wolfa to 10-15l max. jak chcesz sezony po pol kilo kazdy to kopiesz 50-70l i nawozisz, automat nawet polowy z tego nie wykorzysta.

Moja donica to 25l, a system korzeniowy byl naprawde na na calosc rozwiniety. W tym roku te same donice. Sorry za brak polskich znakow ale sobota....
 

bluntmant

Well-known member
Rejestracja
Lut 18, 2016
Postów
48
Buchów
0
Witam! Czy danie 150l pod sezonówkę, półauto to dobry pomysł?
Opiszę swoją sytuację:
Mam grube worki plastikowe o średnicy 60cm, planuję je napełnić do połowy objętosci worka, to jest na wysokosc ok 50 cm. Ze wzoru na objętosc walca wychodzi pojemność; około 150l. Czy warto napełniac worki taką ilością ziemi, czy raczej dac sobie z tym spokój i przepakowac sie do mniejszych worków? A może ładować po 2 planty do worka?
Dodam że w workach będzie po 100g hydrożelu, dolomit i mikoryza/azofoska. Podczas wega nie będzie mnie miesiąc przy plantach, dlatego daję ten hydrożel. Czy słońce mimo to nie wysuszy ziemi w tych workach? Słońce na spocie jest łącznie ok 8-9 godzin + 2-3 godziny półcienia.

Co myslicie o takim rozwiązaniu? Przepakować się do mniejszych worków np o pojemnosci 60l kazdy i w kazdym po 1 roslinie, czy mogę sadzic 2 rosliny w 1 worku? A może sezonówka dałaby radę objąc całym systemem korzeniowym te 150l, oczywiscie wspomagana mikoryzą. (Wiem że jak mikoryza to nie mineralne).

Pozdro! :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół